Subvencije u poljoprivredi za 2016

Dal strane gazde ili nase isto nam se pise. Radio sam u jednoj firmi gde je gazdarica odavde pa ala smo prosli krala nam je sa plate nista nije isplacivala,napravila je dugovanja u firmi od vise miliona evra pa drzava uzela u stecaj radili 2 god pa vradila firmu gazdarici a sto nam gazdarica ostala duzna skinuli su 40℅ od dugovanja. Pa po mome dal dodje neki stranac il nas isto se nam pise

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Citam postove o platama i subvencijama.. Da me ne razumete pogresno, ali onaj ko radi negde nema sta da ulozi osim sebe, dok paor da bi proizveo neko dobro mora mnogo vise uloziti osim svoga bica i vremena. Tako da bi to trebalo biti nadomesceno cenom onoga sto prodaje,ali onda bi to radnicima iz fabrika bilo skupo, e zato su izmisljene subvencije. Ali kod nas ni ovo ni ono apaori svima kost u grlu kad strajkuju.
 
Pa valjda ovo pod
2) основне подстицаје за биљну производњу у износу од 2.000
динара по хектару;
i ovo pod
19) регрес за ђубриво у износу од 2.000 динара по хектару;

 
Videćete scenario pred izbore. Paori, tj. mi na proteste, svemogući Vučko će biti prvo u poziciji drž - ne daj, nakon određenih "pregovora" izlazi u javnost, odobrava subvencije u iznosu od 10 000 din. ili 12 000din. kao što su bile. Svi srećni i zadovoljni, većina zaboravlja ponižavajanja koja smo trpeli sav ovaj period, prelaze preko svega, ćute, čak i daju glas svemogućem. Vlast ostaje ista, a nama sve gore i gore.
Živi bili pa videli.
 
Najvece mi je ponizenje da stojim u redu.
Hocu realne cene mojih proizvoda, a tu udelu nek daju kome hoce.

Neka zastite nase trziste lako cemo mi kupiti gorivo i djubrivo.
 
Imenjače,poklonu se u zube ne gleda.Čujem da se preko šiptara lako dolazi do ušnih markica umaičenih krava-zato umatičene krave ne uginu a tele samo ženske blizance.
Toliko o matičnoj službi i "čistoj" rasi umatičenih grla.
Imam jednu umatičenu i ne može ni vodu da nosi mojim kravama.
Krave osemenjavam veštački 20-ak godina i znam poreklo svake.
Kod ove moje umatičene se ne zna ni otac ni majka a vuče subvencije.
 
Videćete scenario pred izbore. Paori, tj. mi na proteste, svemogući Vučko će biti prvo u poziciji drž - ne daj, nakon određenih "pregovora" izlazi u javnost, odobrava subvencije u iznosu od 10 000 din. ili 12 000din. kao što su bile. Svi srećni i zadovoljni, većina zaboravlja ponižavajanja koja smo trpeli sav ovaj period, prelaze preko svega, ćute, čak i daju glas svemogućem. Vlast ostaje ista, a nama sve gore i gore.
Živi bili pa videli.



Kako bi rekao narodni pjesnik:

Ne ludujte Turci Lijevljani

Vlast se, bitnije, menjati neće, bar ne vlast samodržca prvog, sa seljačkim glasovima ili bez njih. U jeku prolećne setve sakupiti seljake na proteste ?!

No vi dumajte ovih dana, dok traktorima kolane prižete, ima li kakve alternative EURajhu. I pogađajte se sa lokalnim politikzamlatama da će te ih glasati ako garantuju vama poželjan sastav opštinskih radnih tela za poljoprivredu.
 
Nazad
Vrh