NS hibridi

Odg: Novosadski Institut

Sasa u pravusi ako kukuruz vrsis ali ako beres onda ti vlaga nesmeta i ja nekoliko njihovih sorti kukuruza sejem i mogu vam reci da sam zadovoljan i sa prinosom kao i sa samom berbom, dosta se lako beru. :cao:
 
Odg: Novosadski Institut

ma nase sorte su dobre po prinosu ali ta vlaga pa2003 kad su ljudi na jutru nabrali par kosari i tako se polako gubi trziste
 
Odg: Novosadski Institut

Poenta je da ko kukuruz bere u klipu seje hibride iz Fao grupe 600,eventualno 700,da se ne ponavljam koje sam novosadske hibride ove godine ponajvise pazario i potpuno odgovaraju
mojim zahtevima posto i ja berem u klipu,u suprotnom probajte nesto novije iz Fao 400,moji drugari su imali dobre rezultate i naravno sto je najvaznije vlagu u nekim slucajevim i 12%

Slazem se sa Micom kada je u pitanju lakoca berbe,stvarno nikad nisam imao problema sa ns kukuruzom
 
Odg: Novosadski Institut

Neka mi neko napiše ko je postigao dobre prinose sa novijim NS hibridima. Navedite mi konkretne rezultate. Moj deda i komšija su sejali prvo 444, a sad NS 640. Red je da seju konačno neke novije domaće hibride. Ove strane neće ni da čuju. Možda su u pravu?
 
Ja ne kritikujem NS institut vec 640 koji kod mene u selu lose uspeva, pre par dana sam u NS institutu uzeo 6030, 7020, tisu i hteo radan ali ga nije bilo ali 640 ne bih uzeo ni dzaba da mi daju a sto se tice agrotehnike mislim da i ona nije losa imam prinose 5900 kg. po kj. zrna lane a 2008 7300 kg po kj. zrna 17% vlaga :ppozdrav:
Ivica_23 je napisao(la):
Dr Grujo ne znam odakle si i kakvo je zemljiste kod vas u selu,naravno i koju agrotehniku sprovodite ali ovo je definitivno jedan od najboljih hibrida kod nas,ja sam uvek imao dobre rezultate kao i moji drugari,polako ga smanjujem u strukturi setve jer se vodim preporukom da treba da budu najmanje 4 hibrida u strukturi setve
 
Odg: Novosadski Institut

Ja sam iz da kazem visih fao grupa sejao 6030 i 7020 i imao sam uvek dobre rezultate,treba videti recimo hibride 5043 i 4015 uz konsultaciju sa ljudima sa instituta,od ostalih domacih kuca moram priznati da od novijih bas ne poznajem puno!
 
Odg: Novosadski Institut

Saša ne znam koje si hibride sejao i da li su to institutski hibridi, mislim da si odabrao pogrešne FAO grupe. U mojoj okolini niko nije imao takvih problema sa otpuštanjem vlage. Zašto ne probaš onda sa npr. NS 300 ili nešto iz FAO 400, možda NS 4010. Ono što sam video na skidanjima ogleda je sve bilo super. Na paralelnim skidanjima Ns hibridi su bili mnogo ispred stranih, a od promotera Instituta za moj kraj, dobio sam rezultate ogleda kukuruza, mogu samo da kažem da su potpuno realni sa onim u šta sam se uverio. Ako možeš da dođeš do takvih podataka stranih kompanija videćeš o čemu pričam. Mnogo su domaći NS hibridi ispred starih i po prinosu i po otpuštanju vlage, ako si napravio pravi odabir. A što se tiče pojavljivanja na prezentacijama, možda ljudi iz Instituta nisu ni pozvani? I to se dešava da se najavi nečiji dolazak, a ne pozovu ga, kako bi prvo podigli rejting skupa, s namerom da istog oblate.
 
