Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 101 do 115 od 115

Tema: Arma Trak

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,809
    Zahvalio se
    3,843
    Zahvaljeno 4,900 puta na 2,681 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    @BokiBole
    Klima je standard. Ta konfiguracija koju sam uzeo je 24000e. Dakle 83ks, 16x8 menjac, 3400kg hidraulika Kat2, klima, radio, hidraulicni toplink, gornja i donja poteznica, gume 18.4r30, 110l rezervar, pomocno sediste, 2 para izvoda hidraulike, kompresor.
    Kabina je jako kompaktna i za 2 klase bolja od Rusa, a za jednu klasu slabija od na primer Case Maxxum. Vrata dihtuju lepo, sve je zaptiveno, nema prasine, buke. Motor je zivahan jer je euro0, sa obicnom bregastom. Tier III je 79ks model i on mislim da se ne uvozi. Mehanicko ubizgavanje, obicna pumpa i dizne. Odrzavanje dok je u garanciji ce biti malko skuplje jer Tresnjevac - Stapar kosta dok dodju, ali cemo gledali da kada su na ovoj strani porade i mene da malo relaksiramo troskove. Kataloski broj filtera je standard, nosio sam u radnju traktorskih delova u So i kada su videli, jedan je 700, drugi 600 i tako. Nista specijalno skupo.

Jos jedan podatak je malko prevagnuo na 854 umesto 1054 modela a to je masa traktora. 854 je 4100kg sa tegovima, a 3800 bez tegova. 102ks je neznatno tezi. Kada se poredi sa Rusom 820 ispada masa tu negde.

@Atila
    Tumosan je 105ks, ovo je 83ks traktor. Nije uporedivo.

2. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili bojcetic na ovoj poruci:

BOKIBOLE (11-07-18), dukej (11-07-18), Sudarski Bojan (11-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,554
    Zahvalio se
    826
    Zahvaljeno 578 puta na 394 poruka
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Hoćeš li sa njim raditi sve operacije u ratarstvu? Da li ti je u planu nabavka uskih točkova? Šteta traktor sa takvom kabinom ne koristiti u prskanju i špartanju.

Član Bubu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    5,361
    Zahvalio se
    1,490
    Zahvaljeno 1,882 puta na 864 poruka
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Filtere nemoj obicne da stavljas, samo Donaldson ili Fleetguard. Mislim da se kod njega menjaju samo zadnji tockovi i to 13.6 38 umesto tih sirokih a te tockove je lako pronaci posto je glavcina ista kao na IMT i Torpedo traktorima.

Kad stize masina Bojane? :D
    Uzmi sve što ti život pruža!

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Bubu na ovoj poruci:

bojcetic (11-07-18)

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,809
    Zahvalio se
    3,843
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    @Bokibole
    Da u planu je da kada poore i spremi da mu se zamenu tockovi na uzane pa bi sa njim prskao i spartao na 70cm, a 533 bi ostao da osparta 50cm useve i baci vestak. Setvu svakako placam uslugu i nije mi u planu nabavka sejalice sem ako ne dodje neko i ponudi 200kj u zakup Uzane gume cu uzeti 11.2 maksimalno 12.4 jer 13.6 sto oni nude je jako na knap kada je velika repa.

@bubu
    15.8.2018. je krajnji rok. Ceka se jer se uzima preko pokrajinskog kredita. Da je za kesh blatobran stigao bi odavno,

Član grunt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    6,277
    Zahvalio se
    2,954
    Zahvaljeno 2,034 puta na 1,059 poruka
    Downloads
    137
    Uploads
    0
    Jbt pa on košta kao nov 820rm jer i ja imam u planu kupovinu novog traktora 80-90 ks do 30 000e...Koja je cena novog Cejsa 90ks?

- - - - - - - - - -

Jbt pa on košta kao nov 820rm jer i ja imam u planu kupovinu novog traktora 80-90 ks do 30 000e...Koja je cena novog Cejsa 90ks?
    Сремац туче кад мало повуче

Član Goran G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    4,586
    Zahvalio se
    2,693
    Zahvaljeno 2,743 puta na 1,063 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    to je cena sa pdv?

Član markojx avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    802
    Zahvalio se
    100
    Zahvaljeno 312 puta na 184 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    mislim da je to cena bez pdv
    Srem nije geografija Srem je prezime

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    3,310
    Zahvalio se
    1,227
    Zahvaljeno 907 puta na 508 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: bojcetic Pogledaj Poruke
    @BokiBole
    Klima je standard. Ta konfiguracija koju sam uzeo je 24000e. Dakle 83ks, 16x8 menjac, 3400kg hidraulika Kat2, klima, radio, hidraulicni toplink, gornja i donja poteznica, gume 18.4r30, 110l rezervar, pomocno sediste, 2 para izvoda hidraulike, kompresor.
    Kabina je jako kompaktna i za 2 klase bolja od Rusa, a za jednu klasu slabija od na primer Case Maxxum. Vrata dihtuju lepo, sve je zaptiveno, nema prasine, buke. Motor je zivahan jer je euro0, sa obicnom bregastom. Tier III je 79ks model i on mislim da se ne uvozi. Mehanicko ubizgavanje, obicna pumpa i dizne. Odrzavanje dok je u garanciji ce biti malko skuplje jer Tresnjevac - Stapar kosta dok dodju, ali cemo gledali da kada su na ovoj strani porade i mene da malo relaksiramo troskove. Kataloski broj filtera je standard, nosio sam u radnju traktorskih delova u So i kada su videli, jedan je 700, drugi 600 i tako. Nista specijalno skupo.

Jos jedan podatak je malko prevagnuo na 854 umesto 1054 modela a to je masa traktora. 854 je 4100kg sa tegovima, a 3800 bez tegova. 102ks je neznatno tezi. Kada se poredi sa Rusom 820 ispada masa tu negde.

.
    Ja sam za sajam bio zainteresovan za 854,lepo skockan traktor,nema sta-ali nisu znali da mi kazu koliki je obrtni momenat...sto je najgore nigde ni ne mogu naci taj podatak...e sada citajuci ovo-potvrdjujete pricu koju sam cuo na dva mesta vec,a jednom i uzivo video...naime 854 jedva krece iz mesta sa dve zmajevke...a dima u izobilju...a jaci model sa tri brazde se muci,padaju mu obrtaji...steta sto nisu malo zilaviji,mada za povrsinske radove gde nije presudna snaga verujem da su dve klase iznad jednog mtz.
    Ako ne cuvas ono sto imas,neces imati ono sto nemas.

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,412
    Zahvalio se
    1,700
    Zahvaljeno 5,488 puta na 2,651 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: srdjan7 Pogledaj Poruke
    Ja sam za sajam bio zainteresovan za 854,lepo skockan traktor,nema sta-ali nisu znali da mi kazu koliki je obrtni momenat...sto je najgore nigde ni ne mogu naci taj podatak...e sada citajuci ovo-potvrdjujete pricu koju sam cuo na dva mesta vec,a jednom i uzivo video...naime 854 jedva krece iz mesta sa dve zmajevke...a dima u izobilju...a jaci model sa tri brazde se muci,padaju mu obrtaji...steta sto nisu malo zilaviji,mada za povrsinske radove gde nije presudna snaga verujem da su dve klase iznad jednog mtz.
    Nisu prodavci imali dostupnu literaturu, nista neobicno. Jos nekog na sajmu da si pitao prosle godine precutao bi ti taj podatak.

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,809
    Zahvalio se
    3,843
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    @srdjan7
    Meni su znali reci i potvrdili ono sto sam ja nasao pre njih.

http://armatrac.com/shared/files/854lux_1514187285.pdf

Neuporedivo je sa Rusom. Meni snaga nije motiv broj jedan. 80% vremena traktor ce raditi lake poslove (prskanje voca, povrca i ratarstva).

Član mucobieno avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    4,107
    Zahvalio se
    364
    Zahvaljeno 1,251 puta na 573 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Nije valjda Bojcetic kupio traktor? Aj fala bogu da se i to desilo... Da nemoramo vise slusati oko izbora... :) Nisam par dana bio na forumu i odma lepe vesti. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

14. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili mucobieno na ovoj poruci:

ichbinmilan (12-07-18), Tomislav n (12-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    3,310
    Zahvalio se
    1,227
    Zahvaljeno 907 puta na 508 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: North ARMY Pogledaj Poruke
    Nisu prodavci imali dostupnu literaturu, nista neobicno. Jos nekog na sajmu da si pitao prosle godine precutao bi ti taj podatak.
    Hahaha...sreca pa nisam pitao-mogli su decku odbiti od plate zbog nepoznavanja gradiva...

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: bojcetic Pogledaj Poruke
    @srdjan7
    Meni su znali reci i potvrdili ono sto sam ja nasao pre njih.

http://armatrac.com/shared/files/854lux_1514187285.pdf

Neuporedivo je sa Rusom. Meni snaga nije motiv broj jedan. 80% vremena traktor ce raditi lake poslove (prskanje voca, povrca i ratarstva).
    E to je to!veoma slicno 820,tako da,ako je to tacno-trebalo bi to sve biti OK sto se snage tice...jedan prijatelj(par sela od mene) je uzeo stotku prosle godine,kaze hoce da zadimi kad mu je tesko,ali ne stedi ga-sa njim ore(VN950) i tanjira...stim sto je kod njega laksa zemlja nego kod mene.
    Ako ne cuvas ono sto imas,neces imati ono sto nemas.

Član Darko Dren avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,251
    Zahvalio se
    691
    Zahvaljeno 1,159 puta na 302 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Meni se ovi traktori poprilično dopadaju. Interesujem se za 1054 e i 1104 lux. Mada kako čitam, pre bih se odlučio na 1104. Meni bi ovakav traktor prvenstveno radio teže poslove, a pošto imam dosta i brda razmišljam se kako bi se ovaj 1054 , s obzirom na svoju kilažu, ponašao sa 3*35 cm plugom.

Zna li neko nekog ko poseduje 1104 lux?

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    35
    Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Evo i ja da napisem neko moje iskustvo sa armatrac 1054 i da ga uporedim sa Mahindrom 7030. Kupljen je ove godine i ima oko 200rh. Malo sam sa njim orao i bez problema vuce plug ravljak 3x35 ne fali mu snage uopste. Spremao sam malo za setvu kukuruza sa spremacem od 2.5m koji sam koristio za mahinru. Mahindri je bio skoro knap nzm dal bi mogla veci da vuce a sa armatrakom sam ga slomio u prvoj njivi. Sad za zetvu sam vukao zito zmajevkom koju je mahindra jedva vukla u prvoj brzini uz brdo. Armatrac istu tu prikolicu vuce cetvrtom brzinom i na pola brda prebacim u trecu. Sto se mene tice ja sam zadovoljan traktorom i mislim da mu ne manjka snage. Videcemo sad kako ce da se ponasa sa trobraznim obrtacem. Zamerke imam na kabinu. Dosta je niska pa se desi da udarim glavu ( ili sam ja malo vise visok prelazim 2m). Hidraulik mi isto cupka kad zakacim neku laksu masinu, a kad zakacim tezu ne desava se to. Traktor je dosta udoban i tih za razliku od mahindre i videcemo u daljem radu kako ce da se ponasa.

18. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku cikacile na ovoj poruci:

Darko Dren (12-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    678
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 179 puta na 118 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Kod mene u selu ima jedan 1104 koji je kupljen prošle jeseni. Radi samo teške operacije i za sada je ok. Jedino se primećuje da hoće da baci malo više dima kada kreće pod opterećenjem. Od vlasnika sam čuo da je prvo hteo da kupi 1054 ali je odustao jer on ima Carraro 12x12 transmisiju koja je predvidjena za traktore do 86 KS, a ovaj veći ima ZF 16x16 menjač i odgovara snazi motora.

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.