NS hibridi

ljudi svako od nas ima razna iskustva sa NS semenom kao i sa ZP pa i sa uvoznim i svako ima pravo da ta svoja iskustva podeli sa vama.To neznači da ljudi pljuju po domačem i hvale strano i obratno mislim sa je svako mogao da nađe neku zamerku bilo kom semenu a to zavisi od vreče do vreče i nije vam neki fazon da se delimo na patriote i izdajice mislim da smo daleko otišli pa čak mislim da se i politika uvukla u ovu temu.I na kraju svako je ostao pri svom mišljenju samo se bezpotrebno zameramo jedni drugima a to nije cilj ovog razgovora več dobri saveti i preporuke i unapređenje našeg mukotrpnog rada. :cao: :cao: :cao:
 
pidikanac je napisao(la):
ljudi svako od nas ima razna iskustva sa NS semenom kao i sa ZP pa i sa uvoznim i svako ima pravo da ta svoja iskustva podeli sa vama.To neznači da ljudi pljuju po domačem i hvale strano i obratno mislim sa je svako mogao da nađe neku zamerku bilo kom semenu a to zavisi od vreče do vreče i nije vam neki fazon da se delimo na patriote i izdajice mislim da smo daleko otišli pa čak mislim da se i politika uvukla u ovu temu.I na kraju svako je ostao pri svom mišljenju samo se bezpotrebno zameramo jedni drugima a to nije cilj ovog razgovora več dobri saveti i preporuke i unapređenje našeg mukotrpnog rada. :cao: :cao: :cao:
Totlno podrzavam ovo misljenje.Evo vam snimak koji je pravila jednaTV kuca pa Vi sami procenite. Inace ogled je radjen u Zrenjaninu pod nadzorom g.Vase Stojsina iz novosadskog instituta.Sto se tice nekog mog skromnog iskustva licno smatram da su NS 6030 i NS 7020 ubedljivi moji favoriti za skidanje beracem.[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=ZN2WF3La3T0 [/youtube]
 
Problem sa NS hib.je u tome sto se 600grupa(640,6010.zenit,tisa od ove godine 6030 a Radana vec dve godine slabo ima)jos i moze lako naci u poljo. apotekama ,ali 500grupa(501, 510,a posebno 5043,5010),zatim 7020,moze kupiti samo u institutu ,jer u mom okruzenju u okolini Panceva ne mozete ih naci (bar ja ih nisam nasao po poljop. apotekama)ni za zivu glavu.Jos kada se zna da nemaju promotera za Juzni banat ja stvarno ne znam kako da dodjem do njih a da ne putujem 150km do instituta.P.s. ako neko zna neku poljopr. apote.u Juznom banatu gde se mogu naci(5043,5010,7020)molim neka se javi.UNAPRED HVALA.
 
Uzeo sam danas proveren hibrid NS 640 -2338 din Kod mene se najbolje pokazao :D , što se tiče NS hibrida.
 
Danas sam bio u NS u njihovom diskontu.
Kupio sam NS 620k. Zanimljivo da je stvarno lepo odrađen, nema smeća i lepo je kalibrisan.
 
od NS samo sejem zenit kupio sam seme, otvorio vrece i dobro je, kalibrirano nema loma, doradio ga je institut.
 
prošle godine moj tast sejao tisu otkinula od roda i ove godine je kupio tisu i neće je sigurno izostavljati i u buduće :D
 
Zoran0230 je napisao(la):
Grome,6010 i Tisa-kakvo je tvoje mišljenje?-Iz Kikinde sam
6010 je odlican hibrid samo ga je muka obrati jer ima visoku i jaku stabljiku po meni bolje uzmi 6030 isto je rodan a puno lakse se bere
 
Zanima me rodnost hibrida 5010,6030 i 7020?
Da li 5010 brzo otpusta vlagu? :ppozdrav:
 
Po mom misljenju 6030 i 7020 su najbilje sorte kukuruza od NS sorti za branje odlican prinos lako se beru i dosta su tolerantne na susu i poleganje. :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh