Arma Trak

Kao sto rekoh ja sam samo sedeo u njemu nisam ja probao da vucem pa neznam ,ovaj moj drug je ostavio i rusa pa ce on raditi crnacke poslove a ovaj ce fine
 
@BokiBole
Klima je standard. Ta konfiguracija koju sam uzeo je 24000e. Dakle 83ks, 16x8 menjac, 3400kg hidraulika Kat2, klima, radio, hidraulicni toplink, gornja i donja poteznica, gume 18.4r30, 110l rezervar, pomocno sediste, 2 para izvoda hidraulike, kompresor.
Kabina je jako kompaktna i za 2 klase bolja od Rusa, a za jednu klasu slabija od na primer Case Maxxum. Vrata dihtuju lepo, sve je zaptiveno, nema prasine, buke. Motor je zivahan jer je euro0, sa obicnom bregastom. Tier III je 79ks model i on mislim da se ne uvozi. Mehanicko ubizgavanje, obicna pumpa i dizne. Odrzavanje dok je u garanciji ce biti malko skuplje jer Tresnjevac - Stapar kosta dok dodju, ali cemo gledali da kada su na ovoj strani porade i mene da malo relaksiramo troskove. Kataloski broj filtera je standard, nosio sam u radnju traktorskih delova u So i kada su videli, jedan je 700, drugi 600 i tako. Nista specijalno skupo.

Jos jedan podatak je malko prevagnuo na 854 umesto 1054 modela a to je masa traktora. 854 je 4100kg sa tegovima, a 3800 bez tegova. 102ks je neznatno tezi. Kada se poredi sa Rusom 820 ispada masa tu negde.


@Atila
Tumosan je 105ks, ovo je 83ks traktor. Nije uporedivo.
 
Hoćeš li sa njim raditi sve operacije u ratarstvu? Da li ti je u planu nabavka uskih točkova? Šteta traktor sa takvom kabinom ne koristiti u prskanju i špartanju.
 
Filtere nemoj obicne da stavljas, samo Donaldson ili Fleetguard. Mislim da se kod njega menjaju samo zadnji tockovi i to 13.6 38 umesto tih sirokih a te tockove je lako pronaci posto je glavcina ista kao na IMT i Torpedo traktorima.

Kad stize masina Bojane? :D
 
@Bokibole
Da u planu je da kada poore i spremi da mu se zamenu tockovi na uzane pa bi sa njim prskao i spartao na 70cm, a 533 bi ostao da osparta 50cm useve i baci vestak. Setvu svakako placam uslugu i nije mi u planu nabavka sejalice sem ako ne dodje neko i ponudi 200kj u zakup:haha: Uzane gume cu uzeti 11.2 maksimalno 12.4 jer 13.6 sto oni nude je jako na knap kada je velika repa.

@bubu
15.8.2018. je krajnji rok. Ceka se jer se uzima preko pokrajinskog kredita. Da je za kesh blatobran stigao bi odavno,:osmeh:
 
Jbt pa on košta kao nov 820rm jer i ja imam u planu kupovinu novog traktora 80-90 ks do 30 000e...Koja je cena novog Cejsa 90ks?

- - - - - - - - - -

Jbt pa on košta kao nov 820rm jer i ja imam u planu kupovinu novog traktora 80-90 ks do 30 000e...Koja je cena novog Cejsa 90ks?
 
@BokiBole
Klima je standard. Ta konfiguracija koju sam uzeo je 24000e. Dakle 83ks, 16x8 menjac, 3400kg hidraulika Kat2, klima, radio, hidraulicni toplink, gornja i donja poteznica, gume 18.4r30, 110l rezervar, pomocno sediste, 2 para izvoda hidraulike, kompresor.
Kabina je jako kompaktna i za 2 klase bolja od Rusa, a za jednu klasu slabija od na primer Case Maxxum. Vrata dihtuju lepo, sve je zaptiveno, nema prasine, buke. Motor je zivahan jer je euro0, sa obicnom bregastom. Tier III je 79ks model i on mislim da se ne uvozi. Mehanicko ubizgavanje, obicna pumpa i dizne. Odrzavanje dok je u garanciji ce biti malko skuplje jer Tresnjevac - Stapar kosta dok dodju, ali cemo gledali da kada su na ovoj strani porade i mene da malo relaksiramo troskove. Kataloski broj filtera je standard, nosio sam u radnju traktorskih delova u So i kada su videli, jedan je 700, drugi 600 i tako. Nista specijalno skupo.

Jos jedan podatak je malko prevagnuo na 854 umesto 1054 modela a to je masa traktora. 854 je 4100kg sa tegovima, a 3800 bez tegova. 102ks je neznatno tezi. Kada se poredi sa Rusom 820 ispada masa tu negde.

.
Ja sam za sajam bio zainteresovan za 854,lepo skockan traktor,nema sta-ali nisu znali da mi kazu koliki je obrtni momenat...sto je najgore nigde ni ne mogu naci taj podatak...e sada citajuci ovo-potvrdjujete pricu koju sam cuo na dva mesta vec,a jednom i uzivo video...naime 854 jedva krece iz mesta sa dve zmajevke...a dima u izobilju...a jaci model sa tri brazde se muci,padaju mu obrtaji...steta sto nisu malo zilaviji,mada za povrsinske radove gde nije presudna snaga verujem da su dve klase iznad jednog mtz.
 
Ja sam za sajam bio zainteresovan za 854,lepo skockan traktor,nema sta-ali nisu znali da mi kazu koliki je obrtni momenat...sto je najgore nigde ni ne mogu naci taj podatak...e sada citajuci ovo-potvrdjujete pricu koju sam cuo na dva mesta vec,a jednom i uzivo video...naime 854 jedva krece iz mesta sa dve zmajevke...a dima u izobilju...a jaci model sa tri brazde se muci,padaju mu obrtaji...steta sto nisu malo zilaviji,mada za povrsinske radove gde nije presudna snaga verujem da su dve klase iznad jednog mtz.
Nisu prodavci imali dostupnu literaturu, nista neobicno. Jos nekog na sajmu da si pitao prosle godine precutao bi ti taj podatak. :osmeh:
 
Nije valjda Bojcetic kupio traktor? Aj fala bogu da se i to desilo... Da nemoramo vise slusati oko izbora... :) Nisam par dana bio na forumu i odma lepe vesti. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisu prodavci imali dostupnu literaturu, nista neobicno. Jos nekog na sajmu da si pitao prosle godine precutao bi ti taj podatak. :osmeh:
Hahaha...sreca pa nisam pitao-mogli su decku odbiti od plate zbog nepoznavanja gradiva...

- - - - - - - - - -

@srdjan7
Meni su znali reci i potvrdili ono sto sam ja nasao pre njih.

http://armatrac.com/shared/files/854lux_1514187285.pdf

Neuporedivo je sa Rusom. Meni snaga nije motiv broj jedan. 80% vremena traktor ce raditi lake poslove (prskanje voca, povrca i ratarstva).
E to je to!veoma slicno 820,tako da,ako je to tacno-trebalo bi to sve biti OK sto se snage tice...jedan prijatelj(par sela od mene) je uzeo stotku prosle godine,kaze hoce da zadimi kad mu je tesko,ali ne stedi ga-sa njim ore(VN950) i tanjira...stim sto je kod njega laksa zemlja nego kod mene.
 
Meni se ovi traktori poprilično dopadaju. Interesujem se za 1054 e i 1104 lux. Mada kako čitam, pre bih se odlučio na 1104. Meni bi ovakav traktor prvenstveno radio teže poslove, a pošto imam dosta i brda razmišljam se kako bi se ovaj 1054 , s obzirom na svoju kilažu, ponašao sa 3*35 cm plugom.

Zna li neko nekog ko poseduje 1104 lux?
 
Evo i ja da napisem neko moje iskustvo sa armatrac 1054 i da ga uporedim sa Mahindrom 7030. Kupljen je ove godine i ima oko 200rh. Malo sam sa njim orao i bez problema vuce plug ravljak 3x35 ne fali mu snage uopste. Spremao sam malo za setvu kukuruza sa spremacem od 2.5m koji sam koristio za mahinru. Mahindri je bio skoro knap nzm dal bi mogla veci da vuce a sa armatrakom sam ga slomio u prvoj njivi. Sad za zetvu sam vukao zito zmajevkom koju je mahindra jedva vukla u prvoj brzini uz brdo. Armatrac istu tu prikolicu vuce cetvrtom brzinom i na pola brda prebacim u trecu. Sto se mene tice ja sam zadovoljan traktorom i mislim da mu ne manjka snage. Videcemo sad kako ce da se ponasa sa trobraznim obrtacem. Zamerke imam na kabinu. Dosta je niska pa se desi da udarim glavu ( ili sam ja malo vise visok prelazim 2m). Hidraulik mi isto cupka kad zakacim neku laksu masinu, a kad zakacim tezu ne desava se to. Traktor je dosta udoban i tih za razliku od mahindre i videcemo u daljem radu kako ce da se ponasa.
 
Kod mene u selu ima jedan 1104 koji je kupljen prošle jeseni. Radi samo teške operacije i za sada je ok. Jedino se primećuje da hoće da baci malo više dima kada kreće pod opterećenjem. Od vlasnika sam čuo da je prvo hteo da kupi 1054 ali je odustao jer on ima Carraro 12x12 transmisiju koja je predvidjena za traktore do 86 KS, a ovaj veći ima ZF 16x16 menjač i odgovara snazi motora.
 
Jel ima neko problem na AT 1054e sa cupkanjem hidraulike? Traktor ima oko 200 motocasova. Dobro bi mi dosao i neki savet ako neko zna u cemu moze da bude problem
 
Mozda je propustila gumica na generalu na onome radnom ventilu tako je kod mene bilo na Tumosanu gumica otisla dosli stavili novi i sad nema ni mm da upusti.
 
Kolega ponudio matorom Regenta 4 brazde obrtač da uradi ugar pa smo morali probati kako ide. Pogotovo jer još nemamo ništa veće od dve brazde, a i nikad nismo radili obrtačem. Težak mu je za nositi, definitivno treba tražiti tri brazde, al na dubini za ugar ide fino. Evo koja slika i video.

6f89decc3cd99a3fec6fdffebb1e3034.jpg
126113872e0d794b17543f5f3ed657d6.jpg
4d5d9b0f4d7fd6ad10e3b9a10e67347c.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh