NS hibridi

Ja cekam da padne vlaga na NS Zenit pa da ga okrunim,pre 6 dana je imao 16% vlage,sutra cu meriti ponovo
 
Stiglo danas seme suncokreta NS Ronin. Konvencionalni hibrid koji je jako dobro izgledao u ogledima. Bice posejan pored Kondija pa cemo videti. Inace NS hibride nisam sejao sigurno 20 godina, ali ove godine mi privukao paznju prinosima, a i cenom.7500 dinara 70000 zrna, mada cena kod mene nikad ne igra presudnu ulogu.
 
Za koje hibride si se odlucio ja sam prosle godine posejao sve 6102 i zadovoljan sam bio, ove godine imam 12 ha pa rekoh da malo prosaram, mozda uzmem 6140 i nesto fao 500
 
Šta preporučujete za branje u klipu grupa 400-500

- - - - - - - - - -

Kako se pokazao 3023?
Generalno nasi hibridi u teskim uslovima budu losiji. Ja sam sa Jockovicem diskutovao oko toga i rekao mi je da probam 3023, da ce on se nositi sa P i DKC lagano. Uzecu 2sj i praticu ga. Ako mi rodi do 500kg/ha manje sejacu ga i dalje jer za razliku u ceni i sklopu mi je isto skoro a i hocu da pomognem domacu industriju.
 
Ја сам прошле године имао НС 3023 и НС 5051, принос по хектару око 10 т влага око 10. Стим што се 3023 теже вршео због зелене шаше.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
NS Ronin klijavost 100% ,dok Sumo1 je oko 88 %.Za sad 6 je dana proslo od pocetka testiranja,ali na temp od oko 14c.Takodje klijavost LG 56.35 slicna kao kod Sumo,malo bolja donekle.Ima jos zrna koja ce izgleda izbaciti klicu kod ova dva ,pa ce valjda dobaciti do oko 95%.
 
Nazad
Vrh