Troškovi prolećne setve kukuruza

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Sta vi mislite koliko ce biti isplativa ova setva? Cene semena, djubriva. nafte su otisle malte ne duplo, a postoji mogucnost da ako se pokaze da kukuruz dobro rodi, da mu padne cena. I gde smo tu mi, gde se vidimo? Jedino ako ste nabavili sva sredstva jesenas pa da covek i kaze da je prosao nesto jeftinije. Ovo sad je opste ludilo.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

S3RiOUS je napisao(la):
a postoji mogucnost da ako se pokaze da kukuruz dobro rodi, da mu padne cena.

O tome nemoj brinuti, cena mu neće pasti, kao ni ostalim žitaricama. Sve kad sračunaš biće prihodi jednaki onim od ranijih godina.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

mene ne brine svetska cena. brinu me lokalne barabe. šta li će ove godine izmisliti da prevare/uplaše/obmanu/zatvore/otvore.
žito u čikagu dostiglo vrh vrhova svih vremena.velika je verovatnoća da će qqruz na njihovoj berzi otići 20% u naredna 2 meseca.
mislim da u principu možemo da računamo da 30% veća ulaganja u setvu ali i u najmanju ruku iste cene kao lane.
suncokret teško da će ići ispod 30din.
qqruz od 14 pa naviše
žito.....e žito ćemo a vidimo pošto će biti... :zli:
čisto sumnjam da će krenuti ispod 16-17din. pa ko proda - zayebo se.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

tarana je napisao(la):
mene ne brine svetska cena. brinu me lokalne barabe. šta li će ove godine izmisliti da prevare/uplaše/obmanu/zatvore/otvore.

Zaboravih to napisati, to je ono što nas može "zakopati"!
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Tacno tako, ako Miskovic ponovo uveze kukuruz gotovi smo. Jedina pomoc je da se udruzimo sa nekim vecim posednicima i da proguramo ovo malo nase bede.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Definitivno bi trebalo obnoviti zadruge, to nam je jedini način da samostalno izađemo na tržište, veoma nedostaje složnost ovom narodu, da budemo jedinstveni po tom pitanju i da zadruge vode pošteni ljudi, domaćini, inače je sve džaba.....
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Troskovi po jutru za ovu godinu iznose do 250 eura!!!!!!!!!! po mom racunu sta vi kazete?
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Poslednja vest iz HR je da su u Kutini digli cene đubriva od 20-64%.......
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Znam, ja njega samo i koristim, ali ove sezone....još ga nema kod mog dobavljača dok ne formiraju cenu.......
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Ove godine cu da probam i fertil NPK 15:15:15 kazu da je i ono dobro.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Ja sam prošle godine imao 500 kg Fertilove 15-ice, (zafalilo mi pa sam morao nju uzeti), ne kažem da je loša ali je granulat očajan, nije čvrst, kruni se i ne "leti" daleko od rasturivača kao Kutina.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Potvrdjeno za Fertil 3*15, pretvara se u prasinu, lepi u sejacu. Smrdi ko djavo pa sam mislio da je OK. :haha:Nisam nimalo zadovoljan mada je kod nas bila strasna susa pa me cudi da je rodilo i ovoliko koliko je.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

gle-gle kako se stvari okrenu za godinu dana...
žito nisam omanuo. sem onog "k'o proda zayeb'o se"
suncokret sam dosta dobro tipovao gledajući u evrima.jer je evro februara bio skuplji nego u žetvi.
ali qqruz sam dibidus mašio. ::lose::
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

A šta onda reći za cenu semena kukuruza?

Tu će omašimo odma' u startu.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Čugi je napisao(la):
S3RiOUS je napisao(la):
a postoji mogucnost da ako se pokaze da kukuruz dobro rodi, da mu padne cena.

O tome nemoj brinuti, cena mu neće pasti, kao ni ostalim žitaricama. Sve kad sračunaš biće prihodi jednaki onim od ranijih godina.

a si omasio cugi :) :D :bravo: :haha:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234549435[/time]_________________________________________________
jbg ja bi voleo da nisi !
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Pa ko je mogao očekivati ovakvo sranje....posle 15din 2007-e da će toliko da padne, niko nije ni sanjao tako nešta.... da je bar baš dobro rodio pa aj i nekako......::jako_besan::
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Pa ja rodom i nisam nezadovoljan! Vec cena je :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh