panonski beli kunić

Leglo staro 10 dana ima ih 10 u leglu

Leglo staro 8 dana ima ih 11 u leglu
 
Evo moje panonke kojusam dobio iz Hrvatske od drugara...Prvi okot 10 malih sada imaju 3.2 kg i idu na kalnje i drugi okot oko mesec dana 11 usonja :)

100455315174050285368223.jpg
 
Pozdrav svima,danas nabavio dve zenke i jednog muzjaka rase Panonski beli.Planiram da ih umnozavam i da povecam broj zeceva.Da li bi neko mogao da mi navede neke osnovne stvari koje ne bih trebao/trebao da radim kod njih,i njihove rasne karakteristike,kao i bolesti od kojih se najcesce razboljevaju.Hvala u napred.
 
Pozdrav dobri ljudi! http://poljoinfo.com/showthread.php?12601-Volem-cubok&p=965398#post965398 evo ovde sam se predstavio, kako je i red, jelte.

Za sada vas pratim šta pišete, zainteresovan sam za gajenje panonaca, ali sam još uvek u fazi izučavanja teorije. Poskidao sam odavde svu pdf literaturu, i ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su je kačili na forum. Dakle, zasad ide učenje, a od proleća ide vaganje opcija za i protiv, pa ako se bar 50 posto kockica poklopi, imaćete novog kolegu. Ja sam Somborac, pa me je posebno obradovala blizina Megijeve farme :osmeh: hvala svima na odgovorima u ovoj temi, ništa nisam pitao, a sve što me zanima sam pronašao. Živi bili, čitamo se!
 
Pozdrav.
Imam panonku, prvo joj je kocenje, 12 malisana, sad im je 15ti dan, svi su zivi, ali neki su malo zgoljavi. :) E sad, ja imam jedno pitanje. Da li smem malim kunicima davati mleko, na primer u nekoj tacnici, da ih dohranjujem, i da li bi to uopste jeli sa tacnice? Ako smem, od kog dana smem poceti da im to dajem tako. Hvala. :)
 
Netreba im davati nista , samo pojacati ishranu majke. Granula detelina i vode da ima stalno ispred seba da moxe da jede koliko hoce nema problema.
Ako je izvela 12 komada 15 dana i dalje ce se ona brinuti o njima.
 
Možeš njoj dati mleka da pije, samo malo razredi sa vodom. A dobro bi bilo da joj daješ i šargarepe i koju jabuku (ako nije prskana).
 
::svaka cast::Majstore. Da li je pametnije drzati cistokrvne zecice ili ukrstene sa orijasem posto takve imam? Da li se moze postici dobar prirast kao kod panonca i dobar radman kao kod orijasa?
Hvala unapred.:cao:
 
Kod svakog hibrida postoji zavrsna linija ili ti ta xxl linija koja je ustvari blizu kilaze Orijasa. Kod hibrida se uvek koristi vise linija bas zbog toga da bi se izvuklo ono maximum sto se moze. Linije kod hibrida se selektuju po posebnim kvalitetima, ne posto dzabe 3-4 lini i kod panonaca, 1 linija je majcinska linija i ona po kilazi najsitnija linija, ali ta linija je selektirina da majke imaju 10 sisa najmanje, da odhranjuju jako lepo mladunce. Kod 2-ge linije su selektovali da sto brze rastu i sa ct skenerov proveravjuci odvoje jedinke koje su imali najveci radman mesa, kod xxl linije isto kao kod 2-ge linije stim da se tu gledalo i na obim buta. E sad najkvalitetnijeg panonca ces dobiti ako ove tri linije kombinujes i tu nema mnogo razmisljanja. E sad na pitanje sta ces dobiti tu ako ubacis orijasa, recimo belog orijasa kao zavrsnog muzjaka (to znaci da neces ostavljati iz toga majke), neces dobiti lose kunice sto vise izgledace atraktivno, i napredovace, ali ces gubiti na radmanu mesa i tu se gubi onda mnogo. Nazalost kod nas ima svega, bas zbog toga sto ljudi ukrstaju i onda se gubi dosta toga sto je za panonca no 1 a to je radman mesa.
 
Kako sa panonskim kunicima zimi, imam jednu gradjevinu koja je nekada bila poljski wc dok je pravljena kuca sad sam od toga napravio tri sprata i tu cuvam zeceve? Sa 3 strane je cigla i nema supljina izmadju, dobro je omazano malterom. Sa prednje strane je otvor za vrata, mogu li tu zimi preziveti ili da im ubnacim po pola balu slame da imaju nesto kao jazbinu dok ne prodje zima? Sada sam startovao da ih cuvam, cuvao sam ih pre 15 godina dok sam bio tinejdzer i tu su bili ali nisu bile ovako velike zime? Molim za Vasa iskustva da bi se pripremio na vreme?
 
Ima li ko u okolini subotice da proda jednog muzjaks ove rase?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh