Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kiminjo hoce li kod nas jedan dan vikenda biti suv,treba se ici u planinu po drva:osmeh:

Subota još nudi prilične uslove za padavine, nedelja već deluje dosta bolje :osmeh: Sa tim kišnim-pljuskovitim padavina sutra i preosutra, lokalno još u nedelju bi bio završen ciklus ove promene ( pri čemu to najviše važi za južnije krajeve, jer je verovatnoća istih tamo najveća).

- - - - - - - - - -

Španija pre par dana, jedna od najvećih septembarskih temperatura u istoriji Evrope (Sevilja, 45,4C):

14222211_1865849853638107_8263113773076466230_n.png
 
Ако је веровати прогнозама опет нас очекује леп период са температурама изнад 30.
 
Kako je simpatično pljusnula malopre kiša kući, bez ikakve najave za par minuta 2 3litra. Pitanje je da li je i bilo tamo kod komša preko reke.

Nazire se Paore da neka promena krajem druge dekade, prilično je izvesna ali ne vredi se zamarati detaljima još naravno. :ppozdrav:

Elem, da, sever zemlje, posebno Banat ipak i u nedelju (prekosutra) može da dobije nešto poreklom sa Karpata.
 
Sto se mene tice ne mora bas kao u Sevilji,ali bih bio prezadovoljan sa temperatura u proseku 27 25 stepeni....

Barem do polovine novembra...
 
Ne znam kako je u drugim krajevima ali kod nas je , "odvratno " toplo ,barem za moj ukus.
 
Kiraj da, toplije je dosta od proseka, jer je potreban još jedan hladniji prodor da se razbije balon toplote koji se još uvek prisutan iznad dobrog dela Evrope (zbog ove silne toplote u Španiji).

Ih bre komšo, pa nismo mi na jugu Grčke ili na Kipru :osmeh:

Sasvim je okej do sada septembar, na severu je čak i predobar. TOplije je od proseka, i ona konrketnija kiša se uglavnom izlilla u jednom danu. Nije jesen tako strašna, s obzirom da kao što znamo i u oktobru dobijemo stabilan period u nekoj meri, takozvano narodski Miholjsko leto (što odgovara i generalnoj slici jer kao što znamo oktobar je jedan od najsušnijih meseci, dakle tipična je vladavina anticiklona u delu ili u čak većini meseca).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh