Arma Trak

42892602_250601108977446_710897064074018816_n.jpg
 
Lepo je sto prave demo show, samo sto mi vocari jos nismo poradili, tek tamo krajem decembra mozda bi mogli doci:riba:
 
Jos nije. U Tresnjevcu je, donece ga sutra ako sve bude islo po planu.

Tvoj je barem stigao kod njih :D ja uplatio 110-tku jos 4okt i nikako da stigne... juce su mi rekli da je tamo utovaren, videcemo kad ce stici...
Reci mi jel tvoj ima onaj izlaz za jednokruzni sistem kocenja na vazduh ili si morao da doplatis?
 
Doplatio za dvokruzni... Takav je bio dogovor od pocetka sa njima. Ja da sam uspeo resiti finansiranje stigao bi jos letos, medjutim posto sam presao sa pokrajine na drzavne subvencije oteglo se (u jednom trenutku sam resio da odustanem, kada sam video cenu secera i scenario sa repom koji je poceo).
 
@Korica
Kako se pokazao Armatrac u oranju?
Nisam bio kući kad je matori orao za pšenicu, pa nemam utisaka sem da prenesem šta mi je on rekao. Kupili smo potingerov obrtač tri brazde za njega. Bio je podešen na 3x37 cm i ide kako hoćeš sa tim zahvatom, zna se kakva je severno-bačka zemlja. Sa tim zahvatom ide i II-3 (8km/h na 2200 obrtaja) i II-4 (11km/h na 2200 obrtaja) brzinom što je za moj ukus brzo. U oba slučaja ga matori vozio na 2000 obrtaja. Između te dve brzine je III-1 (10km/h na 2200 obrtaja) brzina, al nisam siguran da li je i treći rang namenjen za teške operacije, to moram proveriti. Pošto je bila frka da se brzo poseje posle oranja nije bilo vremena da se posveti vreme podešavanju pluga. Plan je da se plug podesi na 3x41 i da se odvoji vreme za učenje o štelovanju obrtača. Biće slika i izveštaj, samo da padne kiša pa da se može lepše raditi.

Inače, prebacili 200 sati i urađen drugi servis.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: FL
Video sam iz daleka kako je orao neko kad sam vozio kukuruz na putu ispred te njive.Ja imam parcelu pored jezera prema Oromu.Koristim Landsberg Pottinger plug-obrtac na 35cm.zahvatom,ali je Ursusu 904 tesko uzbrdo u I-4.
 
Bojane daj koju fotku, obraduj raju!

clzQn3j.jpg


Covek koji je dosao odmah cim sam mu javio da je stigao. :ppozdrav:

Malo sam se vozao, zadovoljan. U toj najvecoj brzini bas koraca brzo. Od kraja do kraja sela, casom. Potrebno mi je malo farove spustiti jer mi ljudi blicaju, kao i narihtati ogledala i radna svetla. Drugih slika nemam, ekipa je sada otisla pa do sutra odmaram.:riba:
 
Primećujem da je bojan specijalno za priliku slikanja sa novim traktorom obukao duks sa avatara da ga svi prepoznamo da ne dodje do neke zabune....
Nek je sa srećom...živeli...
 
Nazad
Vrh