Institut bi možda više voleo da ima tebe, pošto si tako srčan u svakoj situaciji i na svaku konstataciju reaguješ ironično. Možda bi bilo bolje da malo odmoriš. Ja govorim iz iskustva i ono što sam video. Prema tome ako imaš pametniji predlog oko izbora hibrida, izvoli!
 
Ne znam sta je ironicno ako kazem da u vreci NS hibrida nema cega nema. Najbolje je lagati sam sebe,kao vi sa instituta,pa da kazem kako je sve divno i bajno. Grome samo ti brani njih,i ja bi da sam placen za to :ppozdrav:
 
Vidim da je ovde baš zahuktala atmosfera...Nemam puno zemlje, ali sam prošle godine imao jedan hektar kukuruza u Šajkašu, sejao sam NS 6030, njega sejem već treću godinu i veoma sam zadovoljan. Komšija koji je brao taj kukuruz prošle jeseni sam je rekao da takav kukuruz nije brao u celom selu, a baš ide uslužno da bere mnogima. On je sejao pionirove hibride i nije bio zadovoljan, pitao me je koji je hibrid i rekao da će ove godine sejatio i on Novosadski 6030. Jeste da je zemlja na dobrom mestu (između Šajkaša i Budisave) i da kukuruz nije izgoreo kao što se dešavalo prošle godine na potezu Šajkaš-Vilovo i Šajkaš- Kovilj, gde je peskovitija zemlja, ali ja sam veoma zadovoljan ovim hibridom. Ove godine takođe sejem 1 ha kukuruza i kupio sam 3 pakovanja semena 6030. Nisam ga otvarao, ali baš ću danas pogledati šta je u vrećicama...
Mislim da je svaka sugestija proizvođača dobro došla za sve semenske kuće i da sve one imaju prostora za poboljšanje svojih proizvoda.
 
Pa da grome,paorpaor je placen od ovih stranaca da pljuje sve sto je domace i sto vredi,bas kao da je rodjen u centru Pariza :haha:

Ja otvorih sada vrecicu 7020 i sve je ok bez primesa prljavstine i lomova od dorade
 
Pa da ocigledno gospodin P. ima potrebnu da bude pod necijim odnosno da ga neko da kazem placha.

Ja sam svoj gazda i radim zemlju kako bih izdrzavao svoju porodicu. Domace seme sejem iz vise razloga i veoma sam zadovoljan.
 
dakle da rezimiramo.
imamo ove što seju domaće i pljuju strano.
imamo ove što seju strano i pljuju domaće.
imamo i one što seju dal' domaće, il' strano, a prve dve grupe već počinju da im idu na živce.
 
tarana je napisao(la):
dakle da rezimiramo.
imamo ove što seju domaće i pljuju strano.
imamo ove što seju strano i pljuju domaće.
imamo i one što seju dal' domaće, il' strano, a prve dve grupe već počinju da im idu na živce.

Pa on je genije, suvi genije! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Nema sta sa stilom, koliko se ljudi raspucase i ispisase ispljuvase, covek ih slozi u tri reda u tri grupe :D
 
Ivice ti ocito imas problem sam sa samim sobom. Odakle si ti zakljucio da sam ja "strani placenik i domaci izdajnik". Ne citas predhodne postove gde jasno kazem sta mislim o recimo rapsodiji i NS40S.
Dakle Ivice nema razloga da me napadas jer ja nemam nista protiv NS hibrida,vec im samo predlazem kako da budu bolji. Ako si i ti njiov onda te u potpunosti razumem :cao:
 
P. ja nemam nikakav problem,ja sam ja i ne treba niko da mi to objasnjava. A po tome P. sto pises ti pravis podelu na njihove,pa se bas pitam koji su onda tvoji.Ja nijednom nisam napisao moji,vasi,njihovi...a svako ko normalno razmislja vidi da ti to potenciras a time se moze zakljuciti sta je dovelo do svadje u ovoj temi

Ljudi jel neko pazario po apotekama kukuruz kod vas u selu,jel bilo nekih promena cena?
 
Nazad
Vrh