Arma Trak

Danas su serviseri radi prvi servis na Armi. Menjano ulje u prednjem mostu, filter hidraulike, ulje u motoru, filter ulja, filteri goriva, vazdusni filteri (oba i unutrasnji i spoljasnji). Ono sto sam vec kontaktirao neke clanove foruma je da na unutrasnjem filteru ima malo crnila. Sada su novi filteri stavljeni pa cu pratiti.
Tri su scenarija:
1) Da Mann filter koji je bio ima neku fabricku gresku i da je propustio
2) Da prilikom izduvavanja koje sam radio na 7 bara sam ostetio filter. Goran G kaze da se to radi sa maks 4 bara.
3) Da prilikom vracanja nisam dovoljno dobro nabio filter jer je pocrnilo samo na jednom delu.

Sve u svemu sada su novi filteri stavljeni. Taj unutrasnji pocrneli je vec bacen.

Ima li ko misljenje o ovome? Razlikuju se filteri za turbo perkins i obican. Na turbo je filter sa metalnom mrezicom i skuplji je prilicno. Na CNH traktorima ide takodje sa mrezicom i traje 1000+ radnih sati, izduvava se sa 7 bara.
 
To ulje sto oni sipaju nije dobro,il su ga u medjuvremenu promenuli,prica covek kolega mu nakuco je sa armom 600 sati i poco da flisuje na turbini i otero ga na servis perkinsa u Budisavu,i kazu oni to je do ulja sipali drugo ,,pravo,,i sad je sve ok.Mogu da ga pitam koje sipaju oni,il nazovi servis u Budisavi.
 
Nisam obratio paznju toliko, kontam ovlasceni servis. Kod mene nije turbo i kontam da je tolerantniji od turbo motora.
Jel ima jos neko armu 854 da vidimo sa tim filterima iskustva? Moze i na pp ili fb ili 0641790180.
Ne mora Arma, moze bilo koja radna masina koja ima https://www.perkins.com/en_GB/products/new/perkins/industrial/industrial/1000002309.html ovakav motor. 82-85ks (zavisi kako za koje trziste je uradjen) i filter spoljni je c15 300 oznaka. Unutrasnji cf 300
 
Bojčetiću je li filter pojela crvena krava, otišao je u nepovrat? Ako nije pokušaj ga pregledati da li je oštećen. A može i slika kako izgleda.
Btw, na brzinu nisam našao ništa bolje o čišćenju filtera..... Always use clean, dry air on a dry filter. The pressure should not exceed 40PSI (276kPa) at a distance of no closer than 50mm (2 inches).

https://www.cumminsfiltration.com/south-pacific/cleaning-air-filters

- - - - - - - - - -

Ovakav? https://www.ecompressedair.com/mann-c-15-300-equivalent-air-intake-filter.aspx

- - - - - - - - - -

OEM: [FONT=&quot]ARMATRAC: E070011911471[/FONT]

- - - - - - - - - -

https://automotivesuperstore.com.au/no-c-15-300
 
Bojceticu meni su serviseri rekli da unutrasnji fiter ne diram samo spoljasni da cistim a unutrasnji se kupi nov i promeni zato sto ga je lako unistiti
 
Sinisa jeste takav je. Defitivno je problem u ovom spoljnjom sto sam izduvavao sa 7 bara. Iznutra sam i verovatno je bilo i manje od 2incha i cev je tanka i usmerena jako tako da je ostetila filter.

@biber99
Nisam ni ja unutrasnji dirao, vec je spoljasnji propustio na unutrasnji kao sa slike.
 
Bojčetiću ja bih na to njihovo uputstvo dodao (nisam našao da piše) da dizna ne bude veća od 3mm. Znači ne preko 3 bara i ne preko 3mm dizna. Što se tiče unutrašnjeg taj se ne čisti nego se menja zajedno sa spoljnim kada mu dođe vreme. Biber dobro su ti rekli.
 
Unutrasnji necu ni ja cistiti. On je poslednja linija odbrane i on ako zakaze eto prljavstine u motoru. Gledam po yt obicne filtwre bez metalne mrezice izduvavaju sa malim pritiscima ili samo otresu.
@mirosti
To cu i uradi, samo da nadjem koji je identicnih dimenzija.
 
Ja kod mene izduvavam sa traktorskim kompresorom na srednjem gasu i lepo se izduva malo ga kucnem da se odvoji ona slepljena prasina.
 
Po pravilu, filter treba samo da se istrese, i izudara. Nakon određenog broja sati se menja (na 1000rč,cini mi se). Mada ja kod mene duvam na kompresor, na pritisak i do 10 bari, i nema prljavštine u malom filteru do tih 1000rč. Nakon čega sledi zamena oba.
Mali se uopste ne duva, jer na njega ne sme biti prašine.
 
Unutrasnji necu ni ja cistiti. On je poslednja linija odbrane i on ako zakaze eto prljavstine u motoru. Gledam po yt obicne filtwre bez metalne mrezice izduvavaju sa malim pritiscima ili samo otresu.
@mirosti
To cu i uradi, samo da nadjem koji je identicnih dimenzija.
Dok je u garantnom roku nemoj ništa menjati. Svakodnevno izduvavam veći(grubi) filter na kombaju a i na Torpedu kada radi u prašini. Ponekad izduvam i unutrašnji i ako na njemu nebude vidno prašine.
 
Po pravilu, filter treba samo da se istrese, i izudara. Nakon određenog broja sati se menja (na 1000rč,cini mi se). Mada ja kod mene duvam na kompresor, na pritisak i do 10 bari, i nema prljavštine u malom filteru do tih 1000rč. Nakon čega sledi zamena oba.
Mali se uopste ne duva, jer na njega ne sme biti prašine.

Po pravilu se ne smije udarati ni treskati, nego ga baš treba nježno ispuhati. Jer kako ga treseš, tako prljavština upada dublje unutra...
 
Nazad
Vrh