Subvencije u poljoprivredi za 2016

4000 je sigurno losije nego 14 000 + 4000 za gorivo iz 2010. Ne razumem zasto se gospodin Janosh buni i sta zeli da postigne, sa cijom mukom se nasladjuje. To nije hriscanski pre svega. Prakticno 4000 din je nista,kada bi se ovo smanjenje kompenzovalo kroz ogranicavanja marze na repromaterijal i jeftin dizel za poljoprivredu bila bi malo drugacija prica,ali opet nedovoljna da se postigne konkurentnost sa proizvodjacima iz blizeg okruzenja. Jedno od resenja je ukidanje jednostranog primenjivanja SSP gde bi se cena svinja povecala, kao i prozivodnja, a time i cena ratarskih proizvoda . Svi smo povezani kao crevca, nevidim zasto se stalno pujdamo jedni na druge. Cena svinja mozda je bila losija 2007. godine oko 50 din, stim sto je euro bio oko 76 ako se ne varam.


p.s.Sad sam video sta je zivkov napisao, pa ako nemamo dovoljno kolicina za izvoz logicno je da drzava organizuje otkup i preradu u preradjivackim kapacitetima (velikim klanicama) ,pa da povecamo proizvodnju da bi imali kolicinu, a da drzava investicionom politikom pomogne pravljenje objekata za tov! Smesno ali istinito
 
Dragane znas i sam da je nemoguce traziti da se ogranici cena repromaterijala.
Jedino sto "mi" mozemo da uradimo je da spustimo arendu,ali samo u teoriji. Bolje da su podelili baterije za digitrone nekim arendasima,potrebnije su od subvencija.
 
Pa nisu arende smanjile subvencije nego subvencije digle arende.Los vam je ugao gledanja.Ko je od visoke arende imao stete.Mozda samo onaj ko je placa.Zakupoprimac nije.Ej 2010 kurs bio 99rsd za euro.
 
Dragane znas i sam da je nemoguce traziti da se ogranici cena repromaterijala.
Jedino sto "mi" mozemo da uradimo je da spustimo arendu,ali samo u teoriji. Bolje da su podelili baterije za digitrone nekim arendasima,potrebnije su od subvencija.
Nisi dobro procitao i trcis pred rudu. OGRANICITI MARZE NA REPROMATERIJAL, ne mozes da zaradis 100 % na nekom proizvodu koji nije ROBA SIROKE POTROSNJE nego SREDSTVO ZA PROIZVODNJU tj. MATERIJAL.
 
Eeee nemas pojma. Pa secas se pre godinu dana kada su ogranicili marze na pampers pelene jer su se pobunili roditelji. Drzavi je valjda u interesu da pampers bude jeftin, jer treba deca da se radjaju , a vlada bela kuga. Za 100 godina ce nas biti saka jada.


p.s. slobodno trziste ne postoji nigde u svetu!! Cak ni kod onih koji su kreirali tu floskulu! U svakoj drzavi postoje regulatorna tela ,koja stimulisu i destimulisu trziste, vrse korekcije ponude i traznje, sprecavaju spekulativne radnje itd.. Jedino je kod nas divlji zapad.
 
Tačno,poenta je dovesti zdravu konkurenciju a ne forisarnje monopola.Onda neće biti potrebno da država određuje marže.
 
Pampers pelene...lakse im da ogranice pampers,nego da daju "subvencije" za decu.
Morali bi Pandorinu kutiju da otvore ako ce druge da ogranice,pa ce morati da stanu sa poskupljenjem akcizama i nametima na gorivo,a od toga nema nista.

Kad nasa regulatorna tela nama obracunaju prihod od preko 1000e/ha na psenici sa sve medjurednom kultivacijom psenice i imamo toliku zaradu,mislim da bismo mi bili prvi na udaru za ogranicenje zarade.
 
Poslednja izmena:
Daleko je ovo od zdrave konkurencije i izmedju obicnih poljoprivrednika, a da ne govorimo o vecim stranim igracima.
Ovde se pominju evropski standardi, a niko ne pominje manje zemlje u evropi koje su potpuno blokirane od strane jacih zemalja.

