Arma Trak

Moje misljenje je da ti je los spolnji filter i da je propustio,ja sam pisao u temi belarus,skinuo sam stare filtere i stavio nove i nakon prvog izduvavanja mali filter je bio pun prasine,vratim stari veliki filter i on ne propusta. Sto se ti pritiska,ja izduvavam na 6 bara,a na Claasovom uputstvu pise max pritisak 8 bara. Tako da ne verujem da si sa 7 bara napravio stetu.
 
Moguce da je fals filter. Ali takav je stigao sa traktorom i kupio sam jos jedan za zamenu takodje Mann. E sada koji od ta dva je propustio ne znam. Sada su i mali i veliki novi pa cu pratiti. Uradio je 2rh posle servisa i sneg nas prekinuo. Kada se ovremena orem dalje pa cu pratiti.
 
Po pravilu se ne smije udarati ni treskati, nego ga baš treba nježno ispuhati. Jer kako ga treseš, tako prljavština upada dublje unutra...
Malo cu te demantovati.
9318602c7420bb21cebc953c6438f35e.jpg
 
Puhalica zraka na tim sa metalnim oklopom filterima ne pravi nikakvu stetu jer imaju filteri sa 3000rh u malte ne identicnom stanju kao i nov. Ovi kao kod mene koji su samo od tog kartona su izgleda manje tolerantni.
 
Puhalica zraka na tim sa metalnim oklopom filterima ne pravi nikakvu stetu jer imaju filteri sa 3000rh u malte ne identicnom stanju kao i nov. Ovi kao kod mene koji su samo od tog kartona su izgleda manje tolerantni.

Ja bi rekao kao i milovan vrsac da se ne sekiras puno, vanjski filter je bio grublji sa vecim porama i propustao finiju prasinu koju je unutrasnji finiji skupljao.

Nesto slicno sam ja imao , zamjeno vanjski filter i vrlo brzo sam dobio na unutrasnjem filteru isto. Vanjski taj sto sam kupio bio 2x laksi od starog , i sa tanjim filcom (papirom) i sa manje papira , manje bora , narucio odmah druge , i isto dobio neki srot, pa narucio ponovo od drugog trgovca i dobio vizualno bolji, ali opet malo losiji nego sto sam izbacio iz traktora.

Trebalo bi biti oba iste finoce , a unutrasnji je samo osiguranje vanjskom, i kontrola ako se pocne prljati da vanjski ne radi.
 
Meni je na mog JX turbina zamastila i pre 1000rc serviser iz titana rece mi to je zato sto vazdusni filter nisam redovno izduvavo. Ok desilo se da preskocimo po koji dan da ne izduvamo filter. E sada sam kupio nov filter u Mikronu pre nego sto je interval njegove zamene na 1200rc. Tako da imam fore tih 200rc na prolece da proverim tu njihovu pricu sa novim filerom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda sam vec pitao.
Da li neko poseduje armu 584e?Cini mi se fin traktorcic 58ks turbo interkuler 3klipa.Za te pare (14900e) slabo sta ima.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Mozda sam vec pitao.
Da li neko poseduje armu 584e?Cini mi se fin traktorcic 58ks turbo interkuler 3klipa.Za te pare (14900e) slabo sta ima.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Prodato je par komada, kontaktiraj prodavca za tvoj reon pa se raspitaj. Ja takodje njega razmisljam da zamenem fergusone u lakim poslovima. Ono sto mi se ne svidja je rezervar od svega 40l (barem tako pise, daj Boze da je greska i da je barem 80-90l).
 
Nije greska,jeste rezervoar 40l.
Gledao na sajmu,malo popricao sa njima,kao i svaki trgovac hvali.Ali voleo bih popricati sa nekim ko ga vec koristi u radu.Na oko lepo spakovan traktor,jedino zamerka sto pod nije skroz ravan.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Bojceticu a koliko ima ferguson. Po meni nije rezervoar tako mali, mali je to potrosac, mislim da moze ceo dan da radi sa tim rezervoarom. Nije planiran za oranje. Doduse koliko moze izorati sa jednobraznim plugom? Deluje ok cena, jel sa pdv-om?
 
Ferguson ima cca 30 malo jace. Smatram da je bzv ne staviti mogucnost da ljudi izaberu. Ja bi na svaki traktor uzeo maksimalno muguc tank. To daje fleksibilnost.
 
Taj traktor mora vuci 2x12 plug,moze odraditi 4kj komotno danas.Treba mu bar 70ak litara rezervoar.Mozda prodati sedmicu i uzeti njega,za 30ak jutara oranja sasvim dosta,ipak novo je novo i udobnije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Колико је тежак тај тракторчић?То је битно за орање кс ти и тамо имао 45 или 50кс није толико битно али јесте 2500кг и 1900кг...
 
Nazad
Vrh