Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas se provukao ceo dan bez kise. Ljudi uleteli odma da prskaju zita. Sada se opet navlace neki oblaci.

Nada poslednja umire.
 
Kod nas je strašno, palo je toliko leda da je prekrilo njive
Isto je i kod nas ,ima na mestima gde se jos nije otopio.
"Srecom" nije bio krupan ,velicina zrna graska ali u ogromnim kolicinama.
Protivgradna je dejstvovala sve vreme , ja sam prebrojao (sto sam uspeo da cujem od grmljavine) 17 eksplozija raketa.
 
Ja sam čuo desetak raketa, ne znam šta bi bilo da nisu pucali

- - - - - - - - - -

13152666_1332084570140206_1814903652_n.jpg
13199189_1332090546806275_697299174_o.jpg
 
Sunce i jeste potrebno, jer samo tako može doći do razvoja konvektivne oblačnosti i pljuskova.

Ovako bi ostao samo suvi i hladan tmunjavor pod sterilnim stratusima.

Oblačnost brzo struji sa severoistoka, pa je verovatno da će nešto organizovano da uleti sa Karpata kasnije i da onda pobudi razvoje i kod nas.
Kimi bravo za prognoz,uletelo predveče sa Karpata,srežom zaobišlo nas većinom,koji litar bez grada .
 
Isto je i kod nas ,ima na mestima gde se jos nije otopio.
"Srecom" nije bio krupan ,velicina zrna graska ali u ogromnim kolicinama.
Protivgradna je dejstvovala sve vreme , ja sam prebrojao (sto sam uspeo da cujem od grmljavine) 17 eksplozija raketa.
I onda je to preslo preko Drine i pravo kod mene, uz onaj pljusak epskih razmjera od sinoc, bukvalno ce jos malo trebati camac.
 
Iz istog pravca, uzvodno Dunavom, sa severoistoka je i prošle godine naišao grad 05. oktobra.
Iz istog pravca, uzvodno Dunavom, sa severoistoka je i ove godine naišao grad 05. maja.
Iz istog pravca, uzvodno Dunavom, sa severoistoka je i večeras naišla oluja i grad 06. maj.

Daleko manje kiše i mnogo manje sitnijeg grada ali da ostane zabeleženo.
 
Sreca kod mene ovaj Banacanski oblak obisao otisao Dunavom prema Bg. Sada sveceri neki jako besan i pravca Smedereva baci malo oluje i krupne kise opet Bogu hvala bez leda.
 
MONTOYA
Sta je sa psenicom,kako ona izgleda posle ovoliko grada?

Kod nas ceo dan suncan,a pre pola sata pocela kisa,ali brzo i stala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh