Колика вам је просечна добит од 1ha земље?

ccaterpillar

Član
Učlanjen(a)
20 Jul 2015
Poruka
117
Lokacija
Београд
Дакле, рачунамо да је земља боља, рецимо прве 3 класе. Свакако да зависи од временских услова, културе, улагања, али сигурно се после неколико година може направити неко очекивање, уложио сам толико, очекујем толико, дакле на крају сезоне добит је толика.

Колико остане кад се све сабере и одузме од 1ha?
 
Predlog može da bude da se iskaže prosečna dobit u poslednjih 5 godina, jer jedna godina nije merodavna.
 
Predlog može da bude da se iskaže prosečna dobit u poslednjih 5 godina, jer jedna godina nije merodavna.

Да, може и тако, просек последњих неколико година, веродостојније је.

- - - - - - - - - -

E bve nece niko da ti to napise tacno. Nema od polaganja racuna nista. NI zeni nepolazemo racune a ne nekom sa neta. Bili kod mene iz banke i pitali koliko imam dobiti moz misliti sta sam im rekao.

Па ја ти нисам ни жена, а ни банкар, ја бих да се опробам у послу мојих дедова, али користећи погодности савремене цивилизације.
 
Nekada se i negleda prihod po ha , nego ukupno za recimo godinu odnos uloženo-dobijeno , ali sa svim ulaznim stavkama i plus rad jer ne zahtijeva svaka biljka isto vremena i rada . Recimo u ratarstvu je manja zarada po površini nego u povrtastvu ili voćarstvu ali se poveća površina jer se lakše uradi i dodje na isto.
 
Da se nenađete uvređeni i ako posed nije veći moj vam je savet da ne ulazite u tu priču, jer kako vreme dolazi zemlju će raditi samo onaj ko mora.:ppozdrav:

Боље и мени да седим у фирми, али може да се деси да нас сутра разјуре, деца ситна, да се једе се мора...

- - - - - - - - - -

Nekada se i negleda prihod po ha , nego ukupno za recimo godinu odnos uloženo-dobijeno , ali sa svim ulaznim stavkama i plus rad jer ne zahtijeva svaka biljka isto vremena i rada . Recimo u ratarstvu je manja zarada po površini nego u povrtastvu ili voćarstvu ali se poveća površina jer se lakše uradi i dodje na isto.

Да, рачуница није једноставна, али ја размишљам овако, имам нпр. 10ha, и ако могу да у просеку од ратарства узмем 1000€ по хектару годишње (чисте добити), онда је то боље да се томе посветим него да радим у фирми.
 
Prvo od 1000e nema ništa , drugo treba gledati zašta je lokacija najpogodnija tu vam kolege mogu pomoći ako kažete gdje se nalazi farma , treće pčetak je najteži jer treba ulagati u mehanizaciju i ostalo .
 
Moje mišljenje je da je to sve iz šupljeg u prazno!

Ako jedne godine nekako zaradiš na nečemu, sledećih 5 g gubiš. Ili disbalans cena, ili suša ili grad ili bolesti ili uvoz... 1000 ili!
Ne kraju shvatiš da si tapkao u jednom mestu :sjasi:
 
Дакле, рачунамо да је земља боља, рецимо прве 3 класе. Свакако да зависи од временских услова, културе, улагања, али сигурно се после неколико година може направити неко очекивање, уложио сам толико, очекујем толико, дакле на крају сезоне добит је толика.

Колико остане кад се све сабере и одузме од 1ha?

Msm da je realno negde oko 400-500 eura po Ha, bar je meni tako bilo prethodnih 4-5 godina,i to ako zemlju ne uzimas u zakup i ako imas veci deo mehazacije( sve osim kombajna recimo).Mada nekao se i ta cifra sve teze ostvaruje obzirom da su cene nasih proizvoda u konstantnom padu.
 
Да, рачуница није једноставна, али ја размишљам овако, имам нпр. 10ha, и ако могу да у просеку од ратарства узмем 1000€ по хектару годишње (чисте добити), онда је то боље да се томе посветим него да радим у фирми.
To ni u najpovoljnijim godinama kad se zadese(i prinos i cena)nemoj da ocekujes.Lokacija Beograd je sirok pojam ali cini mi se da ako uspes 1000e BRUTO (bez ulaganja)da ostvaris budi zadovoljan.
 
Računica ti je dobra, 10Ha X 1000€, ali to je nemoguća misija zaraditi u poljoprivredi, a o ulaganju da i nepominjem ...
Ako već nisi u poljoprivredi, nemoj ni da pokušavaš, bolje odmah kreni u političare, tamo se mlate ::novac:: :osmeh:
 
Да, може и тако, просек последњих неколико година, веродостојније је.

- - - - - - - - - -



Па ја ти нисам ни жена, а ни банкар, ја бих да се опробам у послу мојих дедова, али користећи погодности савремене цивилизације.
Ako nisi do sada nemoj ni od sada jer svake godine ostaje sve manje i manje. Za par godina nece ostajati nista i sada se vec pretace iz jednoga u drugo mogu zamisliti za par godina sta ce biti ako nastavi ovim tempom.
Racunica za 10 h suncokreta :
5000 e zakup, seme oko 1000 e hemija oko 500 e vestacko djubrivo koje bacas posle suncokreta oko 1000 e gorivo , rad i amortizaciju masina nisam racunao. Rod oko 3 t po hektaru 1 kg oko 40 rsd Bruto zarada oko 120 000 rsd. Ostalu racunicu izvedi sam. Bilo je slucajeva gde je rod bio i manji a i gde je rod bio veci.
 
E jbg ubiste coveka u pojam.
Sa 10ha cistog ratarstva tesko moze da se sastavi kraj sa krajem ,ali uz neku kombinovanu proizvodnju tipa ratarstvo-stocarstvo -vocarstvo(povrtarstvo) moze da se prezivi.
Ali onda moras da se posvetis tome 100%.
 
Nazad
Vrh