NS hibridi

Ostaće im i ove godine dosta semena neprodato.
 
Samo neka se zezaju,taman su malo povratili veru musterijama,prosle godine zeznu nanovo stvar.
 
Prosle nedelje smo u opstini imali prezentaciju NS hibrida. Glavne zamerke vezano za proslu godinu su budjavost i nezavrsetak klipa pojedinih hibrida (u prvom redu 6030). Ja sam ga imao na tri parcele i u svakoj je bilo dosta budjavih klipova, sto nisam imao slucaj kod hibrida ostalih kuca, izuzev Sindzentinog Paka. Zato 6030 ove godine u moje njive nece.

Primetio sam da dosta hvale 5051. Nisam ga do sada sejao, pa cu uzeti dve vrece za probu. I to je to od NS za ovu godinu.
 
Nemoj 5051 , nema toliko budjavih ali ima dosta .I to uglavnom vrhovi.Probaj 6102 .

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Znam da prosla god nije za merilo nikakvo,NS 5051 skidan vlazan za farmu (vlaga oko 30%) prinos 9020 kg/kj(na odlicnoj zemlji).U to vreme je jos bio zdrav ali je bilo i početka kvarenja.6102 je ipak druga priča i njime sam napunio čardak(bio je zdraviji u berbi)
 
NS 6102 kod mene je bio odlican , sejan na 25,5 cm prinos je bio izmedju 6,8-7,5 t po jutru procena po prikolicama .Strpan je u isti kos sa ns 5051 i 4051 vidno je bolji po kvalitetu od ostala dva koji imaju par pozitivnih karakteristika ali mi se generalno ne svidjaju. Nisam video budjav klip na 6102 , plamenca minimalno . Lako se bere i cisti , moja preporuka svakako.
Da dodam da 6102 ima mnogo jaci kvalitet zrna od ostala dva hibrida,ako se koristi za stocnu ishranu veoma je logican izbor. Mislim da je NS dodao svojim hibridima neki novi kvalitet i dobice sansu da se dokaze ,bar kod mene.Kada mozemo dati sansu agrimaxu,as-u ,zp,pionirima ,dekAlbima ne vidim zasto ne bi i NS .Uostalom neka svako poseje na 10% povrsina i dace znacajan doprinos u daljem razvoju nase genetike.
Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2


Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Nikako za klip dosta se osipa to je sorta za vrsidbu.
Ostalima bih preporucio da probaju i ns 3022 izuzetan po rodu nema budjenja jer klip obara dole pri zrenju i odlican po prinosu u sam vrh.
 
6102 preporuka i iz naseg iskustva. Po rodu je bio slabiji od 6030, malo tanji klipovi. kvalitet bez premca, ni zrna kvara. Oba su sejana po 3kj jedan do drugog
 
Danas obran rucno dedica 640 sejan na 30 cm klipovi ko cepanice retko koji budjav i slomljen sa minimalnom vlagom . Nije ranije diran jer je posejan u medjuredu vocnjaka . Odusevio me je .
 
Ima li ko iskustva sa 7020?

Prošle godine bio odličan.Stablo mu je nisko kao da je ranija fao grupa,klip mu je jako debeo a malo kraći,zrno jako duboko.U košu (čardaku) sada kada mu je vlaga 14-15,nemogu da nađem ni jedan klip koji kada ga okrunim nema 300 grama zrna,tako da je pri sklopu od 50000 biljaka dao oko 15 tona suvog zrna po hektaru.
 
Poslednja izmena:
NS6030 sejan 30.04.2015

52c68g.jpg


9ftr9g.jpg
 
Nek ti je sa srecom ja sam mojim prvim komsijama zabranio da ga seju pored mojih njiva,a u moje njive nikada vise pa da mi suvim zlatom placaju da ga sejem!
 
Au tabadzija to pljusak kod vas bio i da se razumemo jedna god. nista ne pokazuje ja sam prosle god. s njim nezadovoljan dva razloga sejan na 29 klipovi nisu nista veci i bio budjav ali kad je susa bila sejan na 25 svaki je klip imao 10 -11 metara ali kise nije bilo ni za lek a pionir f02 sejan na 23 je tarupiran a moj veliki prijatelj djavo mu srecu odneo al otom potom veliki srbin koji samo strane hib.seje a zemlje nikad dosta i jos za crvencane drz.zemlju uzima imo ove opevane strane hibride i prinos od celih 500 kg po kj sve u svemu moje misljenje je da je 6030 dobar hib. i da ne zaostaje za stranskim a ako cemo istini za volju i dekalb vise hibrida prosle god su isto bidjavi bili a prinosi nisu bili onakvi kakve ih promoteri reklamiraju
 
Nazad
Vrh