Kupina, sezona 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xsale

Moderator
Učlanjen(a)
8 Maj 2010
Poruka
1.811
Lokacija
Dublje ,Macva
Evo nove teme za kupinu,ovde mozete pisati o svemu vezano za ovu sezonu,znaci radovi cene ,problemi u proizvodnji i sl.Ona druga tema,kupina sortiment i nega zasada nek ostane za malo ozbiljnije stvari,zbog preglednosti pogotovo zbog novajlija u proizvodnji.
Zelim vam sve najbolje u novoj sezoni,znaci kao prvo dobru cenu i dobro vreme,a rod prema ulozenom trudu.
 
Dobro je sto temperature izgleda da nece ici ispod -10 stepeni. Kako su bili najavljivali i -20 izmrzlo bi sve. Prvo da preguramo ove mrazeve pa kasnije o radovima i zastiti.
 
Ja sam posadio kupine pre dve godine ,sada im je treca vegetacija.Planirao sam da bacim 15:15:15,cim malo otopli.Nadam se da nece biti kasno ,sta vi mislite?
 
Cena kupina bice poznata u februaru. Za sad je oko 1e mrzla cacanka sto ne obecava.dosta kupina na lageru dok je malina otisla. Sto se tice -15 nije strasno. Mislim da ce cena da bude ista zbog viska za sad
 
Cena kupina bice poznata u februaru. Za sad je oko 1e mrzla cacanka sto ne obecava.dosta kupina na lageru dok je malina otisla. Sto se tice -15 nije strasno. Mislim da ce cena da bude ista zbog viska za sad
Nazalost ovo sto pise Slavisa je apsolutno tacno.Hladnjace su i dalje pune sa proslogodisnjom kupinom,tako da ove godine se necemo puno ovajditi od nje.Price hladnjacara zasto je ne prodaju su razne.Jedni pricaju da im nude manje od 1 eura po kg.-u,drugi da im vracaju robu jer je puna nedozvoljenih pesticida,itd.

Pored toga ni nocasnje temperature nisu joj sigurno prijale,narocito u zasadima blizu reka,moj termometar je jutros u 5 sati pokazivao minus 21.Srecom pa ima snega koji joj dosta pomaze da ne izmrzne.

Sta je tu je,izgleda da ide jedna od onih godina kada nas hladnjacari ucenjuju da bi uopste otkupili nasu mukom proizvedenu kupinu.

No da ne kukaamo od samog pocetka,kada se vidi sta je ostalo od mraza, da se krene da se radi kao da ce biti 200 dinara,pa sta nam dragi Bog da.

Ziveli kolege kupinari :ppozdrav:
 
Sad sam dosao iz kupinjaka i nisam pametan sta da mislim. Zagrebao sam na nekoliko mesta stablo i ispod kore je jos uvek svetlo zelena boja. Otkinuo sam nekoliko pupoljaka iz kojih treba da izbiju rodne grane i tu je boja jos uvek zelena. Isekao sam par lastara, pa sam ih rasekao uzduz i tu je ono sto mi se ne dopada. Srz ili srce koje bi trebalo da bude bele boje ima onako svetlo braonkastu boju. To nije dobro. Dok ne krenu ne moze se tacno odrediti kolika je steta.
 
Planiram ove godine da u svom kupinjaku postavim mreže za zasenčivanje , pa bih molio kolege kupinare koji postavljaju mreže u svojim zasadima da opišu način na koji ih postavljaju
 
Evo mog loh nesa.
malo sam lomio kupine da vidim kakvo je stanje, i ako se po tome moze suditi one su dobro prosle, srz je bela unutra, ispod pupoljaka je zeleno kao da hoce sad da krenu :osmeh:
ed0c592159dcca61b82a728ee5d5ed1f.jpg

9c7629b6d80c200a66d181f0bfe5a05d.jpg

13707e2f0835aec7d360dc5b5fe383f0.jpg

e2930023a27f9f2689e86bb7bbe7a4cf.jpg

22bfd40340bf87f05f529ea6de22f44f.jpg

64bf1ca5a04c7ab2805efa4a13dcbdc9.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dok se ovo raspetlja, veže, oreže....čudi me da je i ovoliko lišća ostalo na njima. Nije mi jasno kako si ovo jesenas prskao
 
Pa ne znam kako onda radim da Ne bude ovako. Bile su podvezane kad prskao. A rascistice se ovo za 5-6 sve gotovo i povezano :D
 
Ja to sve sredim na jesen. Sad kad krene sezona izvršim samo male korekcije u rezidbi i onda krećem sa prskanjem, freziranjem......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh