Arma Trak

Armatrac 110 ks sa 3 brazde obrtacem trosi 10-12 l/kj. Belarus 105-110 ks sa istim plugom, isti uslovi oranja, trosi preko 15 litara. Razlika u potrosnji po mom misljenju dosta govori. Dok sa Belarusom 1221 stizes komotno na rucak sa jednim rezervoarom.
 
Evo jedan lepotan............
idapg4.jpg
 
Racunaj izmedju 25000 i 30000 evropskih novcanica. Mislim da nisam mnogo pogresio, bice dobro ukoliko nisu i skuplji...
 
traktor ko traktor nije los motor nema sta biti los kad je PREKINS mada ovaj od 105 ks ima istu kubikazu kao i od 70ks samo jace punjenje i tubinu jacu dok 110 ks ima i interkuler. cini mi se da mu je mali rezervoar goriva dal 70 l to je malo . a menjaci na 105 su italijanski cararo a od 110 ks zf a i skupli je dosta tako da ja ovaj 1054 slabija varijanta opreme mada od belorusa je bolji i udobniji i vise mi se svidja a sto se tice potrosnje nisam siguran da je PERKINS mali potrosac al uopsteno govorim jer imam PERKINSA od 120 ks sestaka koji mi bas neprasta zezanje sa njime e sad ovaj je cetiri cilindra moguce i da je manji potrosac
 
6cil ne prasta vozanje. Ima veci obrtni moment i predvidjen je da bude uposlen. Za vozanje 4cil sa malim obrtnim momentom. 25+pdv je korektna cena. Ja se samo bojim kvaliteta tih traktora.
 
Poslednja izmena:
pa za nekoga ko ne radi mnogo ok je traktor novo je pa bar pet sest godina bez kvarova mada ona varijanta sa ZF menjacem mi se vise svidja al je i skuplja
Ja mog maseja kupio sa nekog imanja a oni uzeli YTO traktore od 120 ks pa sad kukaju traktoristi kako su neudobni
 
traktor ko traktor nije los motor nema sta biti los kad je PREKINS mada ovaj od 105 ks ima istu kubikazu kao i od 70ks samo jace punjenje i tubinu jacu dok 110 ks ima i interkuler. cini mi se da mu je mali rezervoar goriva dal 70 l to je malo . a menjaci na 105 su italijanski cararo a od 110 ks zf a i skupli je dosta tako da ja ovaj 1054 slabija varijanta opreme mada od belorusa je bolji i udobniji i vise mi se svidja a sto se tice potrosnje nisam siguran da je PERKINS mali potrosac al uopsteno govorim jer imam PERKINSA od 120 ks sestaka koji mi bas neprasta zezanje sa njime e sad ovaj je cetiri cilindra moguce i da je manji potrosac
po specifikacijama perkins ima manju potrošnju od rusa 1o5 :ppozdrav:
 
Rus 105 nije stredljiv traktor ali je prilicno snazan za deklarisanih 105ks. Rus 90ks je dosta manji potrosac po meni.
 
pa 90 vrti na 1800rpm a 105 2250rpm ma svi su oni dobri ako se dobro iskoristi i uskladi sa prikljucnom masinom. pa tako i verovatno ovi perkins motori isto.
Ja da nism prosle godine kupio polovnog mf ozbiljno bi se razmisljao onovom armatraku na kredu novo je novo a nije ni belorus los delova ima na trafici i vidim ko god ga ima radi i cuti i sve stgnu tako i ovaj armatrak ko zana posto su za njega delovi a opet ko ga kupi barem par godina je miran .
 
jeste to tačno za obrtaje ali ipak se perkinsom orem na 16oo,spremam na 14oo prskam na 1o8o a param na 8oo obrtaja motora :ppozdrav:
mislim da ruska mašina traži veće obrtaje a samim tim i više troši a naravno da dolazi i do većeg habanja motora ::namigivanje::
 
@Goran G
Kakav je pritisak ulja pri 1600o/min u oranju? A jos vise me zanima u paranju na 800o/min.
 
Nazad
Vrh