Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kise, nikad vise, ali zato danas + 100. Vrelo sa jos vrelijim vetrom.
 
Umro sam skoro od ovolke vrucine.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kladovo i okolina,izuzetno jak vetar,sada se malecno smirio i kao da ce kisa,,za sada nisam cuo da razbijaju oblake protiv grada ali ce verovatno da krenu jos malo.....
 
Ne znam kako vi ali ja svake godine sve teze podnosim ove igranke sa vremenskim neprilikama...fabrika pod otvorenim nebom.Osiguravam ali kad ulozis toliko novca,rada,mehanizacije a najvaznije volje i nade da lepo rodi...to nema cenu,to nemoze niko da ti nadoknadi :ppozdrav:
 
Nema druge nego raditi kako treba ili možeš da se slikaš.Vetar takođe fenira ceo dan a ja bacam bale,razglavio sam se skroz.
 
Kod nas vec vise od 10 dana bez kapi kise. I tad je je palo jedva nekih 10l.
Preterano je toplo. Ali nema vruceg vetra srecom.

Kimi kad mozemo da se nadamo nekoj kisi u Cupriji ?? Treba ubrzo I detelinu kositi.
 
fd12256b7ba08202e9abc6d92bbe5a79.jpg

Ovako je kod nas bilo večeras pre kiše.
 
Kod mene juče oko 19h bila nenormalna oluja, povaljala je kukuruz na dosta parcela koje su bile na istočnim obroncima. Bilo je nevjerovatno mnogo kiše i nešto leda od 1-2cm prečnika. Nije napravio neku štetu, ponegdje je poderao list na kukuruzu i to je to. Vjetar je bio pravi pravcati uragan, pšenice su takodje dosta nastradale. O grmljavini i munjama da ne govorim, onakve munje koje se razgranavaju u bezbroj krakova sam vidio samo na TV u emisijama u kojima prikazuju tornado u Americi.

Danas ekstremna vrelina i sparina, 37 stepeni u hladu, vlaga da ne može da se diše. Sad je 30 stepeni, ni daška vjetra, biće ovo baš teška noć.
 
Kod nas vec vise od 10 dana bez kapi kise. I tad je je palo jedva nekih 10l.
Preterano je toplo. Ali nema vruceg vetra srecom.

Kimi kad mozemo da se nadamo nekoj kisi u Cupriji ?? Treba ubrzo I detelinu kositi.

Kod nas sve to plus vruc vetar...danas neizdrzljivo termometar u kolima 38c
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh