Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene juce 8l, nocas 7,5l i danas jedan pljusak od oko 2l.

Poslato golubom pismonosom
 
Trenutno provala oblaka,samo neka pada zlata vredi.

Kako mi kolega kaže pošto su mi crkle baterije na kišomeru,palo je 8,5 Litara.
 
Poslednja izmena:
Сунчан период пред нама. У недељу јављају +30 c. Напокон.
 
Suncan period u trajanju od cela dva dana.
U nedelju i ponedeljak se za sada predvidjaju najvece oluje i nepogode u ovoj godini.
Od utorka po gfs-u nailazi novi ciklon sa dosta padavina.
Ali da ne glumim Kimija,verujem da ce se i on oglasiti i reci nesto blize o periodu ispred nas,tacnije o narednih sedam dana.
 
Tako je, usled ovog izrazitog otopljenja dolazi do opasnog prepumpavanja energije. Kako je iza većine predela (posebno južno od Beograda) kišovit, vrlo kišovit ili ekstremno kišovit maj, usled velike vlage i tačka rose je dosta visoka, pa taj glavni parametar energije (CAPE) ide u nebesa, sa vrednostima i preko 2500j/kg.

U početku fali malo vlage na visini, tamo gore gde se oblačnost formira, ali bude li konkretnijeg dotoka vlage (kao što se crta) sa jugozapada uz nešto smicanja vetrova kasnije, moglo bi zaista biti žestokih nepogoda...
 
Nisi komšo, ne brini. :osmeh:

Videćeš sledeći put, kada bude mala vlažnost, autov termometar neće odstupati u ovolikoj meri. Jer, kao što znamo, veća vlažnost vazduha kao danas=veći subjektivni osećaj temperature, čemu upravo i teži termometar u autu npr. ili bilo gde van meteorološki propisanog zaklona.

Ovo za nedelju i ponedeljak u delu zemlje baš opako deluje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh