NS hibridi

Neće Tisa da poleže budite sigurni.6010 i Zenit hoće.
 
e vlado, kazi onima sto su navikli na jedno te isto i drze se ko pijan plota, :ppozdrav: da silno grese ko u crtanom ono kad kaze , gresis sinko silno gresis, to je komentar na ns hibride kukuruza, katastrofa od kukuruza , mi sad uzeli i cale kad je otvorio, vrecu ono unutra unutra samo sto dinosaurusa nema , ima svega a najmanje kvalitetnog i kalibrisanog zrna, svako zrno prica za sebe, a bude i po koja grancica, dobra za akvarijum :zli: ka panjevi su , eto to i necu vise , , ipak to srbija ::lose:: ::000:: :sjasi:
Post je spojen: [time]1299871816[/time]
_________________________________________________
http://[flash=200,200]http://[/flash]
 
I mene zanima iskustva sa ovim novim i ranim hibridima NS (4015, 4023 i 4030). Već sam pisao na ovom forumu ali niko mi ništa konkretno nije napisao. Hteo bih ove godine da probam ove hibride. Znam da ima objašnjenje na sajtu NS ali jedno je propaganda a sasvim nešto drugo je praksa, to sam se više puta uverio do sada, pogotovo sa stranim i AS hibridima, jedno pišu i mislim da je to ok ali u nekim drugim uslovima, kada ih poseješ ovde u Srbiji to je nešto drugo (pretpostavka je da nema navodnjavanja). Pozdrav.
 
Dobro pitanje. Prošle godine bila je kišovita godina ali pored toga imao sam velike štete od crvenila kukuruza. Pošto još nema efikasne zaštite od ove bolesti a znam da napada i rane i kasne hibride, mislim da će manje štete imati rani hibridi jer pre formiraju i napune zrno a bolest kreće početkom i sredinom avgusta pa mislim da će šteta biti manja. Prošla godina je bila odličan primer za to. Sejao sam kermes, ZP 684, AS 72. Svi ovi hibridi odlično su ponele, primenjena puna agrotehnika ali kad je došla berba preko 40% šmaljak, crvenilo je uništilo. Najviše je stradao kermes, preko 60% a i ovi naši nisu bili mnogo bolji. Na koji razmak da sejem ove rane hibride, okolina Smederevske Palanke.
 
Ma znam ja to i uvek se pridržavam plodoreda ali to je virusna bolest koju vetar raznosi tako da i to ne pomaže. Probaću ove godina sa ovim našim ranim hibridima (ZP 341, ZP 434 i NS 4023) pa šta mi Bog da.
 
Matić je napisao(la):
Neće Tisa da poleže budite sigurni.6010 i Zenit hoće.
Kod nas je bas bila jedna oluja letos mnogi kukuruzi su se nakrivili i polegli moj zenit di po koji a citao sam da je otporan na poleganja i stvarno je u praksi tako bilo
 
Ja sam posejao 8h ns hibrida, 4h 6030 i 4h 6010.Po karakteristikama izgledaju zanimljivo,a i svi su mi njih preporucili.
Pa sad sta im bog da. :)
 
Ove godine posijao 5 vrecica ns 444 po 25 000 zrna! sjeme je lose izgledalo jako sitno i neujednaceno,presao preko puta njive da posijem komsiji isto ns 444 pakovanje od 15 000 zrna sjeme je bilo extra,tada sam vidio da na mojim vrecicama od sjemena pise PRODUKTION OF TURKEY a na komsinim PRODUKTION OF SERBIA imali ko iskustva sta znace ove oznake posebno ova 1va za 2gu mogu da prepostavim.
 
Ns 6030 posejan 8.04.

ot2rm1.jpg
 
Nazad
Vrh