NS hibridi

@savopunk
Nije to do hibrida, vec do momenta oprasivanja. Nekima se zalomilo po najvecim temepraturama, neki su imali vise srece.
 
NS 4030

tretirano 14.05.2015
40gr/Ha Nikosulfuron
40gr/Ha Rimsulfuron
0,55L/Ha Dikamba
0,1L/Ha Inex okvasivac

359b9qc.jpg
 
NS par puta sam vec ovo izgovorio NIKAD VISE i opet se zajebem
NS 4030 jos kako tako bice nesto
NS 4023 popio klip
NS 5043 kilavio se i u nicanju i bolje da ga nemam
NS 6030 biljka 3-3,5 visine lepa podgoreo donji listovi jedan par a klipic je u pravom smislu reci klicic
 
Ovih dana sam na par mesta gledao oglede NS hibrida od Vrbasa do NS-a i mogu reci da u nasem atarskom podneblju jako lose izgledaju tanke stabljike,podgoreli dobrano,klipici ko u kokicara jednom recju tuga od onakvog giganta dali neko namerno iznutra pokusava da urusi imidz takvoj firmi ili su u tolikoj dubiozi pa ih uopste briga sto svake godine sve dublje i dublje tonu u nepovrat. Ali kako god bilo kod mene su zavrsili sa proslom godinom i njihovim hvaljenim 6030!
 
NS 6102 sejan na 25 cm.se odlično drži,za zazliku od stranih hibrida sejanih na 20 cm.ili manje,koji su već suvi do vrha,Ne očekujem baš neki rekordan prinos,ali biće sasvim solidan rod i ove godine.
 
Spajki. jesu li na razlicitom zemljistu ili sta kada je tolika razlika. Meni ove godine 5051 solidno izgleda da nekazem odlicno
 
Odlično je zemljište kod oba.Na oba mesta je predusev soja.Temperatura i grupa zrenja.
 
Za ns hibride kukuruza provereno znam da su bolji za naše podneblje od stranaca,jer ih godinama sejem,ali o ns hibridima suncokreta nemam pojma kakvi su jer ih ovde niko ne seje, niti sam ih video u prodaji.Ranije su sejali suncokret ns 111 koji je retko prebacivao 2,5t.po hektaru.Ove novije hibride suncokreta nikad nisam video uživo,pa nebih da rizikujem sa njima jer su velika ulaganja u proizvodnu.Kada bi mi neki član foruma potvrdio da su prinosi novijih ns hibrida suncokreta približni prinosima stranih,bez razmišljanja bih prešao na ns seme.
 
Licno ne sejem NS suncokrete, ali vrsio sam komsiji NS Konstantin i mogu reci da je prinos u rangu boljih stranih. Takodje prosle godine NS Oskar veoma dobar. Ponavljam ja ih ne sejem. Jednom izgubljeno poverenje tesko se vraca.
 
moram biti iskren, iako su me NS hibridi na jednoj prceli zavili u crno na drugoj mi je NS6030 dao najbolji prinos ove godine
neznam tacan podatak ali po prikolicama je prinos na 2Ha cca 1,5 vagona dosta je visoka vlaga bila 21% ali smo sve radili pa ga nisam hteo ostaviti da se susi na njivi.
 
Rabadzija. Ako je 6030 bio dobar koji onda nisu valjali, hoces li i sledece godine sejati NS. savopunck. Sta bi sa tim tvojim Oskarom, skinuli ga i koliko je bilo.
 
Nazad
Vrh