Arma Trak

Opet ja sa ovim bosovim ehr sranjem imam problem,pokusao sam da orem onako kako mi je Bubu rekao i plug nece da ide dublje od 8-9 cm,to je u polozaju potenciometra skroz desno.Vratio sam skroz levo i onda je orao 18 cm dubine.Kada sam potenciometar namestio na sredinu orao je oko 22 cm dubine ali i dalje nije plug normalno lezao na tocku nego je tocak samo blago dodirivao zemlju.Pri povecanju ili smanjenju brzine plug je opet isao kako on hoce tj pri ubrzavanju je isao plice a kad usporim dublje osim na uvratinama gde je uvek isao plice.Potenciometar za dubinu sam stavio na maksimum.Molim za savet ako neko nesto zna tj ko ima Armu 1104 lux da mi objasni kako je on namestio ehr...
 
Treba da je slično kao na maseju kad potenciometar ( to mu dođe kao sto na mehaničkom hidroliku ) staviš na skroz max dubinu i počneš da oreš staneš i ostaviš plug u zemlji i vidiš dal je klip hidraulike skroz sakupljen ako jeste onda treba da se produže vertikalni španeri da bi kraj poluga spustio više u dubinu ako ni to ne pomaže slikaj kako stoje potenciometri i od nazad kako su klipovi. Možda je neko to skraćivao da bi više dizao u visinu.
 
Kod mene su poluge bile na maks gore. Sada sam stavio na 10 krugova nize. Kod mene je obican i kada stavim na 5icu onda ore 28-30cm. Inace taj sistem radi ali daleko losije od Imt tj Massey sistema iz 50ih. Nijedan traktor nema tako precizan hidraulik kao MF.
 
Nisam razmisljao da to moze da bude problem,nisam ni gledao koliko su poteznice visoko,samo sam onu desnu hidraulicnu poravnao sa levom.Sto se tice otpora u koji polozaj stavljate potenciometar?

- - - - - - - - - -

Hvala svima na pomoci ili pokusaju pomoci,posebno se zahvaljujem kolegama Attili i Zuza92,koji su pogodili u cemu je problem,poteznice su bile zavrnute na maksimum i plug nije mogao da se spusti dovoljno da bi legao na tocak i orao trazenu dubinu.
 
Pokojni paradeda mi je pricao da se ranije placao porez i na psa,i na vinograd..Slicno kao sad,samo sto onda je seljak bio cenjen i stavljan na novcanicu...Proda se dzak pasulja kupi se gorenje ves masina koja radi 30 god,proda se bik i malo psenice kupi se traktor...
 
Pokojni paradeda mi je pricao da se ranije placao porez i na psa,i na vinograd..Slicno kao sad,samo sto onda je seljak bio cenjen i stavljan na novcanicu...Proda se dzak pasulja kupi se gorenje ves masina koja radi 30 god,proda se bik i malo psenice kupi se traktor...
Malko preterivas,ja kad sam bio klinac bilo je sramota reci da si seljak.Vecina smo bili bez kinte a nasima nisu davali socijalne stanove i bili su potcenjeni.Uvek su nas oslovljavali sa kulaci i svi smo dobili kitu od drzave :ppozdrav:Stanje se popravilo od 2010 na ovamo,ali to ce se opet promeniti u korist radnicke bezemljaske klase jer oni su im ciljna grupa na glasanju
 
32zlt89.jpg


i mi se ponovili,iz slamarica donacije:haha:

- - - - - - - - - -

greska izvinjavam se

- - - - - - - - - -

167w0fr.jpg
 
Nazad
Vrh