Uredbe za poljoprivredu 2010 godina

dalibor79

Član
Učlanjen(a)
2 Jan 2010
Poruka
724
Lokacija
ruma
ako neko bilo sta zna ili sazna sazna u vezi novih uredbi neka napise ili postavi link odakle bi se iste mogle downloadovati tj. skinuti . Posto nase ministarstvo tj. onaj koji radi na azuriranju sajta ministarstva ,treba mu od donosenja uredbe oko desetak dana i vise da tu istu uredbu postavi na unternet,za koju inace mu treba najvise 2 do 3 minuta da je uploaduje
Post je spojen: [time]субота, 27. фебруар 2010. 02:40:53 MST[/time]
_________________________________________________
ocekujem i pomoc gospodina nadlackog jednog od retkih iz koliko sam shvatio ministarstva poljoprivrede da ima malo obzira prema poljoprivredi i pozdrav njemu isvim kolegama poljoprivrednicima i ljubiteljima poljoprivrede :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Odg: uredbe za poljoprivredu 2010 godina

Da li neko zna; kakva je uredba danas donešena?
 
@Za Radivoja.......Kakva je ova nova uredba o dugoročnom kreditiranju,,donesena u prošli četvrtak?
 
stiv je napisao(la):
@Za Radivoja.......Kakva je ova nova uredba o dugoročnom kreditiranju,,donesena u prošli četvrtak?

Vrlo lepa :D

Izvini Stiv, ne razumem najbolje pitanje :sta:
 
Pa u čemu je razlika izmedju one prve i ove sad donešene uredbe o dugoročnom kreditiranju? :sta:
A inače treba da proverite tekst one prve, a vidim da se i u ovoj drugoj ne spominje 2008 god :ppozdrav:
 
Stiv ona prva je za dugorocno kreditiranje od strane ministarstva u saradnji sa bankama, ako odes na sajt i otvoris onu prvu, pa u delu koji se zove Program, posle samog teksta uredbe, na strani tri pročitaj onaj deo koji piše u tački 1) u nabrajanju onih uslova pod kojima se ne može dobiti dugoročni kredit. Nadam se da sam ovaj put bio dovoljno jasan jer ti ovo objašnjavam već ne znam koji put :zli:

Ova druga je jedan novina. Ovo je dugorocno kreditiranje u saradnji sa opstinama. Na svaki dinar koji da opstina u Fond za razvoj poljoprivrede, ministarstvo daje dinar i zajedno sa bankama se formira fond koji je jos povoljniji nego ono klasicno dugorocno kreditiranje jer u dugorocnom kreditu ove vrste u glavnici kredita 50% bezkamatno učestvuju opština i ministarstvo (pola-pola) a 50% cine sredstva banke.

MOLIM TE IDI NA SAJT I PROCITAJ PAŽLJIVO OBE UREDBE OD POČETKA DO KRAJA, ZAJEDNO SA PROGRAMOM.
 
Danas sam čuo da uredba koja treba da izađe za subvencionisanje traktora od 30 % , sadrži klauzulu da nosioc PG mora da ima manje od 40 godina starosti i da ima registrovano 65 ha ili više zemlje!

Gospodine Rade da li ima vatre gde ima dima ili su samo jedna od brojnih nagađanja?
 
Nagadjanja!!!

Oni nosioci poljoprivrednih gazdinstava koji su mladji od 4 banke ce moci da ostvare 40% povracaja umesto 30% koliko ostvaruju ostali.

Kolicina registrovanih ha ce se bodovati prilikom ocenjivanja ali o tom po tom izacice to u konkursu.

Na uredbu su kolege iz ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja imali neke primedbe ::lose:: (zivi ne bi bili da ne zakeraju) tako da se nadam da ce biti usvojena u cetvrtak na Vladi.

:ppozdrav:
 
Poštovani Rade
Da ti malo i ja dosađujem.Da li će tom uredbom biti obuhvaćena i ostala mehanizacija,mislim na priključne mašine.Unapred hvala.
 
Da, sve ko i lane u toj uredbi + plugovi, podrivaci, razrivaci, setvospremaci, sejalice za strna zita, samohodne motokosacice...

Ako prodje na Vladi u cetvrtak okacicu je odmah ovde...

:ppozdrav:
 
Da li ima negde da se procita ta uredba, da bi znali koje prikljucne masine mogu da se uzmu i koji uslovi treba da budu ispunjeni da bi ostvarili povracaj, recimo ja imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo ali nemam prava na subvencije, e da li bi imao uslova za povracaj?
 
