Arma Trak

I kod nas ima slučaj otpadanja radilice na novom traktoru i promenuli. Mom je kod prvog vlasnika pukla radilica na 150mč i promenuli isto, sad ta radilica ima 7400mč u standardu.
 
Meni je zveknulo 2 creva i oba su zamenili u 24h.

Ono sto sam nezadovoljan je vazdusni filter, jer prlja unutrasnji i tu bi molio ostale vlasnike da mi se jave da vidimo sta sa time. Taj C 15 300 jednostavno koji god stavim (Mann, Erkunt) isto mi se desava. Proveravao sam dihtuje dobro znaci odlivak plasticni ne propusta nego je filter redak. Ako neko zna sa kojim filterom to da zamenim, NECU DA MI PROPUSTA na unutrasnji nista. Na svim 854 je isti slucaj ne samo na mom traktoru. Ljudi to teraju tako, ja sam navikao na CNH traktorima da to bude savrseno cisto i necu drugacije da prihvatim.

Agrotech je to uneo u zabelezbu i spremni su da zamenu komplet plastiku i filtere ali sta to vredi, kada ce staviti identican kakav imam?
 
Cudni problem,taj sekundarni filter je prvenstveno zamisljen kao osiguranje u koliko se desi problem sa primarnim ili nepravilnim montiranjem...ne utice na povecavanje same filtracije sistema,sam donaldson je izbacio tu informaciju tako da bi taj 1 trebao dobro obavljati posao.
 
Donaldson nisam probao, ali je skup sport to probanje. 3000din je spoljni filter i 1000din unutrasnji. Vec imam nekoliko kompleta pa mi dodatni ako ne uradi nista novo ne treba.

0641790180 slobodno se javite ako je neko resio problem. Uljni filter je tata i mama ali dok je u garanciji ne smem prepakovati.
 
Donaldson nisam probao, ali je skup sport to probanje. 3000din je spoljni filter i 1000din unutrasnji. Vec imam nekoliko kompleta pa mi dodatni ako ne uradi nista novo ne treba.

0641790180 slobodno se javite ako je neko resio problem. Uljni filter je tata i mama ali dok je u garanciji ne smem prepakovati.
da je taj uljni ikada bio"tata i mama" jos uvek bi ga ugradjivali :ppozdrav:
 
Donaldson nisam probao, ali je skup sport to probanje. 3000din je spoljni filter i 1000din unutrasnji. Vec imam nekoliko kompleta pa mi dodatni ako ne uradi nista novo ne treba.

0641790180 slobodno se javite ako je neko resio problem. Uljni filter je tata i mama ali dok je u garanciji ne smem prepakovati.

Meni za hurlija 7500 ta dva filtera
 
Samo da ne bude jednog dana kad se nesto pokvari da covek mora da kupi nov traktor jer delova nema {fabrika je radila 2 god pa je druga kupila }
 
Ne bi trebalo posto se sastavlja od delova koji idu i na druge traktore.Malo ima delova koji idu samo na Arma Trak
 
Armatrac moze da ugasi firmu moce se servisirati. Motor, menjac, hidraulika je od poznatih firmi. Lezajevi su u metrickim jedinicama tako da ima na svakom cosku.
 
Samo da ne bude jednog dana kad se nesto pokvari da covek mora da kupi nov traktor jer delova nema {fabrika je radila 2 god pa je druga kupila }

Za svaki model bilo kog proizvodjaca mora da postoje rezervni delovi koji ce da ispostoju garantni rok.Dakle od dana kad je poslednji model proizveden pa narednih 5 godina mora da postoji zaliha originalnih rezervnih delova za taj model.Tako da mogu da se preprodaju koliko im volja.
 
Ne razumem šta se opterećujete time za delove bar sad ima radionice za svašta da naprave deo ako ne može da se nabavi. Šta vredi za rusa da ima na svaki malo bolje snabdevenijoj radnji kad je kvalitet istih očajno i po obradi a dešavalo se da i po dimenziji ima odstupanje.
 
Ne razumem šta se opterećujete time za delove bar sad ima radionice za svašta da naprave deo ako ne može da se nabavi. Šta vredi za rusa da ima na svaki malo bolje snabdevenijoj radnji kad je kvalitet istih očajno i po obradi a dešavalo se da i po dimenziji ima odstupanje.
U pravu si ,nisam mislio nista lose samo naglas razmisljam
 
Bojčetiću jel može 854 da vuče dvobrazni al prevrtač? Jesi li probao sa prevrtačem dvobrazni?
Ili još bolje ako si probao trobrazni običan plug.
 
Bojčetiću jel može 854 da vuče dvobrazni al prevrtač? Jesi li probao sa prevrtačem dvobrazni?
Ili još bolje ako si probao trobrazni običan plug.
Kakve je razlika u vuči obrtača i ravnjaka?To je neko trik pitanje?Može i trobraznog obrtača u lakoj zemlji da vuče a ako mu neko donese na njivu četvorobraznog i njega može 4x35 3 km/h...
 
U prosecnoj zemlji kod nas on moze 2x35cm 10km/h da vuce na cca 30dubine. Obrtac/obican nema uticaja na vucu. Uticaj ima oblik daske, postojanje/nepostojanje predpluznjaka, pohabanost raonika, kosa vuca pluga, podloga po kojoj se krece traktor (vlaznost).
 
Naravno kolega! Dva rade dva se 'lade. A kako to 'lađenje iziskuje neko ajerodinamtno kretanje kroz vazduh samim tim se stvara otpor pri vuči što za rezultat ima povećanu konzumaciju goriva. ;)
 
Nazad
Vrh