Arma Trak

Чекај док се навоза кроз село да навата бежични интернет....потрајаће то мало.....јбг нова машина после скоро 30 година, треба разумети то усхићење сада

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ja sam bio na časti kod našeg člana Bojčetića kada mu je stigao traktor...... pa bi pokušao da prenesem prve utiske dok sam obilazio traktor okolo naokolo i unutra.....
Generalno, traktor je sasvim OK za tu snagu i taj cenovni rang.....
Bojan je napisao šta je sve od opreme dobio pa da ne ponavljam....
Kabina prostrana, pregledna i relativno tiha i izolovana.... sedište sasvim udobno i podesivo
Komanda kvačila je mekana kao u kolima, može se lepo kontrolisati odvajanje......
Ručica menjača i rangova je na dohvat ruke i vrlo lako se šalta.... kratak i precizan hod.....
Nožna komanda gasa mekana + ručna komanda na tabli....
Hauba se lako i prilično visoko diže pa je lak pristup motoru i filterima zbog tekućeg održavanja....
Da ga ne hvalim unapred baš previše.... vreme će pokazati dali je taj traktor za naš "mentalni sklop".....nadam se da me razumete....

A imam i po koju zamerku....:sta:
Pri izlasku iz kabine.... nedostaje neki rukohvat kada hoćeš na brzinu da izađeš......
Ja sam skinuo 15-tak kg i pri izlasku iz kabine zapnem za žmigavac i gabaritno svetlo.....ne znam kako će Bojan....:osmeh::haha:
Ventil vazdušne komande za kočenje prikolicom je montiran negde oko "zvona" i prilično je nisko, ali nije niži od kartera motora ili menjača.... ali ona tanka vazdušna creva mi ne ulivaju poverenje pa se plašim da bi recimo u međurednoj odradi kukuruza, soje, suncokreta ta ista creva bila "šamarana" od prethodno nabrojanih useva....
To je moje mišljene, ne znači da sam u pravu.....
Nema kilometar sat!!!!!!! To ne razumem....... a mislim da je zaista neophodan......a naravno može se bez njega...

E to su moji utisci..... onako na prvu loptu što bi rekli

Ali da se ja pitam, rado bi imao jednog takvog u avliji.....:osmeh:
 
Ne znam tačno koji model sam gledao na sajmu ali je imao istu kontrolnu tablu kao Tumosan sad ako je stvarno isti ima dugmadi na dodir u oba donja ćoška i time sa menja dal da pokazuje rč ili km a na trugu stranu ima opciju da se resetuje i da broji tog dana kolko je urađeno isto i km može se resetovati i broji od nule. A kad stiskaš dalje to dugme ima rč koji pamti uvek pa onda ima koji se resetuje, pa onda km koji je stalan pa onda ide koji se može resetovati.
 
Mane su: Ima senzor na filteru goriva koji ce u spartanju biti otkinut na prvom prohodu. Boca za vazduh je na skarabudzenom mestu kao i ta creva vise svugde. To sve jeste vislje od kratera, ali nije ni priblizno cvrtso koliko karter da podnese kukuruze do struka ili repu u cerkospori tamo krajem juna.

Rukohvata ima dva jedan na vratima za desnu ruku i na stubu kabine. Ovaj na vratima ne znam kako ce mene izdrzati od 110kg jer je plasticna sarka (mozda i hoce sve ok, samo razmisljam) ali ovaj na stubu kabine moze se okaciti nas 5 bice ok. Kilometar sat ima samo model 90-100-110lux. Zasto je tako? Tako su prosto napravili, i meni je bzv a ima recimo obroj obrtaja kardanskog vratila u realnom vremenu. Mislim da bi svaki vlasnik se menjao da ima km/h. Resenje za ovo je navigacija ali je to preskupo resenje u odnosu na obican senzor negde na izlazu iz menjaca ili gde vec.


Inace posto sam slican menjac vozio u NH t5060 mislio sam kako stavis u H i saltas 1-2-3-4, medjutim citajuci uputstvo skontam da oni zapravo sugerisu da se salta 1l-1h pa 2l-2h i tako redom svih 8 brzina (road i field mora se stati pa 2x kvacilo pa promeniti), ali zapravo sinhronizovanje i menjac i reduktor hi-lo. Sto je jako dobro, jer u 1l je kao otp 539 u 3sh, a 1h je 32% brza. Razlika l-h je oko 32%, a razlika izmedju brzina je oko 25%. Ne bi me cudilo da zbog menjaca lakse ovaj vuce 2 zmajevke nego model 1054e+.
 
Drugaru i kompanjonu stigla 1054ka. U ponedeljak ili utorak doterujemo je iz Tresnjevca. Sredio je juce tablice. Kacim slike i utiske kada stigne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigla kolegi ponova. Upravo smo se malo provozali i zagledali masinu. U pitanju je 1104lux.
f334ca9f2ef163c2147e5020c4986771.jpg
1b096352e0f7f7e1035d3b9ffb6537bc.jpg
1c24d0cccad398045a36a9a8adb86f15.jpg
bcba801978a83c84d9bf8e0601d112f6.jpg
914b6312e3d731ba18515430f23d9673.jpg
0b84b14bdc8013f436ff942ca2aa819a.jpg
3dbbc3cc64e9aece69c1894da8632d3d.jpg
3dfa7a35069b4f6c2d9f588114a49732.jpg
54e39fde29443b295c084a492b64865a.jpg
bff8d00097f7d572a6a403b2336a32b3.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kabina prostrana i pregledna. Dobra zvucna izolacija. Pomocni klipovi mocno izgledaju i stvarno verujem u tu podiznu moc traktora. 300kg tegova u prednjim tockovima 6x50kg je super za oranje i da traktor kod dizanja dzambo vreca nebi se nadizao. Sto na primer kod mog case 110 nije slucaj. U stvari moj case max moze sa rodom da podigne dzambo vrecu od 600kg i to bas na misice je hidraulici. Dok 892 bez problema dize 1t dzambo vrecu. Cini mi se da ce ovaj Arma trak bez problema to da resi. Velik filter vazduha. Lose reseno pomocno sediste , bas deluje da to je za neko dete da se provoza na kratko, hidraulicna creva nekao bez smisla vucena pozadi prenatrpano mora se povesti racuna da se nenazuljaju jedna o drugo i kroz nosace kabine.Lepa pregledna digitalna instrument tabla. Nedostatak mesta provlacena kablova od kontrole setve ili prskanja nego mora se dosta otvoriti mali prozorcic pozadi , sto znaci ulazak prasine. Izvod vazduha u kabini da bi se ista izduvala to mi je super. Drugar nije dobio a ne znam da li im je u ponudi i jednokruzni sistem kocenja. Znaci ima samo dvokruzni. Automatska kuka odlucno. Prednji tegovi su odbaceni za 15cm u napred da tockovi nebi zapinjali pri punom savijnju i tu je napravljena fina kutija za alat sto mi deluje odlicno i moze da se zakljuca. To je za sada neki prvi utisak. Gume zadnje su dimenzija kao na mtz 892 18.4R34 znaci ako se malo skupi na felnama ulazi knap u vrstu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kabina prostrana i pregledna. Dobra zvucna izolacija. Pomocni klipovi mocno izgledaju i stvarno verujem u tu podiznu moc traktora. 300kg tegova u prednjim tockovima 6x50kg je super za oranje i da traktor kod dizanja dzambo vreca nebi se nadizao. Sto na primer kod mog case 110 nije slucaj. U stvari moj case max moze sa rodom da podigne dzambo vrecu od 600kg i to bas na misice je hidraulici. Dok 892 bez problema dize 1t dzambo vrecu. Cini mi se da ce ovaj Arma trak bez problema to da resi. Velik filter vazduha. Lose reseno pomocno sediste , bas deluje da to je za neko dete da se provoza na kratko, hidraulicna creva nekao bez smisla vucena pozadi prenatrpano mora se povesti racuna da se nenazuljaju jedna o drugo i kroz nosace kabine.Lepa pregledna digitalna instrument tabla. Nedostatak mesta provlacena kablova od kontrole setve ili prskanja nego mora se dosta otvoriti mali prozorcic pozadi , sto znaci ulazak prasine. Izvod vazduha u kabini da bi se ista izduvala to mi je super. Drugar nije dobio a ne znam da li im je u ponudi i jednokruzni sistem kocenja. Znaci ima samo dvokruzni. Automatska kuka odlucno. Prednji tegovi su odbaceni za 15cm u napred da tockovi nebi zapinjali pri punom savijnju i tu je napravljena fina kutija za alat sto mi deluje odlicno i moze da se zakljuca. To je za sada neki prvi utisak. Gume zadnje su dimenzija kao na mtz 892 18.4R34 znaci ako se malo skupi na felnama ulazi knap u vrstu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I ono najvažnije a nije spomenuto, cena?
 
Cena 28900+pdv , drugar kaze mozda bi samo uzeo vazdusno sediste on je u kategoriji 110+kg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uhvatio malo vremena danas pa da kroz slike pojasnim malo sto je pisano ranije.

Spolja:
mZaeAOm.jpg

Wma95Ly.jpg

u2xtEyP.jpg


Unutra:
qQm6Jr2.jpg


Radio koji malo susti, kontam da treba antenu da ispravim skroz na gore na krovu, ali mi onda zapinje u supi pa da ne otkinem teram tako. Generalno sam zadovoljan. Ima 5 stanica za memorisanje i brzu pretragu, usb ulaz itd.
YmO9bXk.jpg


Tabla za rasvetu. Tac je sve, napred ima 2 para radnih svetala, nazad jedno. Brisac napred/nazad i strcaljka za vodu/deterdzent napred/nazad, sva 4 i rotacija.
8DIpvqf.jpg


Kontrola temperature (klima digitalna i grejanje) i ventilacije 3 brzine.
CVUzUz5.jpg


Hidraulik gore/dole.
8vtwC7R.jpg


Hidraulik gore dole postepeno i zadavanje polozaja dubine (onaj taster je potpuno gore i potrpuno dole (do zadatog polozaja)) kao i 2 rucice za kontrou dva para izvoda.
7soZo2A.jpg


Menjac 4 brzine i reduktor H (brze) -L (spore) -R (rikverc). Sve je sinhronizovano, moze istovremeno i reduktor i menjac ili samo jedno/drugo.
6flx3zU.jpg


Pomocno sediste sklopivo, prednja vuca i kardan (i crevo za duvanje guma).
9ahtCBn.jpg


Blokada diferencijala. Kardan 540 ili 540e, zec/kornjaca. U kornjaci i 1l je 20-30% sporiji od 1 spore na fegusonu, a najbrza u kornjaci je kao 1bh na 539. U zecu nasporija je kao 3bh na 539, a najbrza oko 35km/h na 2000rpm.
nhEM8zC.jpg
 
Nazad
Vrh