Fortschritt

@Galetin
238 gr/kWh trosi traktor, nek je maksimalna snaga 100ks tj. 73.5kW.
Potrosnja je 0.238 kg/kWh x 73.5 kW = 17.4 kg/h. Specificnu tezinu dizela cemo da aproksimiramo sa 1. Tako da se moze reci da trosi 17.4 l/h.
 
Kaze IMR internet stranica da je za s46 minimalna specificna potrosnja 248g/kwh a za s44 225g/kwh

Samo da nadodam da smo otac i ja vagali kanister Eurodizela nedavno i mislili smo da je makar priblizno litra teska kilu... NIJE ni blizu.
 
1 litar dizela ima masu od 0,85kg. Prema tome, ZT323 troši 17.4kg/h ili 20,47l/h. Potrošnja mu je prilično velika no sa pravim priključcima i za vrijeme i uslove kada je pravljen, to vjerovatno nije bilo mnogo.

- - - - - - - - - -

To je puno,brena troši oko 10l/h

Treba uzeti u obzir da je to potrošnja pri maksimalnoj snazi, dakle motor je maksimalno opterećen kada se ona odredjuje. Zato se i piše da motor pri toj snazi, u ovom slučaju nekih 75kW, ima tu potrošnju.
 
Taj traktor je trošio jako malo goriva, mali je potrošač to može gazda da potvrdi tog traktora, sad ima jd približne snage i taj mu je mnogo veći potrošač, neznam kako se meri specifična potrošnja ali taj traktor je u oranju trošio do 10 litara nafte a uzore odprilike 1 jutro sa 3 brazde za cirka 45 min.
 
Nisam nikada vagao eurodizel. Ok 0.85 kg je jedan litar ED.

@montoya
539 trosi oko 3l/ha na radni sat. Ovde mozemo da se prevarimo. 539 meri radni sat kao 45min pri 1500o/min (90% sam siguran da je ovako, ako ne onda 60min pri 1500o/min). Dok kod deklarisane minimalne potrosnje se racuna kao sto sam ja izracunao uzimajuci da je specificna masa (gustina) 0.85 l/kg.

539 ima 255 g/kWh deklarisanu potrosnju. Sto bi znacilo 0.255 kg/kWh x 29.5 kW = 7.52 kg/h ili 7.52 / 0.85 = 8.85l/ha.

Malo je off, ali ne odstupa od sustine da se objasni potrosnja motora.
 
Nazad
Vrh