Subvencije u poljoprivredi za 2016

Vec kada se prica o zakupima meni ove godine isticu dva ugovora ali tek tamo polovinom godine dali ce meni priznati subvencije za te njive kada u martu budem doneo nove ugovore jer fakticki stari ugovori ce jos uvek trajati kada ja budem doneo produzenje istih?
PS ako ste me razumeli ja ga zakukumuljih posteno:osmeh:
Do 30.09.2016. Imas rok da dostavis ugovore,do tada samo obnovi kako si naveo....nemozes produziti ugovor pre njegovog isteka,jedino kome je istekao na dan 31.12.2015. mora kontaktirati maticni trezor,jer trezorski softver brise ugovore koji isticu zakjucno sa 31.10. tekuce godine...
 
Ajde nam ti reci koga sledeceg da biramo posto smo mi svi zaglupela gomila pa nas usmeri i posavetuj koja je to sledeca opcija najbolja za ovu posrnulu drzavu i nas sa njom?

kolega iz palanke ti je rekao pokusaj za sebe.tj za vojvodinu ako vec i nisi... zato sto zivis ovde...

- - - - - - - - - -

Ako si registrovao parcele do 31.12.2015. onda ces dobiti ove godine,ako ih registrujes ove godine do 30.09. Dobices sredstva tek 2017.
Ako si overio ugovor o zakupu jesenas onda ces dobiti sredstva samo ako si istovremeno registrovao tada novo gazdinstvo..

DA DOCARAM :osmeh:
ovako do 31.12.2015 se moglo SAMO novo gazdinstvo otvoriti i ono ce uci u plan za 2016.. a svi koji su uzeli zakup u 2015 a imaju vec reg.poljo.gazdinstvo oni sada prijavljuju parcele u obnovi reg. i te nove parcele ulaze u plan za 2017... koja glupost nevidjena ali eto tako je sada ovim GENIJALCIMA na celu. znaci za primer, ako ste uzeli jesenas u arendu na godinu dana presek stanja se uzima kraj septembra 2016. i subvenciju ocekujte tek kad tu parcelu bude neko drugi sijao 2017 godine jer banda nije dozvolila da je upisete u gazdinstvo sada jesenas pa da vam ona udje u presek stanja koji je sada za izuzetak uzet 31.12.2015 godine.. i eto tako sad je radi a posle ako postanes sofer autobusa ili nesto drugo onda te iznenade za godinu dana i dobijes pare koje si trebao upotrebiti za ulog u tu njivu.. nadam se da sam lepo docarao
 
Vec kada se prica o zakupima meni ove godine isticu dva ugovora ali tek tamo polovinom godine dali ce meni priznati subvencije za te njive kada u martu budem doneo nove ugovore jer fakticki stari ugovori ce jos uvek trajati kada ja budem doneo produzenje istih?
PS ako ste me razumeli ja ga zakukumuljih posteno:osmeh:

Pre isteka ugovora ne mozes napraviti druge ugovore ali mozes napraviti aneks ugovora na tim ugovorima koji ti isticu i to bez da vadis nove posedovne listove. Samo napises na aneks ugovoru broj i datum sklapanja starog ugovora!
 
pa trenutna je vlast najavila jako prljavu kampanju tako da ko zna sta cemo jos dobiti.. mozda i traktore podele... hahahhah :haha:
 
..za 2016. ostaju subvencije direktna davanja i mineralno djubrivo...za gorivo NEMA !!!!.....upravo predstavnik minist.poljoiprivrede rekao u emisiji Brazde
 
Treba nulu da nam isplate po ha,nismo vise ni zasluzili,pre pet godina se pekli prasici pored puta na blokadama,protesti sve u sesnajest,pitam se ko je onda kordinirao toliku slogu za protestima a danas je razbija,odgovor lezi tu negde,tacka
 
I ja smatram da je i ovo puno što nam obecavaju. Netreba nista da nam daju, posto je zloba kod nas jako izražena. NEma kld nas jedinstva.
 
Prasice je donosio u Centu licno Goran Knezevic.Sadasnja perjanica SNS-a.
Napisite istinu.Cega se bojite.
Cega treba da se bojim,hoces reci da su tadasnji protesti slucajno bili toliko masovni,pri tome treba pomenuti da je iznos subvencija tada iznosio 15300 dinara sa refakcijom,evro 90 i kusur dinara,i bilo je volje za pobunom,a sada i pored smanjenja iznosa i povrsina,zimski san,niko nikud,zato i treba da se ponasaju tako bahato...
 
Cega treba da se bojim,hoces reci da su tadasnji protesti slucajno bili toliko masovni,pri tome treba pomenuti da je iznos subvencija tada iznosio 15300 dinara sa refakcijom,evro 90 i kusur dinara,i bilo je volje za pobunom,a sada i pored smanjenja iznosa i povrsina,zimski san,niko nikud,zato i treba da se ponasaju tako bahato...

Pa sto onda kada znas ko je donosio prasice to i ne napises javno kao ja nego pitas.
 
Donosili ljudi koji su protestvovali,sa sve gajbama piva,u mojoj okolini tako,a ko ih je podstrekavao,ja sigurno nisam.Hoces da kazes da su protesti tada bili realni a danas ne bi bili?
 
Protesti su bili masovni i zato što je bilo pod direktnim vodjstvom pokrajnske vlade, policija je dopuštala kretanje i cirkus ispred Pokrajnskog Veća, da oni nisu to organizovali i pomogli ni protesti ne bi bili toliko masovni..........nije to bilo ni zbog sposobnosti vodja poljoprivrednika koji su se posle toga pošteno pomogli , ni zbog velikog nezadovoljstva ,već zbog toga što je narod osetio da može! Sad policija neda ni iz sela da se izadje , vodi se stroga kontrola a ovdašnja vlast gubi tlo pod nogama i nema tu raniju moć, ne zavaravajte se da ste bili hrabriji i bolje organizovani, samo vam je bilo dopušteno!?
 
I ko kanda podstrekavano od ljudi koji su tada pokusavali da dodju,a kasnije i dosli na vlast,i koji danas kroje trenutne ''mere podrske '' poljoprivredi,u tom grmu lezi zec:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nismo hteli demokrate,eto sta nam radi Vucic sada.Kad su valadi DS svaki paor je imao volju i para da radi sto vise,a sad i oni koji imaju silne hektare nemaju volje da rade,nemogu moraju zbog dugova.Jos gore ce nam biti,a na seljake niko ne slusa
 
Nazad
Vrh