Muzika za dušu 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Grupa moje mladosti mogu slobodno reci top 3

Gledao ih pre 10 dana i opet cu ako dodju u blizini negde..
 
Snimajuću ovu kantri pjesmu 1961 , desio se nekakav slučajan kvar na mikseti i zvuk gitare se čudno izobličio (na 1:26 se čuje ) , nekome se svidjela ta ideja , pa je tako izmišljena tzv distorzija , i tako je nastao rock odnosno osnova hard rock zvuka :osmeh:

 
Snimajuću ovu kantri pjesmu 1961 , desio se nekakav slučajan kvar na mikseti i zvuk gitare se čudno izobličio (na 1:26 se čuje ) , nekome se svidjela ta ideja , pa je tako izmišljena tzv distorzija , i tako je nastao rock odnosno osnova hard rock zvuka :osmeh:

u medjuvremenu malo smo odlutali sa tim zvukom :haha: ali tamo uvek budu dobre svirke sa puno piva :ppozdrav:
 
"... Možda imam malo zemlje na čizmama ali večeras te vodim u grad.
Možda imam malo blata na točkovima
Ali oni će sjajiti s tobom unutra..."

 
Poslednja Nešina pesma napisana na parčetu papira u njegovim poslednjim danima dok je ležao u bolnici.Sada su je nakon 28 godina od njegove smrti objavili.
 

Келијеви Хероји, филм сниман 1970. године у Југославији (Истра и Фрушка гора), разлог сличан пејаж са француском, а и то да је ЈНА у то време имала порпиличан број Шермана и америчке опреме из 2.СР у свом арсеналу, па је филмаџијама било изузетно лако да сниме сцене са опремом из тог времена...ово је једна од најбољих ратних комедија на тему 2.СР....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh