Kupina, sezona 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nemam ja puno, 20 ari, to se sredi brzo jer to nije neka povrsina. A jel sam trebao da ih skratim na oko 2.5m da bi bilo lakse ili nesto drugo?
 
Pa nemam ja puno, 20 ari, to se sredi brzo jer to nije neka povrsina. A jel sam trebao da ih skratim na oko 2.5m da bi bilo lakse ili nesto drugo?

Ja obavezno skraćujem vrhove čim pređu treći red žice, otprilike pola metra iznad treće žice. Time stimulišeš rast bočnih lastara koji će ti iduće godine doneti rod. Šta će ti to da ti guraju po 5-6 metara kad ćeš ionako to za mesec dana da isečeš. Troše ti hranu i vodu bezveze a nikakvu vajdu od te dužine nemaš. Ovako zaustaviš rast u visinu, a iz pazušnih delova krenuće bočni lastari koji će povećati rod.
 
Ja bih prvo otvorio polemiku da li uopšte postavljati mrežu ili ne. Šta se dobija a šta gubi.
Пошто ја имам један дугачак ред мени је прошле сезоне сва једна страна јужна много подбацила од ожеготина сунца. Вероватно ви који имате много редова немате проблема јер унутра су заштићене мање- више. Но пошто је прошла година била изузетно сунчана и сува, бар код нас, шећера у купини је било изузетно много. Тако да је вино укусно и прва лига.
 
Kod mene su postavljene mreze kao kisobrani samo iznad reda.Videla se razlika na onim vrucinama ali mislim da je bolje da se pokrije ceo kupinjak...samo ko ima sredstava....
 
zdravo svima. Dobar rod i još bolja cena ove godine da nam se ostvare.
Što se tiče mreža kolega može da pogleda slike na mom profilu, videće primitivno ali efikasno postavljene mreže.
Što se tiče cene ove godine još je rano govoriti, a ovih dana trebalo je da krene i izvoz zaliha kupine, tako da ne bi trebalo da bude zaliha. A što se tiče mrazeva, ako kod nas ošajati u poljskoj i Bugarskoj će da zarubi. Optimista sam kao i uvek.
Pozdrav svima....
 
Пошто ја имам један дугачак ред мени је прошле сезоне сва једна страна јужна много подбацила од ожеготина сунца. Вероватно ви који имате много редова немате проблема јер унутра су заштићене мање- више. Но пошто је прошла година била изузетно сунчана и сува, бар код нас, шећера у купини је било изузетно много. Тако да је вино укусно и прва лига.
Rolna mreze od 2,5x 50 ali bude koji metar vise kad se rastegne kosta 2500 hiljade dinara .Ove godine je to bilo 25 kg kupine Vezes je za gornju zicu i pustis je preko suncane strane,podignes kad beres i opet spustis.Nikakva pamet.Ni jedna ti nece izgoreti garantujem posto je moja sva kupina pokrivena
 
Какво је Ваше искуство са системо кап по кап на стрмим теренима у смилсу коришћења црева са компезујућим капаљкама. Где се могу набавите у смислу да сигурно могу послужити за стрем терене. Ако имате било какво искусто или сте чули нешто о томе молим Вас да ме упутите.
 
Da li imas situaciju da kada se zakaci ova vezica kliza levo desno zajedno sa zakacenim lastarom, na vetru recimo?
Na strani 41 teme "kupina,sortiment...." imas moje slike kupina od pre neki dan a vezane su u avgustu prosle godine posto ih ja vezujem kako za koji red zice stizu u pauzi berbe. Skoro da nisu mrdnule, a i ove sto su pomerene pomerio sam ih ja dok sam jesenas sekao stare i izbacivao, da ne bih ostetio ove za ovu godinu. Moje su u ravnici, na vetrometini i ne mrdnu. Neka bude 1% da su se pomerile u stranu, ja prosetam sad kroz kupinjanjak i gde treba, vratim ih u oblik lepeze. S obzirom da stoje skoro godinu dana tako, nije to nista.
 
1_tmb_291235219_20160221_203048.jpg
[/url][/IMG]
 
A malina 320 bila i to ne sveza. Sto se tice kupine odlicno je ove god.ima je dosta na stanju tako da nece da fali krajnjim korirgnicima pa i da je ne beremo.takvo je stanje

- - - - - - - - - -

Kupinari,cime prskate kupinu prilikom prvog prskanja? Ja sam odradio bakar. Sta je sledece?

Total sto pre manje ce ledja da te bole.salim se naravno
 
Svi nesto nagadjaju da ce cena kupine biti niska,a da ce cena maline biti izuzetno visoka.,navodno zbog tih nekih zaliha.Koliko sam ja upucen na zalihama ima svega i maline i kupine i visnje i sljive i to mnogo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh