Subvencije u poljoprivredi za 2016

Pa kod nas moze se reci da su i ukinute jer ko radi 100ha dobija 400 dinara po ha.
 
Tako nam i treba, kad su bili demokrati na vlast dali su nam 15.000din a nama nije nam bilo dovoljno bunili smo se svi jer smo hteli jos vise 20,000-25,000din po hektaru e pa sad nam dovoljno i 4000din bolje neka ukinu skroz subvencije nego sto nam daju ovu tako reci socijalnu pomoc.
 
E pa onda nemojte se vise zaliti,vama niko ne odgovara.
Hteo je da smanji na 10ha ali ipak do kraja nije.A zato SNS Vucko nam smanijo na 20ha i nemas subvencije na drzavnu zemlju
 
E pa onda nemojte se vise zaliti,vama niko ne odgovara.
Hteo je da smanji na 10ha ali ipak do kraja nije.A zato SNS Vucko nam smanijo na 20ha i nemas subvencije na drzavnu zemlju
To je pocetak kraja te nase idile! Sto se mene tice nikad nisu ni trebale da se uvode na taj nacin, arendasi nam usli u subvencije tako da vecini nije ostajlo nista osim podignute lestvice arende! Za mene bi prava i iskrena subvencija bila u vidu regresa za gorivo i djubrivo u pravo vreme i na licu mesta, kao sto je jednom bilo za gorivo u vreme DS. Toga se uvek setim kad pogledam u plasticne providne tankove koji su od tad pocrneli :haha:
 
2011god Dusan Petrovic je hteo da smanji subvencije na 10ha (demokratski ministar) Napunili su dzepove za 2-3god. kome je trebalo a mi smo se samo svercovali i onda hteli da ukinu, tako da nemoj te o tim demokratama molim vas!
Razlika je u tome sto su u to vreme mnogi bili voljni da sede na protestima,dok posle dolaska tj povratka vojvoda od izgubljenih ratova,vise niko ne pomislja na protest,zasto,e to je pitanje,zato i jeste takav odnos prema poljoprivredi,kakav mentalitet,takve i subvencije,oni koji su najvise bucali za vreme zutih lopova,sada grcevito brane sns bandu.
 
@Ratar Torak.Subvencija za drzavnu je bila ok. dok se nije omasovilo da poljoprivrednici licitiraju, do tad je bilo 8000din. pocetna za hektar (tajkuni nisu placani ni to) a subvencija 12-14000din. (a to su propisno uzimali od drzave) Kada se omasovilo da se licitira onda je pocetna bila 3x skuplja, gde su licitacije obavezno kasnile i ugovori nisu stizali na vreme da bi se podneo zahtev za subvencije u roku koji je tad bio, e to je bilo za vreme DS-a, dzaba se sa setom prisecate tih vremena :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Razlika je u tome sto su u to vreme mnogi bili voljni da sede na protestima,dok posle dolaska tj povratka vojvoda od izgubljenih ratova,vise niko ne pomislja na protest,zasto,e to je pitanje,zato i jeste takav odnos prema poljoprivredi,kakav mentalitet,takve i subvencije,oni koji su najvise bucali za vreme zutih lopova,sada grcevito brane sns bandu.
Jbg. bilo je kriticne mase a vodje nas prodale i iskoristile! Sad nema kriticne mase i nemamo pravo da se bunimo sa stotinak traktora, zna se kako se to zavrsilo zadnji put, eno tamo neki paori politikanti protestuju :ppozdrav:
 
Kritične mase ima itekako,više nego ikad,ali mi smo nesložan narod,ne kaže se za džabe "Ne daj bože da se Srbi slože" .Prošle proteste vodila je sadašnja vladajuća stranka,kroz razno razne asocijacije ,bilo im je potrebno samo da skinu žute sa vlasti,ne branim ih ali koliko se ja sećam,kod njih su ostale subvencije na istom nivou,što se tiče iznosa i površine.A ti isti koji su organizovali proteste,sada su nam smanjili i znos i površinu.E to se zove licemerje i to ogromno.
 
Meni su do sad bar pet puta rekli da je predmet zavrsen i da cekam resenje,a pre neki dan mi kaze predmet je u obradi.
Ko koga ovde kundaci,samo oni znaju.
 
Ma kao ti njima kazes BPG, i oni provere status predmeta...moj predmet je od 3 decembra kad sam poceo da zovem bio u obradi, pa zavrsen, pa poslat na reviziju, pa sad opet u obradi! A svaki poziv se zavrsavao sa uskoro cete biti isplaceni, pozovite opet za 10ak dana... verovatno i ne provere kad zovem, nego pricaju napamet, kako kome lupe.
A obzirom da ce uskoro izbori, ne nadam se isplati do nekih mesec dana do izbora (ako je i bude!). Sad ako isplate, mogu i da zaboravim od koga sam dobio moje novce!
 
Danas sam bio u Upravi za agrarna plaćanja nekim drugim poslom. Razgovarao sam sa nekim supervizorom. Kaže da će većina (možda i svi) biti isplaćeni do kraja meseca.

Samo prenosim - Don't kill the messenger
 
Nazad
Vrh