Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene baš jaka kiša u trajanju od nekih 3-4 sata. Prošli smo pravo dobro i mom kraju, nije bilo ni nekog jakog vjetra i nema nikakve štete. Tuzla, Zenica, Žepče, Vareš, tamo je bilo baš gadno sa veoma jakim gradom i ekstremnim padavinama, danas se tutnjava oluje koja je prešla preko Tuzle i napravila rusvaj tamo čula dobrih 40km daleko vazdušnom linijom, sestra koja živi tamo mi je javila da je izgledalo kao smak svijeta a kažu da je u Zenici juče i jutros bilo još gore.
 
I kod mene sada baš dobro pada, al' po radaru samo u selu. Otvorio sam sve radarske slike u poslednja dva sata i prosto je neverovatno koliko su oblaci sporo pokretni, kao da stoje u mestu. I logično je da onda tamo gde stoje izruče ogromne količine kiše a da ostatali imaju pušing...
 
Krenula sinoc oko 11 I DALJE PADA,

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ispadala juce po podne i nocas za sve pare. I grmelo za medalju. Nacin na koji je grmelo podsetilo me je na neke filmove iz praistorije. Na zalost dve devojcice su u kasnim popodnevnim satima juce od udara groma u gradu poginule.::lose::
 
Pljusak i grmljavina za medalju celo dvoriste pliva muka mi da idem do pisomera ali ovako kako vdim oko 20l za nepunih pola cuke!
 
Luda godina, evo opet jak pljusak pocinje. Da preko 200 litara sinoc. Atare sela Beranje i Bare uhvatio grad, nije opasno, nesto ce i da prezivi. Srdjo, ne znam kako je kod vas sinoc proslo, gadan oblak je krenuo od vas prema nama, preskocio nas, stigao do Pozezena, pa kad se vratio sa istoka podavio nas. Naftasi dole u Stigu se izgleda zaglavili, sad mi javili da spremimo traktore da izvlacimo nocnu smenu.
 
Padala lepa kiša... dobra za kukuruz da ga nije led ubio pre par nedelja..... za moj voćnjak taman kad treba jer sam u nedelju završio malčiranje voćaka....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh