Arma Trak

Malo sam juce sedeo u Armatrac od 85ks drug je skoro kupio,traktor je veoma udoban i nije bucan u kabini medjutim po recima vlasnika nemoze da povuce kao MTZ 82 na sta sam se ja iznenadio i zamolio ga da mi kaze kako to misli ,onda mi je rekao da nemoze na drumu po ravnom da vuce 2 zmajevke pune zita u navecoj brzini[zaleti ga prebaci i onda postepeno gubi obrtaje i mora da prebaci u manju]i da u prevozu jer to je zasad radio trosi vise od rusa:sta:e to me je iznenadilo najvise.Dakle da se razumemo ja nekudim ovu marku to su samo reci vlasnika
 
Bilo bi lepo kad bi se ova tema malo aktivirala. Meni lično na oko deluje da su lepo odradjeni, ali bilo bi lepo da čujemo kakvi su u praksi.
Ajde neko od članova ko poseduje ove traktore neka iznese svoja iskustva u oranju, tanjiranju i sličnim radovima.
 
Nikako bojcetic da iznese karte na sto. A on ce biti merodavan. Kada sam ga gledao pre par godina imao je perkins motor. To bi trebalo da su stedljivi motori. Otkud da trosi vise od rusa?
 
Kao sto rekoh drug ima i rusa pa su uporedili .Covek je ozbiljan proizvodjac i dugo je u poslu tako da nemam razloga da sumnjam u njegove reci
 
Ovako moj 854 jos nije stigao, ali kada stigne reci cu svoj sud. Odlicio sam se za njega umesto Rusa zbog kabine, klime i uopste uslova za vozaca. Motor je 83ks 4400ccm Perkins bez turba i bez interkulera. Dakle slicna tehnika kao Rus 820. Razlika je u merenju snage kod Rusa je na tockovima, kod ostalih je na izlazu motora (za JD mozda je nesto izmedju). 16 brzina kod Arme je jako brza (40km/h na 1800-1900) i verujem da mu je tesko dve zmajevke pune. Neka procena vlasnika modela Arma od 102ks je da u praksi je to pribliznije Rusu 820 (eventualno izmedju njega i 892).

Da ne bude zabune i NH od 105ks nije ni priblizno Rusu 105ks, iako su na papiru isti. Rus 105ks lakse vuce germinator 4m nego NH germinator od 3.5m (identicni su germinatori samo zahvat se razlikuje).


U praksi je Arma 854 jaca od 577dv a slabija od mtz 820. A voziti zmajevke 40km/h pune je avantura. Po meni bolje brzinu manje i na 1500-1600rpm, tada nece puno potrositi a brzina je 25km/h sasvim pristojno.:ppozdrav:
 
Koliko ćeš čekati traktor? Kako su obezbeđeni delovima? Kada se rade redovni servisi? Koliko koštaju? Koja je cena traktora? Da li je klima u standardnoj opremi?
 
Pa zbog tih sitnica smo se odlučili za Tumosan kod kojeg nema tih problema vukao sam sa njim oko 13t soje od Neuzine do Kovačice i nigde problema sa manjkom snage ide ko lud, ne gubi obrtaje kad se penje na most pod teretom nije da ne primeti ali bez problema izvuče ne treba da se šalta u manju brzinu da bi izvuko.
 
Ja imam Armatrac 1054e plus , kupio sam ga u augustu prošle godine, i ako sam ljubimac Belarus traktora i imam ih više modela lući, Armatrac je mnogo mnogo udobniji i bolji za vozača od Belarusa. Niži je, ima odličnu klimu, dobro zadihtovanu kabinu, odličan menjač jednostalno udoban i spretan traktor. I što se tiče potrošnje nije tačno da je veliki potrošač, ja ga koristim za površinske radove (setvu,špartanje...) mada jesenas smo sa njim i nešto orali vukao je trobrazdni plug 3x35 bez problema. I u svim poslovima potrošnja je bila ista ili manja od Belarusa, a slična kao kod Torpeda 75.
Što se tiče snage, i poređivanje sa Belarusima tu Armatrac kao i bilo koji drugi traktor nema šta da traži. Ova moja Arma od 102ks ima možda malo veću snagu od Belarusa 820 a malo manju snagu od Belarusa 952.
 
I moj drug kaze da se nije pokajao sto ga je kupio samo izgleda da trosi {u tranportu sa 2 zmajevke} vise od rusa a da je udoban u to sam se i sam uverio:ppozdrav:
 
Traktor je nov i nije nista dirano ali je veoma cudno .Vlasnik je vozio i jos uvek vozi mtz 820 I 1221 i kaze jednostavno nisu isti konji a ovog je uzeo za finije poslove

To nisu onda konji nego neki lipicaneri:osmeh:Znači da fale kile tim traktorima i u praksi su slabijih performansi nego što nose oznaku na papiru.Ušminkani jesu i lepo skockani ,na to je dat akcenat i na toj lepoj spoljašnjost se očekuje da će imati prodju i u prodaji.
 
Nazad
Vrh