Arma Trak

Ima ga jedan drugar ,radi apsolutno sve sa njim,i lake i teške poslove,već dve godine,bez ijednog problema....cenim da je momentalno best baj..
 
Meni bi odgovarao ovakav jedan da zameni 77.Bojčetiću pisao si već ali ajde nam ponovi šta sve od opreme ima mašina?
 
Konacno nadjen uzrok pucanja gumice (AT 1054) na razvodniku. Poklopac gde ulazi razvodnik u njega nije obradjen kako treba, tj jedna strana je vise skinuta i nije okruglog oblika nego elepsastog.
 
Meni bi odgovarao ovakav jedan da zameni 77.Bojčetiću pisao si već ali ajde nam ponovi šta sve od opreme ima mašina?

Imam jednokruzni i dvokruzni sistem kocenja, siroke gume 18.4-30, pomocno sediste, hidraulicni toplink, obe poteznice (gornju podesivu po visini) i donju, kao i poteznicu sto ide na poluge. Brzo kacenje kat II. Dva para izvoda za hidrauliku, klimu, grejanje (koje nisam bas skontao kako radi, ali uglavnom za 3-4min je nagurao na 27 stepeni u kabini). Mehanicko ukljucivanje prednje vuce, blokada diferencijala, dve brzine kardana 540 i 540e (mislim da moze da se trazi kombinacija 540/1000 samo zamenu zubcanik, meni je 540e potrebnije). 300kg tegova napred i 300kg tegova nazad. Treba da ima 4100kg, provericu na vagi pa cu napisati. Ono sto mi se ne svidja je sto boca vazduha je bas mala (1/3 od 558 ali kazu ljudi koji imaju da je to sasvim dovoljno i da ce kociti 2 zmajevke ili 2 Fligl 110 bez problema. Lepo je sto se dobija mazalica, crevo za vazduh, crevo za prikolicu, klini itd.
 
Vidi provozao sam juce Danetov traktor i mogu samo fa kazem da vam zavidim!
Lagao bih kada bih rekao da je 10 puta udobiji od mog rusica, nije...
Ali 9,2 puta sigurno jeste!
Najiskrenije cestitke jos jednom!
 
Cena je sa PDV-om. Juce su 3 stigla u krugu od 10km. Dane iz Stapara, iz Sombora covek (necu da pisem prezime i ime jer ne poznajem licno coveka) i moj. Imaju porucenih jos 30 komada. I nas kolega sa foruma (nick necu pisati, kada stigne cestitacemo coveku ovde) ocekuje identican kao moj. A sve je pocelo zahvaljujuci Nikoli iz Sonte kod kojeg smo svi mi (nas tri od juce) isli da gledamo i svi smo kupili traktor. :bravo:
 
Traktor je ekstra, sedeo sam u njemu, nisam ga vozio ali verujem da je avion u odnosu na Rusa. Jedina zamerka vezana za kabinu je to što je šuplja oko ručica hidrauliike i providi se pored ručica. Tu će ulaziti prašina bez problema. Nije mi jasno kako to nisu mogli da reše. Isto tako je šuplje i kod Zetora iz 80-ih. Ipak je ovo skor 40 godina kasnije.
 
Video sam iz daleka kako je orao neko kad sam vozio kukuruz na putu ispred te njive.Ja imam parcelu pored jezera prema Oromu.Koristim Landsberg Pottinger plug-obrtac na 35cm.zahvatom,ali je Ursusu 904 tesko uzbrdo u I-4.
Da, moguće da si video. Orao je matori ako se ne varam 12.10. parcelu kod jezera. Ne udara direkt u jezero, nego sledeća duž. Inače ima sve više Armatraca u okolini, moguće da si i nekog drugog video.

@Bojcetic

Jesi skontao kako radi ventilacija/klima/grejanje? Šta ti zadaje probleme? Ako imaš ovakve kontrole onda ti mogu reći šta sam ja skapirao. Kada hoćeš samo ventilaciju klikneš na dugme za ventilator i možeš podesiti brzinu. Isto dugme koristiš za korigovanje brzine pri grejanju i hlađenju. A/C dugme je za paljenje klime, dok je dugme sa slikom grejača za puštanje grejanja. Mislim da displej pokazuje temperaturu u kabini kad se uključi ventilacija ili grejanje, a kada ukljičiš klimu onda zadaješ željenu temperaturu.
0ceb0df3804aaaba7568395df53e2720.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nek je sa srećom i da zaradi još boljeg
Cena je sa PDV-om. Juce su 3 stigla u krugu od 10km. Dane iz Stapara, iz Sombora covek (necu da pisem prezime i ime jer ne poznajem licno coveka) i moj. Imaju porucenih jos 30 komada. I nas kolega sa foruma (nick necu pisati, kada stigne cestitacemo coveku ovde) ocekuje identican kao moj. A sve je pocelo zahvaljujuci Nikoli iz Sonte kod kojeg smo svi mi (nas tri od juce) isli da gledamo i svi smo kupili traktor. :bravo:
 
@Korica
SKontao sam upravo tako kako si napisao i ja iz koriscenja. Zamerka je posto su vec stavili automatsku klimu mogli su tako i za grejanje staviti. Pa kada nagura na zeljenih tipa 22 stepena da sam ugasi grejanje i nastavi samo sa ventilacijom. Dok klime je automatski to sve. E sada kod Maxxuma koji kosta 60.000e nema ni 20% ovih mogucnosti. Tamo imas klimu, grejanje i ventilaciju. Sve je mehanika, tj nema nikakve regulacije po stepenima celzijusa. Kada to uporedim ovo je jedan korak bolje resenje.

Da li neko moze naci dijagram brzina za ovaj nas ZF t537 menjac (valjda sam dobro zapamtio). Identican je menjac na 110 i na 854. Reverser nema, vec na reduktoru ima opcija hi-lo-r, gde se biraju brze, spore i rikverc, a na menjacu 4 brzine. Ispod sedista sa leve strane je road-field opcija. S tim sto kada stavim na field buka se povecava verovatno to ide na redukciju a road je direkt.
 
@bojcetic

Nisu ti dali uputstvo? Verovatno ti treba ovaj dijagram koji su stavili u moje uputstvo, za 1054. A imaš i na http://armatrac.com/user-manuals uputstvo na engleskom, nemačkom i francuskom za sve modele pa bi trebalo i tu da bude.
fd6896c0f64057d9a979cf6a1a929776.jpg


Edit: Ipak nije ovo za tvoj. Biće da je ovo za 1104 koji ima ZF T-557 menjač.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh