Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pala u petak i to je to za sad,mada bi valjalo da se ponovi :D Celi dan odblacno,malo dune vetric pa stane,a i hladno je:ppozdrav:
 
Poslednje ture - vikend od pocetka (ako se dobro secam petak predvece), pa do razvedravanja - 61 lit.
 
Slabo je palo u nasoj okolini, moglo je to jos malo. Ali opet sreca pa je I to palo. Na 3 razlicite lokacije razlicita kolicina 39l, 41l i 47l. Krenulo 2-3l u ponedeljak ja se nadao bice jos malo ali nista.
I sad izgleda kao da ce pasti kisa ali izgleda nista od toga. A jos 20-30l bi nam obezbedilo dobar prinos prolecnih kultura I nadoknadilo malo sto nije bilo kapi kise vise od mesec dana
 
Ista situacija i kod mene,naoblaci se i to crni oblaci kao da ce go... da padaju,vetar se razduva i posle pola sata nema vetra,a nema ni oblaka....bre jedno sat vremena proprskala koja kap i to je....Nadam se da ce pasti bar malo ovih dana....Imam neke presejane kukuruze kji jos nisu ni metlicali,a super se drze ova kisa sad i kad bi opet pakla za desetak dana super bi im legla...ne ocekujem tu neki ekstra prinos,ali bilo bi bolje od vecine prinosa po selu,mnogo je kukuruza podgorelo kod nas,neki cak i do polovine stabljike
 
To je zato što smo u sistemu severne struje sa zadnje strane ovog ciklona istočno od nas. U takvoj situaciji vazda se stvaraju neki oblaci, posebno u brdsko-planinskom delu zemlje.

Danas ima malo i dinamike, pa ima jačih, ali dosta izolovanih pljuskova.

Petre, da, nekako taj kraj tj. sama dolina Velike i Južne Morave je imao najmanje sreće sa padavinama, pa je i zato kukuruz tu i najviše podgoreo u kombinaciji sa toplotom. Ovde toga nema, sve fino buja i raste :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh