Subvencije u poljoprivredi za 2016

Sta se cimate oko subvencija na ovom forumu kada ocigledno ovi sto vode ovaj forum imaju ulogu da putem banovanj clanova,zatvaranjem tema kako im se cefne ksnalisu poljo-paore i sve nas koji zavisimo od zemljoradnje.Pa ovo je dno dna zatvara se tema dok ne radi trezor,sta li ga je vidilo za ovakvom odlukom,strucnost,inteligencija,ili koji evric?Ovo je sprdnj sa clanovima koji su aktivni u temama ovog foruma.
 
Evo meni jos uvek nema nikakva para od subvencije, a jos kad je predato prosle godine. Izgleda da su otisle pare vojnim penzionerima. Prosto me sramoto koliko nam dobro ide.:sjasi:
 
Sta se cimate oko subvencija na ovom forumu kada ocigledno ovi sto vode ovaj forum imaju ulogu da putem banovanj clanova,zatvaranjem tema kako im se cefne ksnalisu poljo-paore i sve nas koji zavisimo od zemljoradnje.Pa ovo je dno dna zatvara se tema dok ne radi trezor,sta li ga je vidilo za ovakvom odlukom,strucnost,inteligencija,ili koji evric?Ovo je sprdnj sa clanovima koji su aktivni u temama ovog foruma.
Прошла тема је затворена јер се тотално скренуло са приче о субвенцијама и јер је један члан пропагирао фашизам и нацизам. Нису баш увек теорије завере у питању...
 
Прошла тема је затворена јер се тотално скренуло са приче о субвенцијама и јер је један члан пропагирао фашизам и нацизам. Нису баш увек теорије завере у питању...

Nisam bio na času... Ali ako se zaista to desilo zato postoje moderatori da brišu takve postove i da kazne autora-autore.

Mi ovde (trebali bi) da pričamo o čemu još ne znamo ništa. Još su uvek podzakonski akti za ovu g. u izradi. Više me/nas interesuje hoće li nešto biti od tih kilavih para za 2015. g. i kada?
 
Ове године се бежало од ребаланса. Премијер је прошле године најавио да ће бити пет, шест ребаланса, јер ће држава штедети?

Ребаланс никада није добра ствар јер значи пропусте у планирању. У буџету за 2015. није остављено довољно новца за субвенције пољопривреди. На то смо упозоравали, а сада указујемо да исти мањак може да се појави и у 2016. Недостајућа средства у 2015. нису обезбеђена кроз ребаланс, већ је најављено претварање ове доцње у јавни дуг.



Да ли је то у складу са добром праксом буџетског рачуноводства?


Није. У складу са најбољом праксом требало је да то прође кроз ребаланс. Ранијих година смо имали ребалансе да бисмо легализовали већу потрошњу и већи дефицит. Тога ове године није било.

ИНТЕРВЈУ: НИКОЛА АЛТИПАРМАКОВ, ЧЛАН ФИСКАЛНОГ САВЕТА


http://www.politika.rs/scc/clanak/347067/Nova-strasila-samo-vire-iz-budzeta
 
ma ja nisma ni 1000 dinara po tovljeniku iz 2014 jos dobio. a kamoli 2015. za zemnjiste cekam 2015 a dal da se nadam uopste 2016.. ja samo neznam jel ovaj narod drogiran il sta kad svi cute i trpe... svi oko nas u regionu, da nekazem i u svetu, imaju vise pomoci samo nasa poatriotska drzava nas dere i guli.. sta je ovo zaglupela gomilo????? ocemo opet za vucica ili cete poceti misliti malo i o svojim kucama i ulicama????
 
Ajde nam ti reci koga sledeceg da biramo posto smo mi svi zaglupela gomila pa nas usmeri i posavetuj koja je to sledeca opcija najbolja za ovu posrnulu drzavu i nas sa njom?
 
Prijatelji da li neko može da mi pomogne sa svojim iskustvoma. Krenuo bih sa ugradnjom sistema protivgradne mreže na svoj voćnjak ali bih to radio fazno (2-3 godine) i elemente za sistema bih uzimao kod različitih dobavljača (na primer bravarska radionica mi uradi ankere i izdaju račun i ja im platim, stubove kupim na drugom mestu, sajle na trećem itd).

Da li mogu da računam na subvenciju od države pri ovakvom pristupu?


Hvala
 
mozes racunati ali prvo da se sve isplati a ti kad dodjes na red
Prijatelji da li neko može da mi pomogne sa svojim iskustvoma. Krenuo bih sa ugradnjom sistema protivgradne mreže na svoj voćnjak ali bih to radio fazno (2-3 godine) i elemente za sistema bih uzimao kod različitih dobavljača (na primer bravarska radionica mi uradi ankere i izdaju račun i ja im platim, stubove kupim na drugom mestu, sajle na trećem itd).

Da li mogu da računam na subvenciju od države pri ovakvom pristupu?


Hvala

- - - - - - - - - -

Ajde nam ti reci koga sledeceg da biramo posto smo mi svi zaglupela gomila pa nas usmeri i posavetuj koja je to sledeca opcija najbolja za ovu posrnulu drzavu i nas sa njom?
mozda da probas za vojvodinu naravno u srbiji
 
mozes racunati ali prvo da se sve isplati a ti kad dodjes na red

Nije mi baš najjasnije. Ukoliko predam zahtev sa propratnom dokumentacijom odmah (čim se otvori mogućnost) oni će da čekaju do decembra pa tek onda da isplate ovaj zahtev?
U pitanju je zahtev za republičku a ne pokrajinsku subvenciju.
 
@nesic uzičanin

Sačekaj do sredine marta najkasnije i znaćeš na čemu si. Tada će biti svi pravilnici. Moglo bi biti da ove godine tebi bude na ruku više nego ikada do sada. A što se tiče više različitih dobavljača, može.
 
Drugari, ako sam uzeo zemlju u zakup od privatnog lica, i napravio ugovor o zakupu, da li mogu na to zemljiste da ostvarim subvencije?
Mozda je glupo pitanje. :)

Ako si registrovao parcele do 31.12.2015. onda ces dobiti ove godine,ako ih registrujes ove godine do 30.09. Dobices sredstva tek 2017.
Ako si overio ugovor o zakupu jesenas onda ces dobiti sredstva samo ako si istovremeno registrovao tada novo gazdinstvo..
 
Vec kada se prica o zakupima meni ove godine isticu dva ugovora ali tek tamo polovinom godine dali ce meni priznati subvencije za te njive kada u martu budem doneo nove ugovore jer fakticki stari ugovori ce jos uvek trajati kada ja budem doneo produzenje istih?
PS ako ste me razumeli ja ga zakukumuljih posteno:osmeh:
 
Nazad
Vrh