MALINA-berba i cena 2016

Postovane kolege malinari u petak 29.07 ; subotu 30.07 i nedelju 31.07. u Backom Dobrom Polju odrzace se manifestacija "DANI MALINE".
Ovim putem pozivamo sve zainteresovane da dodju u navedena tri dana i svojim prisustvom ulepsaju nasu manifestaciju "DANI MALINE".

S' postovanjem

Bojan Pejic
Udruzenje proizvodjaca maline "BACKOPOLJSKI MALINARI"
13718560_1052295944863916_1890696812034694740_n.jpg
 
ja sutra sedam da pisem datume i cene prosek ispod 165 dinara



od 1.6. 2016-11.6.2016 cena 160 din,13.6.2016 cena 150 din,15.6.2016 cena 140 din, 16.6.2016-21.6.2016 cena 160 din,23.6.2016 cena 170 din,26.6.2016-29.6.2016 cena 180 din,1.7.2016-11.7.2016 cena 200 din kraj berbe
malina je predavana g Milanu Avramovicu poznatiji kao Papo sa kojim unazad imam odlicnu saradnju
 
Poslednja izmena:
po forumima inace i na ovom sam dosta citao o malini polana. Ono sto sam iz citanja saznao sigurno nije dovoljno. Imam u planu da ove godine posadim 500 sadnica polane. Mnogima ce ova cifra biti smesna ali ne bih da se finansijski zalecem u nepoznato, a i nije poenta samo malinu posaditi i otici, nego treba dobro da se radi oko nje. Njiva na kojoj nameravam da je posadim se nalazi u Pocerskom Dobricu ( selo blizu planine Cer) logicno :) Planiram 5 redova po 50m i razmak izmedju redova 3m. Njiva je ravna, imam dobar zaliv jer polana "trazi" vodu, i ima dosta otkupnih mesta u okolini. Vremena se menjaju sto na politickom sto na meteoroloskom planu. Onda neke nasumicne price o otkupnim cenama, placanju radne snage, da nije dobro saditi dve sorte maline polanu i polku zbog prenosa bolesti, za polku kazu da se brze bere i samim tim manje novca odlazi na placanje radne snage. Neko sadi pola-pola ali ako ima uslove za takvu sadnju tj dve njive-parcele. Ovo je neko moje laicko misljenje. Jer kao sto sam napisao procitao sam da nije dobro saditi dve sorte maline zbog prenosa bolesti. Da li se u produzetku redova polane moze saditi polka? Iskren da budem nekako sam se odlucio za polanu, ali ako je polka bolja objasnite mi zasto i kako. Verujte ljudi mene je sve to dobro zbunilo.I sve ovo sto sam napisao to je moje znanje steceno citanjem foruma. Ali bez obzira na sve ne odustajem od sadnje ove godine ! Svaki savet oko polane a i polke pocevsi od pripreme zemljista, sadnje, djubrenja, prihrane, preparata, zalivanje kap po kap...itd svaki savet mi je dobro dosao.
Hvala.
 
Po Ivanjici zatvaraju cenu vilameta 220 din proizvodjacima ali zato niko jos ne placa samo dele papire+ prevoz od 7 do 10 dinara kazu para jos nema slabo ide prodaja orginala kao kupci na odmoru ...sta je u drugim krajevima ima li informacija miker 20 dinara skuplji
 
Čujem da su Sirogojno kompani i još neke hladnjače izašle sa konačnom cenom za vilamet 232 din na otkupnom mestu a ko je terao u hladnjaču 240 pa zna li neko jeli to istina? Pozdrav
 
Ja sam predavao u Raskoj i zadnja cena je bila 220 vilamet i 240 miker sa tendencijom da konacna bude jos neki dinar gore,ovih dana ce istaci zadnju cenu
 
Cena za malinu prosecnog kvakiteta iz roda 2016 placena korektno proizvodjacima 230 do 240 dinara Ako su sami prevozili do hladnjace u zapadnoj srbiji (mnogo losija situacija na jugu srbije gde je malina placana na dnevnom nivou 140 do 190 dinara. ) Sledi neizvesna prodaja nase zamrznute maline na svetskoj pijaci gde je prodajna cena ukrajinskog preradjenog rolenda niza nego nasa cena placena proizvodjacima za svezu... U poljskoj berba jos traje... Neizvesnost na pomolu ne bih voleo da imam hladnjacu a da nemam prodaju napolju i izvoz... Malim novim hladnjacama niko ne trazi zamrznuti orginal ( prosle godine svi su jurilli za orginalima)prenatrpani su robom prosecnog kvaliteta a krece isplata proizvodjacima ...Izvozne Cene nikakve unutrasnja trgovina stala ... Nelogicna i opasna godina za hladnjacare...sa druge strane kolaps cene kupine i visnje hiper produkcija....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh