NS hibridi

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Rekosmo da odvojimo diskusiju po semenarskim kućama.NS-a nema nigde.Pa da krenemo.Ima li neko iskustva sa 640-ultra?A i svako drugo,,znanje" je dobro došlo.
 
Ja sam pazario seme bas juce,cene su kao one sto su se prozimale na forumu,uzeo sam 6030 i 7020 po najvise,nesto 510 i 640. Nekako mi je najsigurnije bilo da u institutu kupim i zbog eventualne garancije i mozda nekog saveta ako zatreba,cene su mi prihvatljive pa nisam hteo da puno kalkulisem sa poljoapotekom kod mene u selu i u susedsvu. Ne znam koliko traje popust,pitao sam radnice na kasi da li ce mozda cene padati odgovorili su mi da tesko-e sad sta to stvarno znaci?

Ja sam se interesevao za 640 ultra ali ga valjda nece biti u redovnoj prodaji ove sezone-tako mi rekose
 
NS-hibridi kukuruza, grupa 600 na koji razmak sejete u redu? kako reaguju na veći sklop?
 
Ja sam probao 640 da sejem na 21cm, uz 200kg/kj NPK zaorano i 100kg/kj AN-a prihrana u redove.
Klip je za nijansu manji, ali rod bude na nivou Pionira, čak i vlaga nije bila velika (17%). Vršen negde oko 10. oktobra.
 
Zorane, kako su mi rekli na institutu nemaju ove sezone u tzv komercijalnoj prodaji, pretpostavljam da nisu dovoljno proizveli :sta:
 
kukuruz poskupio u institutu sad sam zvao da proverim sad je popust 10% a bio je 14% tako da je kesa 2430 din. a podsecam bio je 2332 din. :zli: :zli:
 
Da li prilikom kupovine semena u institutu pored fiskalnog racuna daju i gotovinski fizickim licima, ili sta vec treba da se uzme a sto ce biti priznato od trezora prilikom predaje zahteva za subvencije,jer npr.pumpadjije prilikom kupovine nafte kazu da jedino sto mogu da daju pored fiskalnog je neki racun koji je ispisan rucno.
 
kada su izašli sa cenom ja ih poyovem kažu ima svih hibrida ja sam hteo 444ultra odem kod njih u Novi Sad kad tamo kažu ima semena ali nema deklaracije pa ga nema u prodaji ali če ga biti .ali ja se predomislio i sejaču 684ultra jer je jeftiniji pošto nemora da se furadaniše tretiran je imidorom
 
Jel si proverio taj imidor dali je dobra zastita semena i koje proizvodjac prvi put cujem zanjega. :cao:
 
ove godine po prvi put tretiraju sa imidorom mislim na ZP kažu da je dobar a ko bih za svoj proizvod rekao da je loš
 
Danger vidim da si uzeo 640 kako on kod vas radja, ja ga ne sejem vec 7-8 g. zadnje godine kada sam ga sejao bila je katastrofa od prinosa ne samo kod mene nego u calom selu, moj kum je lane ponovo probao jednu vrecicu da poseje i opet lose, veruj mi kod nas ga u selu vise niko ne seje a ja ga nebih uzeo ni da mi ga daju dzaba. :ppozdrav: :udri: ::novac::
 
Dr Grujo ne znam odakle si i kakvo je zemljiste kod vas u selu,naravno i koju agrotehniku sprovodite ali ovo je definitivno jedan od najboljih hibrida kod nas,ja sam uvek imao dobre rezultate kao i moji drugari,polako ga smanjujem u strukturi setve jer se vodim preporukom da treba da budu najmanje 4 hibrida u strukturi setve
 
sad čuo u emisiji Otkos da NS seme kukuruza tretiraju i sa force-zea-om ,+ 600din/1 sj
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Danger vidim da si uzeo 640 kako on kod vas radja, ja ga ne sejem vec 7-8 g. zadnje godine kada sam ga sejao bila je katastrofa od prinosa ne samo kod mene nego u calom selu, moj kum je lane ponovo probao jednu vrecicu da poseje i opet lose, veruj mi kod nas ga u selu vise niko ne seje a ja ga nebih uzeo ni da mi ga daju dzaba. :ppozdrav: :udri: ::novac::
Sejaosam 540 , 6010, 6030 ove godine cu probati 640 jos ga nisam sejao a vidim da je svuda dobar kod nas
 
Odg: Novosadski Institut

Sta je lokal patriotizam, da skinem kukuruz sa 22% vlage i da poklonim pola na susenje.Soja 100% ok,psenica 100% ok,suncukret i repu ne sejem i ne mogu nista da tvrdim,kukuruz,po meni konkurencija opasno prestize.Moj lokalpariotizam je vezan direktno za moj dzep a o prinosima je diskutabilno raspravljati mada i tu tvrdim da je konkurencija bolja. Prosle godine ZZ Zunji Silak iz Temerina je organizovao ogled i pozvao sve kuce koje prodaju seme kukuruza kod nas.Pogodite koje dve se nisu pojavile.
 
Nazad
Vrh