Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi , kad si već tu jedno pitanje . Jel postoji u meteoroligiji slučaj da neko lokalno područje konstantno zaobilaze padavine iz godine u godinu , odnosno da ima godišnji prosjek u normali ali totalno suprotan raspored od okoline ? Konkretno je ravnica , riječna dolina okružena brdskim reljefom , nije mala ta dolina , ali ja se nalazim u središtu te kotline i primjećujem te abnormalne anomalije , obilazak svih padavina u kasno proljeće i ljeto ali doduše i izostanak nepogoda i vjetra uopšte ??

Tako je to i sa gradom uvek se ispada svojim koridorom.
 
Kimi , kad si već tu jedno pitanje . Jel postoji u meteoroligiji slučaj da neko lokalno područje konstantno zaobilaze padavine iz godine u godinu , odnosno da ima godišnji prosjek u normali ali totalno suprotan raspored od okoline ? Konkretno je ravnica , riječna dolina okružena brdskim reljefom , nije mala ta dolina , ali ja se nalazim u središtu te kotline i primjećujem te abnormalne anomalije , obilazak svih padavina u kasno proljeće i ljeto ali doduše i izostanak nepogoda i vjetra uopšte ??
Takav slucaj je sa Kikindom i okolinom. Ne moze da padne pa to ti je. I tako uvek, i kad padne sve nesto malo.
 
Noćas celih 3l dan pre toga 12l nije nešto ali kad vidim da neko nedobija kišu uopšte onda je i ovo dobro. P.S. Golubinčani kakve vi to dodole imate ? :osmeh:
 
Padala jutros, evo i sad pocela da pada.
I to dobar pljusak.
Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo opet danas ništa desetak km u krug kolko oćeš , npr Banja luka dobijala kišu . Nebi ni trebala toliko da nije padala svaki dan u aprilu pa se nije moglo posijati . I sad imam 10ak ha kukuruza koji je pola nikao a pola nemože jer je suvo ko barut . Skoro nemoguće bilo uraditi kako treba .
 
Jutros smo imali potop,a sad opet pocela sa pljuskom.Ovo su pravi prolecni pljuskovi,do pre 5 minuta sve je bilo ok,dok nisam poceo da cujem kod komsija kao vetar da duva,kad sam pogledao ono kao magla,znao sam da je kisa,uhvatila me na pola dvorista,nisam ni stigao da pobegnem unutra :D.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh