Arma Trak

kad sve znas,onda bi morao znati da se ta pumpa tesko pomera bez skidanja hladnjaka,vodene pumpe i svih dekli na razvodniku paljenja :ppozdrav:


A gdje sam ja napisao da skida pumpu? Pa nije to jedini traktor kod kojeg postoji problem doci do pumpe , za neke 50-godina stare modele trebas prepraviti alat da bi dosao do vijka iza pumpe.

A to pomjeranje 8 stepeni , pa kad taj motor pocinje ubrizgavati prije GMT ? Za vecinu dizel motora pomjeranje upola te vrijednosti unaprijed dovodi da ne mogu uopste ni da startaju.

- - - - - - - - - -

http://www.sdip.com.my/wp-content/uploads/2017/09/1104D-44TA.pdf
Pa sta je problem? Da li je ovaj sa linka. Pa ima veci O moment na 1100o/min nego na 1900o/min. Pa golf sa PD motorom ima manji skok O momenta nego taj motor , a tko je vozio golfa 4, 5 sa TDI PD(pumpa dizna) motorom zna kako "udara" zdrav motor na 1900o/min.

- - - - - - - - - -

workshop manual 280strana
https://www.kdtrading.no/file/nedlastinger/deleboker/perkins/1100-series-workshop-manual.pdf

- - - - - - - - - -

Od 100 strane imate namjestanje pumpe i razvoda. Ako ne znate dobro engleski i imate komparator stalak i ostale potrebne instrumente, zaboravite a takodje i "priucene" majstore:haha:
 
Hallo, evo da i ja dodam moje (nase) iskustvo i razlog zasto smo se odlucili za ArmaTrac. Mi smo uzeli ArmaTrac 1104 Lux sa Gramer vazdusnim sedistem, traktor koristimo za lakse poslove, znaci Prskanje, Sejanje i rasturanje djubriva itd. za teske poslove imamo Claas Arion 640 CEBIS. Kao i Armatrac i Claas je sastavljen od razlicitih komponenti, Motor "John Deere", Menjac "Gima" sa 24+24 brzina (kao i u Massey-Ferguson-u), Carraro prednja osovina, itd... Motor Perkins u Amatrac-u je stari poznanik pravi se vec dugo godina i originalni je, samo se blok lije u Turskoj kao i kuciste menjaca, ostalo se sastavlja u Engleskoj (motor) ZF menjac u Austriji (ili Nemackoj) to ne znam tacno i taj menjac se ubacuje i u traktore drugih proizvodjaca (naprimer Deutz-Fahr) inace ArmaTrak menja nas stariji DX4.30 od 75ks. Sta je dobro, 4 brzine kardana. Nama treba 540e pri 1500-1600 obrtalja (malo je bilo tesko naci te obrtalje jer su nalepnice bile skroz pomesane i sa sporohodnom i brzohodnom) donje poluge su dugacke tako da mogu lako (sa moji stomakom) da namestim kardan i uljne prikljucke, bez tegova nije tezak i to je za nas vazno mi smo poskidali prednje i zadnje tegove samo smo u prednjim tockovima ostavili zbog nosene prskalice 1100l i rasturivaca djubriva. Hidraulika EHR je dobar i precizan i to poredjujem sa Claas-om lakse se odkljucuje (logicnije) nema elektonske ventile ali kod te cene to ni ne mozemo ocekivati, kao sto su drugi pisali ni meni nija jasno zasto su spoljne kontrole hidraulike na desnoj strani, verovatno ce se to poboljsati jer mnogi reklamiraju ne samo kod nas nego i u inostranstvu. Hydraulcki topling je Super, imamo ga i na Claas-u i na DX-u samo je malo problem kod kacenja kad ste sami jer nema kontrole spoljnih ventila (mehanicki), desna hydraulika poteznice nam nije vazna, ja mislim da se to samo kod obicnog pluga koristiti. Potrosnja goriva kod tih radova kod nas je OK, brzine se lako menjaju i reverser dobro radi (ne znam dali je sinhhronizovan) volan jako lagan, einschlag nije velik ali zbog reversera se mogu jako brzo okrenuti, dok traktor ide napred moze da se ubaci u rikverc i obrnuto (pri malim brzinama) dobro da sada ima digitalni tacho, ali nije precizan pokazuje samo cele brojeve 6,7,8 ali nije sve jedno kada prskate sa 7,1 ili 7,9 tu treba malo prakse gledati broj obrtaja kardana ili obrtaja motora, sto se komfora tice vec sam napisao da smo Gramer vazdusno sediste narucili, tako da sa tom kombinaciom dobro ide po letnjim putem tj. ne trese a i pritisak u gumama smo korigovali, pozadi 1,3 bar napred 1,5 bar gume su radialne tubeless pa moze, jako je pregledan u poredjenju sa DX-om sto se buke tice u "zecu" jako zuji mozda ce biti bolje ako se ulje promeni? Ili patos zvucno izolira, ventilator klime u 1 brzini je jako jak, "duvaljka" u kabini je super ideja, kabina se posle rada brzo ocisti, to cemo i u Claasa ugraditi, sistem Paljenja motora nije praktican pre ili kasnije ce rucna kocnica nastradati, radio se lako moze izbaciti tj. Radio nevalja nista, kocnica naspram kvacila stoji pre visoko, i treba previse snage da se koci, za transport mu trebaju veliki ortaji motora ca. 1800 za 30 km/h ali motor vrti bez problema preko 2200 samo sto tu nije bas tako stedljiv sa gorivom, verovatno bi tu gume od 38 cola pomogle i pre kupovene se raspitati ... sve u svemu traktor ima dobre komponente i dobre karakteristike za 110 ks ispod 4t bez tegova je odlicno napakovatiga do 5t nije problem. Kao i svaki traktor ima i svojih negativnih strana "Preis -Leistung" odgovara.
Pozdrav Svima
Ispod 4 tone bez tegova Arma 1104 lux moze biti jedino ako brusilicom odseces prednji most:sjasi:,ostalo se slazem.
 
@bojcetic
Danas na sajmu na 854 lux bila podignuta hauba i zacudio sam se kad sam video da je pumpa najobicnija DPA, kao na IMT traktorima. Nisam obratio paznju, da li 854 lux ima turbo ?
Na sajtu agrotec-a pise da je turbo, na sajtu armatrac pise da nije :haha:. Ali na oba sajta pise da je Tier 0, odnosno da nema nikakve emisione norme.
Ako ima mozes malo snage da dobijes povecanjem punjenja na pumpi, ako je motor atmosferac onda je tu verovatno vec izvucen maksimum, posto motor nije opterecen nikakvim euro normama.
@grabik
Ne znam tacno fazu, ali verovatno je reda 5-6 stepeni pre GMT. To vrlo verovatno nije optimum za snagu i potrosnju goriva, vec kompromis koji daje prihvatljivu potrosnju, snagu i NOx
https://prnt.sc/np0ihd
Bez tacnih podataka o pumpi ( a to znaju samo bosisti) ne mozemo da znamo tacnu fazu ubrizgavanja. Ovde pise da uredjaj za dinamicko pomeranje faze moze da pomeri ubrizgavanje cak 28 stepeni kada je motor pod manjim opterecenjem. Pomeranje staticke faze 8 stepeni ranije je mozda taman , ali pri laksem opterecenju moze da bude previse
 
Obican je motor. Tier 0. Pumpa kao na fergusonu.
dice dnd

Ovo je razlog zasto ne moze 2 zmajevke kao rusic. Prvo rusic ima najvise snage od svih traktora. Mere snagu na tockovima, drugo predidjen je da kada je preopterecen zadimi kao lokomotiva ali da ne odustaje, trece kao sto se vidi arma je 13% brza u 16 nego rus u 9zec. Razmak 15 i 16 kod Arme je 32% sto mu je sa 20+ tona puno. U 15 ide sasvim lepo. Znaci malo je brzi, motor je malo slabiji i eto razloga zasto ne moze 2 zmajevke.
 
Изгледа се данас ипак мало више води рачуна о естетици и визуелном делу него оном механичком преносу и прорачунима...:osmeh: Кад будеш у транспорту вуци змајевке више празне него пуне па нећеш имати тих проблема:ppozdrav:
 
Ako je obicna pumpa Tier0 onda se moze malo poigrati punjenjem, naravno kad istekne garancija:osmeh:
Da li ovaj motor u 854 ima 76 ili 83ks, nailazim na razlicite podatke?
 
Ma kakva obicna pumpa:haha:. Ako imate Delphi 210 onda se mozete slikati , nesmete nista "pipati" ili neko tko ne zna tocno sto radi jer vam ne gine da ju saljete u perkinsov servis da ju resetuju. Ako imate srece i bosh-ovu pumpu onda ju mozete ufaziti sa komparatorom. Ovo vazi ako imate motor perkins 1100 modeli RE,RF,RG,RH,RJ i RK. Moje saucesce ovima sa Delfi pumpom:haha:
 
83ks ima. Obrtni moment nesto ispod 300Nm. Vrlo slican na papiru rusu 820.
@ratataui
U brzini 15 vuce i 2 tehnostrojke 24t bruto. U 14 brzini verujem da bi povukao i 2 zdk1400 sa 30t bruto. Tako da nema razloga za polupunim/praznim zmajevkama. Veca je fora kako se zaustaviti sa tim teretom.
 
imam delfi pumpu i pocela je da crkava,hoce da se ugasi a hoce i da se zaleti na leru
 
Obican je motor. Tier 0. Pumpa kao na fergusonu.
dice dnd

Ovo je razlog zasto ne moze 2 zmajevke kao rusic. Prvo rusic ima najvise snage od svih traktora. Mere snagu na tockovima, drugo predidjen je da kada je preopterecen zadimi kao lokomotiva ali da ne odustaje, trece kao sto se vidi arma je 13% brza u 16 nego rus u 9zec. Razmak 15 i 16 kod Arme je 32% sto mu je sa 20+ tona puno. U 15 ide sasvim lepo. Znaci malo je brzi, motor je malo slabiji i eto razloga zasto ne moze 2 zmajevke.

Da te utesim i rusu 820 je puno 2 zmajevke i između 8 zec i 9 kornjace se mora sa dve ruke menjati brzina na menjacu i reduktoru.U protivnom mu treba kilometar da se zaleti:haha:

- - - - - - - - - -

imam delfi pumpu i pocela je da crkava,hoce da se ugasi a hoce i da se zaleti na leru

Sva sreca pa je sajam imas jos vremena da kupis mtz po sajamskoj ceni:osmeh:
 
Od rusica pocecu samo 1221.3 da uvazavam jer je cista zivotinja uz razumnu cenu. Malog rusa imam u vidu turcina:osmeh:
 
Pričaj ti Matiću što hoćeš, al ispada da je 577 pravi stroj..... Ovaj se već žali na pumpu, rusi nikakvi, vidio svašta, pa odustao od njega itd itd..... Zanima me kakav je tafe 8502......a stari tip 577 imao, tenk..... Sad imam brenu, nije loša, al ako me nezadovolji u oranju ove godine, odlazi..... I može doći samo 577,drugo ništa......
 
Pričam isključivo iz sopstvenog iskustva.Imam 577 DV i sve radim sa njim.Zadovoljan sam poprilično samo sam raskantan gore nego on. :haha: Već sam ogluveo i osedeo a imam 35 godina.Još da me spopadne karakuš i mogu da idem u očin skroz. :osmeh:
 
Nazad
Vrh