Fortschritt

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.501
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Po nemackim sajtovima ih ima pun ocin,ali kod nas ni za leka.
Cene su dosta povoljne od 100ks sa prednjom vucom do 5 000e,ali nisam video novijeg od 90god,ima ih 2 osnovna modela plavi i tamno zeleni.
Ovi plavi veliki od 90-100ks idu i do 2000e od 1500 do 2000e,godina proizvodnje oko 1970.
1rw3k3.jpg

20az3hw.jpg


Ovi tamno zeleni su malo noviji,kraci a i okretniji i od 100ks idu za 4000-6000e 85-to god od prilike.

2ly39fo.jpg

2uny074.jpg

21lk09t.jpg

syvv2u.jpg

2n8xw03.jpg
 
zanimljivo samo su mi to čudne prednje gume za poljoprivredu inače neizgleda loše zavisi ko šta voli
 
a sta ce nam i Fortschritt:haha: i ovako samo sarafmo i vozimo krseve, gledano globalno i prema statistici... jos nam i ta marka treba i mozemo u PM :haha:

P.S. ruzni su...
 
Jajareći kojekuda naišao sam na jednog Fortschritt-a. Vlasnik reče da traktor ma dosta snage, malo je trom no za povući je dosta jak. Zanimljivo je da ima motor sa 4 cilindra i 100-ak ks, što je za njegovo doba bilo rijetko.

Prilažem par slika.







 
mucobieno je napisao(la):
a sta ce nam i Fortschritt:haha: i ovako samo sarafmo i vozimo krseve, gledano globalno i prema statistici... jos nam i ta marka treba i mozemo u PM :haha:

P.S. ruzni su...
I >:i ja sam istog misljenja :cao:
 
ljudi pa to je IFA,zar ne?
pa to su rage od traktora!pre 30 god,cale se bio zaglavio sa kamionom,toliko duboko(on je rodjeni optimista) da je tvrdio da nema sanse da se iscupa bez gusenicara,dizalice....medjutim njegov kolega je sa ifom (ima i dan danas ifu od 90 ks)bez problema iscupala kamion.
 
Nije vrag da ima naprijed speru? Ili su to kocnice, posto je na tom traktoru i motor i prednji most s kamiona...
 
Evo pretrazio sam i u Svajcarsku uopste ne postoje takvi traktori, postoji ime da je nekada postojao , ali ga nema. A za taj IFA ,ne postoji cak ni ime.
Ja se slazem sa vama da su nama potrebni traktori da vuku, al su nam potrebniji traktori koji imaju bar neku funkciju vise. Npr; poluge napred , ... Po meni bolje da se saceka i 2-3 god pa onda da se kupi malo savremeniji traktor. Mislim da se ustedi malo vise novca. :ppozdrav:
 
Bobo je napisao(la):
Nije vrag da ima naprijed speru? Ili su to kocnice, posto je na tom traktoru i motor i prednji most s kamiona...
Ima super steer, elektro hidrauličnu blokadu, bočne reduktore, kočnice napred nema. to sam zaklučio prema slici za ovaj traktor nisam ni čuo.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
Nije vrag da ima naprijed speru? Ili su to kocnice, posto je na tom traktoru i motor i prednji most s kamiona...
Ima super steer, elektro hidrauličnu blokadu, bočne reduktore, kočnice napred nema. to sam zaklučio prema slici za ovaj traktor nisam ni čuo.

Samo New Holland to ima.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
mirko_markovic67 je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
Nije vrag da ima naprijed speru? Ili su to kocnice, posto je na tom traktoru i motor i prednji most s kamiona...
Ima super steer, elektro hidrauličnu blokadu, bočne reduktore, kočnice napred nema. to sam zaklučio prema slici za ovaj traktor nisam ni čuo.

Samo New Holland to ima.
A čemu služi ona poluga što ide iznad diferencijal do kugle na desnom reduktoru? Super steer su imali i stari rimljani samo nisu znali da se tako zove :haha:
 
vidi se da ga je napravio istocnjak neki, i za ono vrijeme je bio prilicno ruzan... sto netko spomene u svojem postu, samo nam on fali pa da odemo u p.m.... :haha: :haha: :haha: :haha:
 
I ja se slazem sa vama. Samo sto nuzda zakon menja. Svi mi volimo lepe traktore. Svaki put kad se vratim kuci mene dusa zaboli kad vidim nasu beskrajnu ravnicu i na njoj praistorijske traktore. Mislim i na HR i SR. A u EU voze besne masine , a nemaju tako lepe njive. ::traktor1::
 
Nazad
Vrh