Subvencije u poljoprivredi za 2016

E sad je vec bolje:osmeh: malo si spustio loptu..:bravo:
Znam ja sta hocu da pitam..pitanje je bilo prosto i jednostavno..no nema veze,pusti sad to..
Ovo za sipurak mi deluje nekako najbolje,minimalna ulaganja,nema puno rada kada se zasadi..a ima nekakva zarada..pa sad,videcemo kako ce da bude..
A to za subvencije sam pitao posto sam cuo o tome i procitao..samo sam hteo da se uverim ovde,dal to funkcionise i jel neko uzeo..ustvari to su bespovratna sredstva..
Zadovoljan:osmeh: mada ja sam ipak za sipurak pre nego za tu stoku..sad mozda i gresim..
 
Je l' imao neko iskustva, da je isti dan predao račune od dve priključne mašine, a da je dobio povrat samo za jednu. Da napomenem, da obe mašine potpadaju pod subvenciju.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Ono sto sam procitao na sajtu je da mozes uzeti prikljucne masine do tri miliona dinara po gazdinstvu a da racun od svake masine ne sme da bude manji od 50 000 din...
Bilo je do pre neki dan na sajtu,sad ne mogu da nadjem da bi pokazao ovde..
 
Ljudi, prosto je zaista. Po jednoj investiciji iznos mora biti minimum 50k dinara. I ovo što je rekao mindjusar - ne smete slati zahtev dok ne pokupujete sve što ste planirali u tekućoj godini (do 15. oktobra), a u predmetu može biti i 50 investicija. I - ako imate sve propratne papire (piše koje na kraju pravilnika), dobijate novac. Međutim, morate SVE potrebno imati, kada dođu u inspekciju, pregledaju u sitna crevca (pločice sa ser. br. i sl.).
 
Ne znam još ništa, treba da idemo da vidimo.
Svi papiri su predati isti dan, dakle sve što je potrebno za obe mašine isto i dobili smo samo za jednu, a za drugu ništa, a cene su daleko iznad 50k.
Jesi ove godine dobio povračaj za mašine ? Jesu krenuli sa isplatom ?
 
Poslednja izmena:
@radashin: stigla je poruka od banke da je uplaćeno i ta suma odgovara tačno toj jednoj mašini. Nemamo trenutno vremena, da vidimo šta se tačno dešava.
@mikulaš: da, pre neki dan je uplaćeno.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Jel neko konkurisao za bespovratna sredstva za nabavku mehanizacije?
Video sam negde da kao mozes da konkurises do 3000000 dinara za mehanizaciju...prevara ili ne?

Bespovratna sredstva za nabavku mehanizacije su 40% od njihovog iznosa umanjenog za PDV. Ako kupis mehanizaciju za 75000e kad odbijes PDV i uzmes 40% to ce biti oko 25000e odnosno oko 3000000 din. Znaci kupis, platis i podneses zahtev. Koliko se ceka nemam pojma. I ja planiram da to iskoristim za atomizer za voce. Rok je do 15. 10. kao sto neko rece.
 
Cuo sam da je procedura sledeca,uzmes racune od masina koje hoces da kupis,sve to predas ministarstvu sa ostalom papirologijom i ako ti odobre,oni placaju a tebi ta firma dostavi te prikljucne masine...tako je jedna moja rodjaka uzela plastenike prosle godine..200 000din je to kostalo,nista nije platila,sve ministarstvo..isto je konkurisala za bespovratna sredstva..
 
Pa sto da ne mogu..sve je transparentno,masina je kod njih,racun je u ministarstvu...ako odobre,firma dobija pare ako ne onda se vraca:bravo:
 
Posto sam skoro uzeo prskalicu 1500l ovo je bile procedura. Uzeo sam kreditom od 2% kamate koje daje ministartvo. Prvo sam uzeo profakturu prskalice i u banci podneo zahtev za kredit. Kada je banka odobrila ide na odobravanje u ministarstvo. To se malo oteglo pasam morao novu profakturu da vadim. Posle 36 dana javljeno mi je da je kredit odobren i da je celokupna suma od 1 200 000 legla na racun prodavca. Posle desetak dana sam poceo da sakupljam dokumentaciju za zahtev za povracaj sredstava u iznosu za nepuni milion. Pored racuna, garantnog i potvrde prodavca to jest njihove banke da su sredstva uplacena prodavcu trebaju i potvrde o izmirenom porezu prema drzavi, izmirenom porezu prema lokalnoj samoupravi, potvrda da ne koristim sredstva opstine za prskalicu i potvrda od strane pokrajine da ne koristim njihova sredstva za nabavku iste. Posle desetak dana je sve sakup;jeno i poslato za Bg. Ko kupuje kesom sve je isto samo nema onog prvog dela sto se tice kredita
 
Verovatno je rođaka od te firme dobila predračun koji je obavezno ograničen datumom ( rokom trajanja ) na neko kraće vreme, usled kursnih pomeranja itd...
Ne može se slati zahtev sa predračunom, pobogu. Evo, baš je ovako kako je coci objasnio, tačku po tačku. Ko ovo ne razume, e jbg
Evo, recimo, on će dobiti nešto manje od 400k i to je to.
Što se subvencionisanog kredita tiče, tražite od prodavca da vam na profakturi napiše rok plaćanja bar 45 dana, baš iz ovog razloga zbog kojeg je čovek imao problem i vadio je novu.
 
Nazad
Vrh