Registracija gazdinstva nije obavezna, obavezna je porez na zemlju. Dusebriznicima ostavljam moju subvenciju.
 
Peet imas prilicno opsiran post za nekog koga ne dotice ni 1%. :ppozdrav:

P.S. Kod mene u selu i okolini se kaze ko o cemu vojnik o skracenju(roka vojne sluzbe),a isto tako spominju i postenje,samo ne mogu da se setim s kim postenje povezuju.

Miroslave, malo je bezobrazno s tvoje strane napisati takav post! Ja nikad ne lazem, ali nikad! Uostalom nemam potrebe da se tebi ili drugima pravdam! Deluje i smesno pomalo ovo jer zadnjih 8 god. nisam ni na bazi ugovora nikad uzeo repromaterijal!!!
U svakom slucaju pre ces ti osetiti manjak subvencija u iscekivanju da padaju cene arende! A padace sigurno i cena arende ali ne zbog toga sto vise nece biti skoro nikakve subv. vec zato sto ce jesenje cene biti mizerne u poredjenju sa trenutnim!
 
PA zato sto su slepci koji ne vide da preterano opterecuju KOMPLETNU privredu, taksama,porezima na dobit i doprinos zaposlenih, porezima na podizanje novca, skupim kreditima, losom organizacionom strukturom. Eto kada smo se dotakli nafte, ti kada imas industrijsko povecanje proizvodnje skace potrosnja nafte,pa ljudi vise kupuju, veci promet uplata pdv i akciza ,nize akcize i jeftinije gorivo -rezultat ubrzanje privrede. Ovde u drzavi gorivo kupuje samo ako baaas mora i koji nema drugog izbora. Sa svim tim , oni jednostavno ljude da rade u sivoj ili crnoj zoni ! Sto je za jednu drzavu katastrofa , jer nema uplate ni pdv-a ni poreza na doprinose itd. itd. nema priliva novca. Ljudi dobijaju otkaze , firme se gase, penzioneri povlace slicne sume uvek, a penzijski fond prazan ... digni kredit , popunjavaj rupu , pa kredit na kredit i tako kroz nekoliko godina dodjes do toga da placas samo interese banaka tj. KAMATU, glavnicu ni ne nacinjes, samo talozis, i to mora da pukne ! Puklo je svuda po svetu gde je tako bilo Protugal, Grcka, Spanija, Island da ne nabrajam. Nama treba smanjivanje poreza jer niko nece da rizikuje da ide u sivu zonu i bude uhvacen. MALI POREZ PLACAJU SVI. Identifikujes robu koju mozes da proizvodis , a uvozis je, lagano destimulises uvoz sa povecavanjem kursa dinara ,domaca privreda pocinje da raste, upumpas dodatni novac u privredu da budu likvidni, vratis u vlasnistvo domace banke koje daju DINARSKE KREDITE iskljucivo! Dinar je jedina valuta koja se spominje u Ustavu drzave! Dakle na bankama je da rade sa deviznim stednjama , devizama u globalu. Dozvoljavas uvoz robe koja je neophodna da trziste ne bude deficitarno sa nekom robom itd. to je sad citav program ..da ne pisem bezveze sve. POSTOJE RESENJA!
 
Utopija i nista vise,imas dobro ramisljanje ali je blago receno beskorisno nazalost.
@Peet,izvini nisam znao da si stvarno toliko posten,sad znam.
 
Mozes da proizvodis svasta, npr. ne moramo da uvozimo PIK Vrbovec slaninu, sunkaricu i slicno! MErkator, Idea i Rodic prepuni strane robe!

p.s. taj program primenjuje Viktor Orban, i svaka mu cast! Jedini pravi drzavnik u ovom delu Evrope ! Inace mi smo MMF-u duzni samo 80 miliona evra !! Mozemo da im vratimo taj novac dok si rekao keks , i da im se zahvalimo na saradnji , kao sto je to uradio ORban. Da sam Madjar i zivim tamo , glasao bih za njega sigurno i bio ponosan na postignuto. Nece nas Bog da pogleda dok ne padnemo na dno, jos nismo tamo stigli, ali smo na dobrom putu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh