Subvencije u poljoprivredi za 2016

Koliko treba vremena da prodje od predaje papira za povracaj mehanizacije do isplate.
 
To je veoma lepo,tj veliki plus sto ipak nazovu i jave da nije sve kompletno,a ne samo te odbace ,i na kraju ne dobijes povracaj.
 
Znaci ko kupi sada mineralno djubrivo pre oranja, moze racune da baci, obzirom da nece vredeti... a sa druge strane nije normalno cekati drugu polovinu novembra da bi se kupilo djubre i oralo tek tada jer mozda uslovi nece dozvoliti.
 
"По том измењеном правилнику, рачуни за ђубриво важе ако су издати од 16.11.2016.године до 30.09.2017. године."

Tačno kada ove godine svi završe oranje i do kraja septembra sledeće kada mnogi neće moći da ga kupe pošto novac od žetve većine kultura stiže kasnije. Novi ministar je ovim potezom pokazao tendenciju da "subvencije" sreže sa četiri na dve hiljade po hektaru. Što se mene tiče subvencije su u Srbiji ukinute i mislim da bi bilo bolje to zvenično objaviti nego se brukati sa 20-30 evra po hektaru i izmišljati kako taj jad još dodatno smanjiti. Potpuno smešno i neozbiljno.
 
[h=1]Линије постицаја Буџетског фонда за пољопривреду и рурални развој општине Кањижа у 2016. години[/h]

Буџетски фонд за пољопривреду и рурални развој општине Кањижа расписује јавне позиве за доделу бесповратних средстава за пољопривреднике и то:

ВЕШТАЧКО ОСЕМЕЊАВАЊЕ ГОВЕДА

КАМАТE

ОПРЕМА У МЛЕКАРСТВУ, ВОЋАРСТВУ,ВИНОГРАДАРСТВУ И ПОВРТАРСТВУ

ОСИГУРАЊЕ

ОРГАНСКА ПРОИЗВОДЊА

ПУТОВАЊЕ НА САЈМОВЕ И ИЗЛОЖБЕ

ТРОШКОВИ УКЛАЊАЊА ЖИВОТИЊСКИХ ЛЕШЕВА

АНАЛИЗА МЕДА


http://www.kanjiza.rs/ujlap/site/index-sr.html?id=1056
 
Kazu danas ogromna guzva za mehanizaciju. Od ponedeljka idu predmeti na potpis kod nacelnika i onda se ceka krovna uredba za isplatu.
 
i ja predao 14 preporuceno cekao cekao potvrdu od pokrainskog sekretarijata da posalju i nisam ni dobio i poslao bez nje.
 
Nazad
Vrh