U EU do 2012 ukidanje podsticaja u poljoprivredi.

Ranko Cuvrk

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2010
Poruka
251
Lokacija
Kozarska Dubica- Medjedja
Vec duze vrijeme cujem pricu da ce sve zemlje clanice EU do kraja 2012 g. ukinuti sve vidove podsticaja u poljoprivrednoj proizvodnji.
Ovakav neocekivan potez EU ce sigurno imati uticaja i na nasu kakvu takvu proizvodnju, ali je tesko predvidjeti sta bi to za nas bilo pozitivno, a sta negativno, ako stvarno do ovakve odluke dodje. :sta:
 
ne radi se o potpunom ukidanju subvencija, vec o smanjenju nekih subvencija u visini od 5% i njihovog prabacivanja u ruralni razvoj.
o tome jos nije postignut dogovor.
 
Ranko Cuvrk je napisao(la):
Vec duze vrijeme cujem pricu da ce sve zemlje clanice EU do kraja 2012 g. ukinuti sve vidove podsticaja u poljoprivrednoj proizvodnji.
Ovakav neocekivan potez EU ce sigurno imati uticaja i na nasu kakvu takvu proizvodnju, ali je tesko predvidjeti sta bi to za nas bilo pozitivno, a sta negativno, ako stvarno do ovakve odluke dodje. :sta:

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Najbolji vic koji sam cuo u poslednje vreme.

:ppozdrav:
 
ja mislim mi ostajemo gde smo jer naši podsticaji i nisu nešto posebno u odnosu na njihove ali mislim da če oni osetiti to vam je kao sa svetskom ekonomskom krizom sav bogati svet ju je osetio a mi smo vazdan u krizi pa nam to nije ništa novo ni strašno kad smo preživeli embargo preživečemo i sve ostalo
 
Na kugli zemaljskoj je sve veca potreba za hranom, tako da ne verujem da ce se subvencije ukinuti.
Mijat80 je napisao(la):
pa bilo je bolje i u vreme embarga ovo sada je prava katastrofa....
Pa, svercerima jeste.
 
Jedan primer, samo iz poljoprivrede, do 2004 godine u mom selu Vučić-u imalo je 150 krava sada se taj stočni fond sveo na svega 30 krava i to će se prodati uskoro jer ljudi nemju nikakve računice da ih drže...razočaravajuće
A što se tiče švercera, veruj mi, da je sada gore, nekada bio organizovan otkup, svinja, jaganjca a sada kada idem na pijac moram 3 sata noću da ustajem ko budala da bi me na pijaci ucenjivali šverceri....
 
milanso je napisao(la):
Na kugli zemaljskoj je sve veca potreba za hranom, tako da ne verujem da ce se subvencije ukinuti.
Mijat80 je napisao(la):
pa bilo je bolje i u vreme embarga ovo sada je prava katastrofa....
Pa, svercerima jeste.

Sa vecim brojem stanovnika (potrosaca hrane ) u buducnosti ce uglavnom profitirati hemijske industrije sa proizvodnjom hrane u vidu koncentrata (prasak +voda =obrok) i to ce koristiti siromasni stanovnici ove planete a znamo da je to vecina.
 
Izgleda je jedino moj tata za vreme embarga za svoju platu mogao da kupi nekoliko pasteta (ako ih je uopste i nasao u prodavnici) i da je samo moj tata morao da menja 15l mleka za litar benzina. E, tata, tata, gde si ti bio dok su ostali dobro ziveli.
 
milanso je napisao(la):
Izgleda je jedino moj tata za vreme embarga za svoju platu mogao da kupi nekoliko pasteta (ako ih je uopste i nasao u prodavnici) i da je samo moj tata morao da menja 15l mleka za litar benzina. E, tata, tata, gde si ti bio dok su ostali dobro ziveli.
neverovatno kako ljudi zaborave, pusaci gde drzite masinice za pravljenje cigara,plasticna flasa triput prokuvana, puna benzina, pa u grad da podelimo pice nas trojica, uf i sad se najezim.Da se razumemo daleko od toga da je danas dobro ali ono..... :zli:
 
milanso je napisao(la):
Izgleda je jedino moj tata za vreme embarga za svoju platu mogao da kupi nekoliko pasteta (ako ih je uopste i nasao u prodavnici) i da je samo moj tata morao da menja 15l mleka za litar benzina. E, tata, tata, gde si ti bio dok su ostali dobro ziveli.
Nije tvoj tata bio jedini,to je bilo vreme ne povratilo se,a ovo danas je malo kulturnija verzija
 
Moj matori je za mesečnu platu kupio jedan margarin 250 grama vital(onaj za kolače)
 
Po prici moje mame za jednu platu mi je kupila 2 bananice,al jbm li ga seljacko mesto sve seljaci,do 95-te je ceo komsiluk pokupovao aute dobre i masine jos mogao da promeni,od onda osim kreca na kuci se nije mnogo menjalo.
Cale 95-te kupio renoa u klasi danasnje lagune,komsija kadeta kao danasnja astra novija,drugi preko firme kolektivno jugice-stojadine,lade rive i skodu favorit...od onda do sad je sve isto.
 
Bas briga nekog, za selo.
Bitno je da ovi u gradu zive, a nas ko sisa.
Mi cemo dzabe proizvoditi hranu, a drugi ce se bogatiti. :zli:
 
pozdrav svima!Mislim da bi o ovim stvarima morali sa malo više optimizma da pričamo.Nevidim zašto bih Evropa smanjivala subvencije.Gospodin Nadlački to najbolje zna?Bar kod njih u Gospodjincima nevlada takav pesimizam.
 
i danas je isto kao i onda pošteni ostaju pošteni i jedva preživljavaju a a ko je mučkao onda mučka i sada pa pogledajte danas ima li neka grana privrede pa i sporta gde nema mafije samo ja sam mišljenja da čovek treba da je rođen za muvačine i da ima đon obraz
 
Nazad
Vrh