NS hibridi

Kakvi su hibridi 5063,5043,5051 u ovoj povoljnoj godini ?? I kakvi su uopste za kombajniranje u zrnu ?? Moracu da smanjim sledece godine hibride za klip a da povecamo za zrno zbog smestajnih kapaciteta.
 
Danas postavljene table.
cc2646ce24e8c5975b63971df5cc7f4f.jpg
f4e6ec819f32e20df05d3f3f2e76f85b.jpg
 
Taj 7020 je toliko hvaljen da su im sve bale i pena na usta izlazile, a vidi sada prcoljak, sramota za NS kucu!
 
Ja se kao i ti bavim poljoprivredom ti daleko uspesnije od mene, ali obojica spadamo pod tom granom, prcoljak jeste jer je koliko sa slike vidim nizak, a kada sam zvao ns institut nahvalili ga vise nego ciga svog konja, visok je preko tri metara ima dva klipa robusna biljka, itd.... Zato sam resio da gledam samo praksu teorije lazljivih instituta me ne zanima! To je iz moje tacke gledista, ns7020 sam video par puta jednom ovde jednom uzivo nisu nista posebno visoki, klip je na 1 metar visine, toliko sam zapazio i da , ima oko 5-6 lista ispod klipa i 3-4 iznad klipa...
 
Hibrid rane 600 grupe sa malo nižom biljkom u odnosu na 6030 ili 6010, stabilan hibrid i u suši i u kiši pošto sam ga sejao zadnje tri godine 2011,2012,2013, ni najbolji ni najgori, dobar rani porast otporan na bolesti i plamenac, klip pri vrhu ume da bude nezavršen, kao da se ne opraši, po rečima promotera to mu je sortna odlika koja se ne dešava stalno, treba voditi računa prilikom berbe na vlagu pošto hoće brzo da izgubi vlagu pa se kruni kad je presuv, lepo zrno duboko sa 16redi u proseku.Ove godine ga zamenio 5051 pošto moram malo i ranijih hibrida da sejem zbog suše, inače sam uvek za 600 grupu zrenja i bio je u planu ali vreme se nije popravilo što se tiče padavina tako da sam malo uzeo i 400 i 500 grupe.Toliko od mene.

Kolega jugi citiraću sebe, ja neznam šta su ti sa instituta rekli ali ja sam ovo video kod sebe u proizvodnji.:ppozdrav:
 
Kako god, ja sam samo izneo sta se desava, ali i dalje ostajem pri tome da je teorija jedno a praksa drugo... I opet nisam nista lose rekao za bilo koga osim za one sto rade u kancelariji i znaju kako se radi poljoprivreda :):osmeh:
 
Šta ću derane samo iznosim neka zapažanja, služim forumu i narodu koliko mogu.:osmeh:

Jugi naši hibridi kakvi su takvi su, sve što sam stvorio stvorio sam sa njima.:ppozdrav:
 
Sale da budem iskren drago mi je ako si uspeo, i voleo bih da porazgovaram sa tobom koji od srednjih hibrida je najpodesniji i za silazu i za berbu, zanima me debljina stabla i visina ali da ne odemo u off topic mogli pred setvu preko poruka ili kad budes imao slobodnog vremena :ppozdrav:
 
Imam ja Ns 7020 i pored njega na istoj parceli po nekoliko vrsti jos i Ns 6030,ZP 666 i ZP555.i pri zadnjem obilasku pre jedno 10-ak dana svi su dobro izgledali s tim da od tih svih NS 7020 je bio najlosiji(msm nije on los ali cini mi se da su ovi drugi bili bolji).No da sacekamo berbu pa cu videti i reci neke moje utiske,i javiti rezultate.
 
05 09 2014 dani polja jesenjih kultura na Rimskim sancevima u Novom Sadu. Jel planira neko da ide posto ce vreme biti sareno pa ko zna da li ce ista moci da se radi?
 
Kao sto sam i najavio danas su u Novom Sadu odrzani dani polja jesenjih kultura. Odziv je mozda zbog vremena bio losiji, a i nivo organizacije je slabiji u odnosu na prethodne. Sto se tice useva izgledaju odlicno. Kukuruzi svi dobri narocito ovi noviji iz FAO 500 grupe. Suncokreti svi odreda izgledaju nestvarno. Robusna stabla sa glavom kao lavor. Kao da su ih kljukali nekim hormonima.Cak i Dukat koji je namenjen za zakasnelu ili postrnu setvu izgleda kao najbolji hibridi sa nasih njiva. U Kikindskom ataru njihovi kukuruzi su slicni kao i oni na Rimskim sancevima, ali suncokreti ni ne lice. Nisam sreo nikog od clanova foruma, mozda zato sto nilog ni neznam ha ha.
 
5043,5051 su dobri. Ima ih jos, ali pitanje je da li ce biti pusteno seme u prodaju. Zato je najbolje da pre setve kontaktiras promotera za tvoj kraj pa ces cuti sta ima i sta odgovara tom regionu.
 
Pa zato sam ih verovatno i zapamtio i onako na brzinu napisao, ali ima ih jos. Krupnocom klipa i zrna istakao se i kasniji hibrid takodje novije generacije pod nazivom Aleksandra.

- - - - - - - - - -

I ultra hibridi dobro izgledaju.
 
Nazad
Vrh