Nadimci,kreativnost našeg naroda

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Oduvek sam bio fasciniran kreativnošću naših ljudi u pronalaženju i dodeljivanju nadimaka.Ponekad karakternih,ponekad opisnih,ponekad jednostavno pripadajućih po svim osnovama...Mada postoje i takvi nadimci za koje niko ne zna ni odakle su ni od čega ili od koga su nastali.Evo primera:VAJKUN,TAVAGA,ŠUGARE,DŽIGUR,DŽOJA...Ima li kod vas interesantnih nadimaka?
 
kod mene ima nadimaka koliko hočeš : krastavac,burag,tuteja,bugarin,buva,brđeja,drkavac,mališanče,
škrapa,mgarčev,zmaj,vrlam,kobac,itd mogao bih ovako do sutra :D
 
I kod nas u Bačkoj ima dosta nadimaka,samo se kod nas zove špicname ili porugano.
Pre su porodice bile brojnije pa da bi se znalo o kome se radi ili govori špicname je rešavalo problem.
Kod mene u Srbobranu ima dosta familija sa nadimkom.I moja e-mail adresa je sa nadimkom moje familie,Gazdarane.Kada su radnici dolazili da rade (u vršidbi,kopnji,berbi..) nisu morali da nose hranu sa sobom imali su kod gazde.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
bubiša je napisao(la):
I kod nas u Bačkoj ima dosta nadimaka,samo se kod nas zove špicname ili porugano.
Pre su porodice bile brojnije pa da bi se znalo o kome se radi ili govori špicname je rešavalo problem.
Kod mene u Srbobranu ima dosta familija sa nadimkom.I moja e-mail adresa je sa nadimkom moje familie,Gazdarane.Kada su radnici dolazili da rade (u vršidbi,kopnji,berbi..) nisu morali da nose hranu sa sobom imali su kod gazde.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Prosto sumnjam da se u tvojoj kuci dobro jede ::namigivanje::

Di gazda vole da rucka tu i radnici imaju dobar kost.

:ppozdrav:
 
I kod nas ima jedne porodice npr "Grbatinic" dosta kuca a nisu u rodu i onda cela porodica dobije nadimak Gajinovici,Fifetovi,Brnici,Švabic... i zna se ko je ciji.
A nadimaka...
 
Kod nas u Gospodjincima ima raznih: Saran, Gusak, Patak, Pogacica, Macola, Cobri, Jojas, Brzi, Tele, Pikec, Ljepi, Crv...... moze i Sasa22 i Bubu da nastave :haha: :haha: :haha:

Ali jedan covek u zablju ima nadimak za zlatnu medalju... Babadrka

:ppozdrav:
 
Podsetio me Radivoj na priču o našem nekadašnjem seoskom gazdi koji je posmatrao nadničare kako jedu.Na primedbu nekog od njih da ne posmatra već da im se pridruži on je rekao:
Samo vi jedite ja to radim svakog dana.
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Kod nas u Gospodjincima ima raznih: Saran, Gusak, Patak, Pogacica, Macola, Cobri, Jojas, Brzi, Tele, Pikec, Ljepi, Crv...... moze i Sasa22 i Bubu da nastave :haha: :haha: :haha:

Ali jedan covek u zablju ima nadimak za zlatnu medalju... Babadrka

:ppozdrav:
misliš na savu anđelića ,i meni je špic namet nadimak ili ko kako zove Bašić i skoro svi znaju peru bašića tj mog ćaleta
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Kod nas u Gospodjincima ima raznih: Saran, Gusak, Patak, Pogacica, Macola, Cobri, Jojas, Brzi, Tele, Pikec, Ljepi, Crv...... moze i Sasa22 i Bubu da nastave :haha: :haha: :haha:

Ali jedan covek u zablju ima nadimak za zlatnu medalju... Babadrka

:ppozdrav:
Da li se ovaj nadimak izgovara baš kako se piše ili postoji neki lokalni sleng? (mislim na Babadrku).
 
Da, gospodin Sava Andjelic iz Zablja, poznatiji kao Babadrka (tako se i izgovara spojeno kao jedna rec) :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Nadimci,kreativnost našeg naroda

Postoji i Šućan :haha: u Gospodjincima,a najbolji mi je u Žablju Steva Budž. U Gospšodjincima prehrambena grupa , Perec, Šunka, Čvarak, pa Rada Čudo, Šlog, Leliš, Šurkec, Rišan....
 
Ima i kod nas svakakvih,neki su već i pokojni
Tulan,Golja,Glondža,Murgov,Sisa,Mućak,Dživdžan,Pasulj,Čvarak,Papak,Burduš,Papula,Kiran,Bundeva,Bakcil,Sisanče,Kutlača,Ajhman,Prcko...​
 
A ima i kod nas raznih: Šolja, Čoča, Fanfur, Bockalo, Bumbar, Dronja... A ima jedan specijalan u padeju... Dalas! :haha:
 
Nazad
Vrh