Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle toliko susnih dana i slabih padavina, danas pada ceo dan pocev od 10h ujutru. Kako je dan odmicao, samo je pojacavala. Sada bas lepo pada. Kisomer ce reci svoje.
 
Ovde je kisomer prelio.

Opet dobijate mnogo vise padavina a na svega nekih 20ak km smo vazdusnom linijom. Kod nas pre dva dana 9 litara i juce 10 litara. Mogu da kazem da sam zadovoljan. Sada vec ima dovoljno vlage da kukuruz zavrsi svoje, i da soja napuni mahune koje je napravila. A ide i lepo vreme narednih dana.

04.05.______50 litara
11.05.______6 litara
16.05._____22 litara
15.07._____30 litara

25.07.______17 litara
29.07.______3 litre
02.08.______10 litara
08.08.______3 litre
10.08.______20 litara
17.08.______3 litre
20.08.______15 litara
22.08.______9 litara
23.08.______10 litara

Ukupno 198 litara
 
Marko ove godine izgleda da je tako. Kakva je uporedba od ranijih godina, nemam pojma, ovo mi je prva kompletna sezona na forumu. :)
Soju nemam, a sto se kukuruza tice on je ovde zavrsio svoje i pre ovih kisa, ovo je sada bilo nepotrebno, a ukoliko se nastavi ovaj trend, imacemo berbu u klipu po vlaznom. A znas i sam vrlo dobro sta to znaci, kada su njive prepune kolotraga, pa to treba poorati i srediti malom i lakom mehanizacijom za jesenju setvu. Videcemo...
 
Ja nemam nikakav problem sa tim da berac udje u njivu i kada izmrzne da ne potanja :)
Nisam to nikada radio, ali mi kolega kaze da kukuruzu bas nista ne fali da doceka zimu u njivi.
 
Marko, nema pravo na žalbe, u zadnjih 24 sata najviše kiše je upravi dobio Kragujevac, 21mm, iza njega Kraljevo sa okruglo 20mm. Kod mene kući ovaj put dodatnih 9 litara.

I dobro je što je onaj visinski ciklon ukinut, što se svelo sve na ove padavine uglavnom uz front, jer stvarno onakav potop uopšte nije potreban sada. Konkretno baš za kukuruz u ravničarskim krajevima, te ovde u kotlinama i dolinama reka prosto sve je tu već rečeno, čak štaviše sad bi najviše trebalo topline, sunčanih i stabilnih dana sa svežim jutrima, a upravo u tom pravcu i ide prognoza.
 
Nocas i jutros je padala kao da je na nebu pukla cev,palo je kako kaze drugar preko 100 litara,a u petak je palo 28 litara.

Budimo realni ova ga bas pretera,sto se mene tice nemora da padne ni kapi do nove godine Sobzirom koliko je padala ovo leto.

Pozdrav iz Engleske:haha:
Da potvrdim informaciju,kod drugara kisomer pokazao 102 litre a kod ujaka 101 litru.Znaci tacni su kisomeri ali su velike lazi na TV vremenskim prognozama kao i od strane hid.met.zavoda koji su objavili u medijima da je palo 20 litara.....Nadamo se lepom vremenu jer u njive se nemoze zbog bas velike kolicine blata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh