Arma Trak

Mene mozda vise brine taj sonalika motor i kako se on ponasa. Mada to ovako laicki jer se sa istim nisam susretao

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Na 558 je 50l rezervar i to je ogranicavajuci faktor tom traktoru da moze da radi ceo dan. On pod punim opterecenjem skrne 7l goriva sto znaci 7h rada i nema vise corbe.
Ako bude varijanta sa 70+ litara to je vec zaninljiv traktor.
 
Razlika u ceni, mahindra od 65 konja je 16500 bez pdv sto znaci skoro 20 hiljada evra.
A arma 584 je na sajmu bio 14 hiljada plus pdv sto je sa pdv-om 16800e. Doduse ta mahindra ima 4 konjske snage vise, sto nije bas presudno a razlika je 3000e

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Razlika u ceni, mahindra od 65 konja je 16500 bez pdv sto znaci skoro 20 hiljada evra.
A arma 584 je na sajmu bio 14 hiljada plus pdv sto je sa pdv-om 16800e. Doduse ta mahindra ima 4 konjske snage vise, sto nije bas presudno a razlika je 3000e

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока

4ks više a i 1 cilidar više šta dosta znači uteškim poslovima.
 
Mene mozda vise brine taj sonalika motor i kako se on ponasa. Mada to ovako laicki jer se sa istim nisam susretao

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока

Sonalika je imala kopiju Zetorovog motora, ako ništa drugo, onda je bar puno lakše pronaći dijelove i majstore za njega...
 
Sonalika je imala kopiju Zetorovog motora, ako ništa drugo, onda je bar puno lakše pronaći dijelove i majstore za njega...
Za to nisam znao, onda rezervoar kao najveca mana

Slazem se kolega Attila da moze da znaci ta razlika od 1 cilindra i 4 konja. Pricalo se o njemu u kontekstu traktora za te lakse poslove mislim da je kolega Bojcetic na njega gledao kao drugi traktor u jednom gazdinstvu pa se tako i povela prica.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Najbolje cisternu dovezite na njivu i spavajte u traktoru pametni ljudi stavili rezervar za 8 sati rada a vi bi za tri dana i noci
E sad iz krajnosti u krajnost.... Pa niko ne želi 300% veći rezervoar,nego samo malo veći da može izgurati malo više vremena. Ima i takvih koji ne mogu da izdrže ni 8 sati rada... Taman odeš na njivu ajds kući sipaj goriva.
 
I Tumosan ima mali rezervoar naspram Rusa i tu je zamerka velika jeste da je tu Iveco motor mali potrosac ali je 115l malo za traktor od 100+ ks.
 
Zato na kinezu 45ks 35l rezervoar..ako trosi 10l-11l po jutru u oranju taman imas za 3jutra i da stignes kuci..ako trosi vise negine balonce bar od 5l..da se nosi
 
Pomenuta Mahindra 7030 ima rezervoar od oko 60 litara, ali s obzirom da nije veliki potrošač, barem u lakšim poslovima, iamte za 2 dana rada. recimo ja oprskam vučenim atomizerom skoro 30 hektara (barem 25), a za to nam treba 3 pune smene. Takođe gore pomenuti Yto ali sa 50ks ima 35 liatara i dešavalo mi se da ga napunim ujutru i da mi nestane u 16h, što je katastrofa.
 
E sad iz krajnosti u krajnost.... Pa niko ne želi 300% veći rezervoar,nego samo malo veći da može izgurati malo više vremena. Ima i takvih koji ne mogu da izdrže ni 8 sati rada... Taman odeš na njivu ajds kući sipaj goriva.

Upravo to. Na primer na 560 je 90l (ima i sa manjim, ja teram ovakav u sezoni) i to je odlicno. Naspes i znas da ne mozes da potrosis za dan pogotovo u laksim poslovima. On trosi oko 5l/rh u lakim poslovima (cak i 4.5l/rh kada je kvalitetno gorivo) u setvi radi na 1100-1200rpm sami izracunajte koliko moze sati da radi.

Ja bi voleo da moja Arma 854 ima recimo varijantu sa 160-180l to bi bilo da ne mozes da potrosis za jedan dan. Ovako sa 110l mozes da potrosis ali je ok spram recimo Arme od 110ks koja je takodje 110l.

Motor na 584 je Sonalika, kopija/licenca (ne znam tacno) Zetora. Serviser iz Agrotecha je pricao kada je bio na servisu. Ovom prilikom pozdravljam Atilu, specijalca za Armu.
 
Pomenuta Mahindra 7030 ima rezervoar od oko 60 litara, ali s obzirom da nije veliki potrošač, barem u lakšim poslovima, iamte za 2 dana rada. recimo ja oprskam vučenim atomizerom skoro 30 hektara (barem 25), a za to nam treba 3 pune smene. Takođe gore pomenuti Yto ali sa 50ks ima 35 liatara i dešavalo mi se da ga napunim ujutru i da mi nestane u 16h, što je katastrofa.
E zato je torpedo car sto se toga tice.
 
Nazad
Vrh