'Di svi, tu i celavi Muja.... :haha: zdravo Radivoje.Ajd'i ja jedno da postavim.....pitanje.Veceras mi bio covek koji je zainteresovan za kupovinu traktora pomocu ovog povracaja sredstava od 30 ili 40%.E,sad on kaze da ce se prvo podnositi zahtev,pa kome bude odobren povracaj,taj ce ulaziti u te svatove,tj.kupovinu traktora.Znaci tek onda ce se sredjivati papiri,krediti itd.To mi se svidja i bas me interesuje da li je nesto istina od toga??Zahvaljujem,ako imas odgovor..... :cao: :cao:
 
Na jučerašnjoj sednici Vlada Srbije usvojila je nekoliko uredbi iz oblasti poljoprivrede: Uredba o uslovima i načinu korišćenja podsticajnih sredstava za podršku u sprovodjenju poverenih stručno-edukativnih i savetodavnih poslova u poljoprivredi za 2010. godinu, Uredba o uslovima i načinu korišćenja podsticajnih sredstava za ruralni razvoj kroz investicije u poljoprivredna gazdinstva za proizvodnju mleka i mesa u 2010. godini, Uredba o uslovima i načinu korišćenja podsticajnih sredstava za ruralni razvoj kroz investicije u preradjivačke kapacitete za preradu mleka i mesa u 2010. godini,

a od onih pravih uredbi ništa :zli:
 
Kao i uvek, kolege iz ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja su dale negativno misljenje i vratile uredbu da bi se ispravile nekoliko tehnickih sitnica...to je razlog zasto nije prosla ta uredba :zli: .

Post je spojen: [time]1268382813[/time]
_________________________________________________
Farmer Bob je napisao(la):
'Di svi, tu i celavi Muja.... :haha: zdravo Radivoje.Ajd'i ja jedno da postavim.....pitanje.Veceras mi bio covek koji je zainteresovan za kupovinu traktora pomocu ovog povracaja sredstava od 30 ili 40%.E,sad on kaze da ce se prvo podnositi zahtev,pa kome bude odobren povracaj,taj ce ulaziti u te svatove,tj.kupovinu traktora.Znaci tek onda ce se sredjivati papiri,krediti itd.To mi se svidja i bas me interesuje da li je nesto istina od toga??Zahvaljujem,ako imas odgovor..... :cao: :cao:

Tako je, za traktore ce biti raspisan konkurs, sve aplikacije ce biti pregledane i ocenjene i bice napravljena rang lista. Svi koji budu "iznad crte" (svi pozitivno ocenjeni po redosledu na rang listi za koje bude dovoljno sredstava) ce dobiti resenje i tek onda ulaze u te, kako ti kazes, svatove. Ali o tom po tom dok izadje konkurs. Konkurs ce izaci par dana posle stupanja uredbe na snagu a najkasnije do 01.04.

:ppozdrav:
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Kao i uvek, kolege iz ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja su dale negativno misljenje i vratile uredbu da bi se ispravile nekoliko tehnickih sitnica...to je razlog zasto nije prosla ta uredba :zli: .

Post je spojen: [time]1268354013[/time]
_________________________________________________
Farmer Bob je napisao(la):
'Di svi, tu i celavi Muja.... :haha: zdravo Radivoje.Ajd'i ja jedno da postavim.....pitanje.Veceras mi bio covek koji je zainteresovan za kupovinu traktora pomocu ovog povracaja sredstava od 30 ili 40%.E,sad on kaze da ce se prvo podnositi zahtev,pa kome bude odobren povracaj,taj ce ulaziti u te svatove,tj.kupovinu traktora.Znaci tek onda ce se sredjivati papiri,krediti itd.To mi se svidja i bas me interesuje da li je nesto istina od toga??Zahvaljujem,ako imas odgovor..... :cao: :cao:

Tako je, za traktore ce biti raspisan konkurs, sve aplikacije ce biti pregledane i ocenjene i bice napravljena rang lista. Svi koji budu "iznad crte" (svi pozitivno ocenjeni po redosledu na rang listi za koje bude dovoljno sredstava) ce dobiti resenje i tek onda ulaze u te, kako ti kazes, svatove. Ali o tom po tom dok izadje konkurs. Konkurs ce izaci par dana posle stupanja uredbe na snagu a najkasnije do 01.04.

:ppozdrav:
Verovatno vaši pravnici ne znaju da sastave uredbu :haha: :haha: A Dinkić vedri :cool: i oblači :kisa:
 
stiv je napisao(la):
Verovatno vaši pravnici ne znaju da sastave uredbu :haha: :haha: A Dinkić vedri :cool: i oblači :kisa:

Ih, Stiv sto si vickast :D, druge su stvari u pitanju ...ali avaj

Izaci ce sledeci cetvrtak, konkurs ce izaci nakon stupanja uredbe na snagu tako da nema potrebe za brigu.
 
rang lista?
na šta se dobijaju poeni?
deca, stanje starog traktora, prihodi po članu domaćinstva, članstvo u partiji?
predlažem milosavljevića za predsednika komisije.
 
Nazad
Vrh