Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas tako, Marko. Upravo se stustio pravi letnji topli pljusak.
Došla i ovde Gružanka sa severa, 6 litara :svinja:

@Komšo, može se slobodno prskati sutra, mislim bude i sutra verovatno nešto oblaka kroz dan ali se gube bilo kakvi uslova za padavine.

A taj početak nedelje kanda donosi neki front, sa njime i nestabilnosti :osmeh: Ipak, još to malo krivuda levo desno kod modela pa se ne vredi još skroz fokusirati na to.
 
A od onih preko sto litri još se zemlja nije osušila , čak i leži voda u ponekoj doli . Da mi je neko rekao da u julu može kiša pretjerati poslo bi ga u mjesto rodjenja , al eto ....
 

I jeste i nije Momo, iz prostog razloga što će sigurno neko dobiti i 200 litara, a neko tek deseti deo toga. Doduše, ajde, u nedelju i ponedeljak još uvek ima kakvo-takvo strujanje oblaka (južno,jugoistočno) pa bi veća površina mogla biti zahvaćena, ostalih dana su to sporaći koji tu gde nastanu mogu da izruče veoma velike količine padavina.

Okolne planine koje će razvoj oblaka kao i uvek favorizovati će sigurno dobiti ogromne količine, ali ostaje pitanje kako će se sama nizija (kotlina, dolina reke) ponašati u svemu tome. Zbog toga je ovo "i jeste i nije".
 
Ne znam dal je suv ili vlažan ali znam da se napolje izlazi samo ako moraš. Vrelo da nema gde da se sakrijes.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Vlaga vlaga zeza naroda, temperatura nije ništa spektakularna, oko 32,33 u većini krajeva.

Kimi kakav razvoj se ocekuje za juzno-backi okrug?

Slično kao i za dobar deo zemlje, valja očekivati kasnopopodnevne, večernje i noćne razvoje od sutra do četvrtka. Ovo večeras i noćas bi uglavnom ostalo u Slavoniji.

Energije u atmosferi koliko hoćeš, ali oblačnost sporopokretna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh