Nutra
Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 200 od 369

Tema: Poncho i ostala sredstva za tretiranje semena

Član Jugos avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Poruka
    1,105
    Zahvalio se
    152
    Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam dobio informaciju u apoteci da pozitron deluje i protiv diabrotike. Jel neko ima iskustva?

Član rasa02 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,755
    Zahvalio se
    160
    Zahvaljeno 435 puta na 209 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U apoteci sve deluje,samo da se pazari.

3. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili rasa02 na ovoj poruci:

branko (12-04-12), KishRobert (12-04-12), MOMOSARIC (13-04-12), oldtimer (15-04-12)

Član Jugos avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Poruka
    1,105
    Zahvalio se
    152
    Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da tako bi trebalo da bude,videcemo u praksi posejao sam kukuruz na kukuruz tretiran pozitronom...verovatno nece biti nista

Član abro avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    1,422
    Zahvalio se
    409
    Zahvaljeno 168 puta na 118 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Jugos Pogledaj Poruke
    Ja sam dobio informaciju u apoteci da pozitron deluje i protiv diabrotike. Jel neko ima iskustva?
    Dok se ne pojavi...

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku abro na ovoj poruci:

branko (13-04-12)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    1,058
    Zahvalio se
    341
    Zahvaljeno 326 puta na 198 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Deluje pozitron samo moras ici sa jacom dozom od 0,8 pa i malko jace. Ja sam prosle godine tako radio i nisam imao problema sa diabrotikom mada ja pratim plodored ali komsija do mene ne 3 godine zaredom je sejao kukuruz i prosle god kad je krenula kod njega diabrotika ja sam mislio da ce i moj kukuruz zavrsiti ali za divno cudo ni jedna stabljika nije stradala a njegov je bio ocaj boziji jedva je uspeo da ga pokosi.

Član DusanA avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    2,069
    Zahvalio se
    763
    Zahvaljeno 603 puta na 335 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Tomo VS Pogledaj Poruke
    Deluje pozitron samo moras ici sa jacom dozom od 0,8 pa i malko jace. Ja sam prosle godine tako radio i nisam imao problema sa diabrotikom mada ja pratim plodored ali komsija do mene ne 3 godine zaredom je sejao kukuruz i prosle god kad je krenula kod njega diabrotika ja sam mislio da ce i moj kukuruz zavrsiti ali za divno cudo ni jedna stabljika nije stradala a njegov je bio ocaj boziji jedva je uspeo da ga pokosi.
    A komsija, da li je on koristio poncho?

Član rasa02 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,755
    Zahvalio se
    160
    Zahvaljeno 435 puta na 209 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @tomo vs
    Kod tebe je nije bilo zato što poštuješ plodored akomšija je mogao ići i sa xxx dozom bilo kog insekticida i ništa ga nebi spasilo.Po ko zna koji put ponavljam,nemojte da nasedate na trgovačke cake pa posle da kukate.

10. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili rasa02 na ovoj poruci:

abro (14-04-12), branko (14-04-12), sale ratar (14-04-12)

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    8,094
    Zahvalio se
    227
    Zahvaljeno 2,432 puta na 1,103 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ja iz iskustva znam da kolika god da je doza furadana (i veća od 150ml/10kg)na divljač ne deluje odbojno.Znači vade fazani i vrane pa sve puca.Sa mesurolom od samo 100ml/10kg semena ni ne primirišu njivi kad probaju samo par zrna.Ja tako i radim.Gde su mi njive kritične zbog velikog broja divljači ide mesurlo ,a na ostalim njivama furadan.
    Juče smo gledali setvu kod jednog velikog seoskog gazde.Čisto da bi uporedili kako seje sejalica od 20000evra i naša od 4000evra.On seme nije tretirao ,a nije ni fabrički.Našli smo zrna probušena iz kojih viri žičnjak.

Super Moderator branko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    7,534
    Zahvalio se
    1,348
    Zahvaljeno 730 puta na 428 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Kakav je to posao... Ne mogu se načuditi tim, tzv veleposednicima. Ulažu u skupu mašineriju a štede na mnogo važnijim stvarima, kao što je ova zaštita semena.
    Prođe onaj osećaj gorčine i tuge, te dođe spokoj...

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    1,058
    Zahvalio se
    341
    Zahvaljeno 326 puta na 198 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: DusanA Pogledaj Poruke
    A komsija, da li je on koristio poncho?
    Nije nazalost nego ono sto ga je doradni centar tretirao to mu je bilo sve,mada sam ga ja ubedjivao da uzme seme tretirano sa poncom kad je cuo koliko to kosta samo je rekao sta mu Bog da!

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,905
    Zahvalio se
    1,156
    Zahvaljeno 1,600 puta na 670 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Mnogi hvale Bayerov Prestiz,kazu da je dobar i za kuk.zlaticu...Koliko ste upoznati?!Cuo sam da ide od 2-2,5 dl na 10 kg sto je dosta,s obzirom da je 1lit 6.000

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    8,094
    Zahvalio se
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Semafor je u Hemoslaviji 10700din/lit,a Imidor(prašak) 250gr 1780din.
    Ja sam čovek seljak od krvi i mesa.......

Član pidikanac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    3,214
    Zahvalio se
    780
    Zahvaljeno 571 puta na 348 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: savato Pogledaj Poruke
    Mnogi hvale Bayerov Prestiz,kazu da je dobar i za kuk.zlaticu...Koliko ste upoznati?!Cuo sam da ide od 2-2,5 dl na 10 kg sto je dosta,s obzirom da je 1lit 6.000
    ja sam piso o prestižu koristio sam ga i veoma je dobar jer sam ja koristio njega a tast po običaju furadan njiva do njive i moglo se primetiti da pipa moj kukuruz nije dirala dok je ovaj furadanisan šišala kao kosačica a stavljao sam 2dl na setvenu jedinicu a sve to mi je preporučio gospodin Medić iz agrosave
    PRESTIGE 290 FS

Комбиновани препарат са инсектицидним и фунгицидним деловањем за третирање кртола семенског кромпира пред сетву

АКТИВНА МАТЕРИЈА: имидаклоприд 140 г + пенсикурон 150 г

ФОРМУЛАЦИЈА: концентрована суспензија за третирање кртола/семена (FS)

КАРАКТЕРИСТИКЕ:
    Prestige 290 FS формира заштитну зону (6 cm око кртола), која штити кртоле од паразита и штеточина. Имидаклоприд се транспортује у вршне делове, прати раст и штити кромпир 8-10 недеља од кромпирове златице. Одрасле кромпирове златице долећу на третирани кромпир. Како нису сексуално зреле почињу да се хране али после почетка исхране угињавају а да нису положиле јаја.

ПРИМЕНА:
    Prestige 290 FS се користи за третирање кртола семенског кромпира, у количини 100 мл на 100 кг кртола кромпира, уз додатак 300 мл воде, третирањем кртола кромпира непосредно пред садњу, у току мировања за сузбијање:
    прве генерације кромпирове златице (Leptinotarsa decemlineata)
    проузроковача „беле ноге“ кромпира (Rhizoctonia solani)
    Prestige 290 FS се наноси на кртоле кромпира прскањем на ротирајућем столу пред садњу. Третирање кртола се може извести и у време сетве, монтирањем на сејалици посебних дозатора и дизни за прскање. Дизне прскају у ширини 15 цм после падања кртола у бразде, а пре затварања бразда.
    За мање количине кртола, Prestige 290 FS се може наносити у пластичним џаковима уз додатак мало воде.

Prestige 290 FS се успешно користи у гајењу поврћа (паприке, парадајза и др.) на којима се јављају Rhizoctonia solani, лисне ваши и трипси. Расад поврћа се залива са раствором Prestige 290 FS 0,5 мл/1 л воде.
    У цвећарству Prestige 290 FS се користи за заливање корена и сузбијање тресетних (шампињонских) мува у количини 0,5 -1 мл у 1 лит. воде.

КАРЕНЦА: Обезбеђена временом примене

ПАКОВАЊЕ: 50 мл, 250 мл, 1 л
    I naj veći talenti gube se u neradu

17. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku pidikanac na ovoj poruci:

savato (14-03-13)

Član savato avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    3,905
    Zahvalio se
    1,156
    Zahvaljeno 1,600 puta na 670 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: pidikanac Pogledaj Poruke
    ja sam piso o prestižu koristio sam ga i veoma je dobar jer sam ja koristio njega a tast po običaju furadan njiva do njive i moglo se primetiti da pipa moj kukuruz nije dirala dok je ovaj furadanisan šišala kao kosačica a stavljao sam 2dl na setvenu jedinicu a sve to mi je preporučio gospodin Medić iz agrosave
    Ima li kakvog uticaja na kuk.zlaticu barem redukcija tj.smanjenje pojave guscijeg vrata i padanja!Znam da ne postoji resenje za diabrotiku ali barem donekle ublaziti posledice,posto sam ja cuo od jednog profesora da druga akt.materija kod Prestiza,ne imidakloprid vec pensikuron ulazi preko korena u biljku i tako je stiti izvestan period kao i Poncho a dosta je povoljniji. 1 lit. Prestiza je 6.000 din a moze se uraditi sa njim oko 60-70 kg semena sto izlazi u proseku 10-ak vreca i dosta je povoljniji od Poncha a imaju gotovo isto delovanje!

Član pidikanac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    3,214
    Zahvalio se
    780
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    za diabrotiku ima rešenja ali mi nemamo takve prskalice da ga prskamo pre svilanja ,a to o prestižu mi je i Medić rekao da on dugo štiti kukuruz jer ga biljka usvoji a da se recimo furadan usled obilnih kiša kakve su trenutno kod nas spere sa semena i da je seme praktično nezaštićeno a ja mu verujem jer prestiž nije Agrosavin pa da ga Medić hvali kao njihov proizvod već je Baerov

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    8,094
    Zahvalio se
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    I vi u to verujete.To što se na seme nanese je mizerno mala količina da bi se širilo kroz stablo i listove kukuruza prateći njihov rast.Ne kažem da ne može da zaštiti kukuruz u dvolistu ili eventualno trolistu ali sve posle toga je priča za malu decu i obična mamipara.
    Ja sam čovek seljak od krvi i mesa.......

Član pidikanac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    3,214
    Zahvalio se
    780
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    pa i čoveku je potrebno vrlo malo cijanida i papa

Član frenky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    849
    Zahvalio se
    469
    Zahvaljeno 373 puta na 205 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ja isto potpisujem za Prestiz. Meni su ga pre par godina savetovali ljudi iz PSS, i na njihovu preporuku sam ga koristio. Razlike na biljkama su naocigled vidljive u korist Prestiza, naspram Furadana. Ovo sto sam ovde izneo odnosi se na zastitu od zicara a nema veze sa dijabrotikom.

23. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku frenky na ovoj poruci:

pidikanac (14-03-13)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Poruka
    2
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moze li mi neko objasniti postupak tretiranja semena kukuruza imidaklopridom-pozitron,doza od 100ml-na koliko semena,standardno pakovanje od 25000 zrna,moze li dvije vreće, i na koji način se radi(mesalica,način nanošenja)...pozdrav!!!!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    2,114
    Zahvalio se
    457
    Zahvaljeno 222 puta na 181 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ja idem 150ml na dvije vrećice jer 100 ide na 10 kg.Ako imam više vrećica istog razvažem i trpam u mješalicu maska na glavu otrov pomiješam sa vodom a čitao sam ovde da neki rade i sa tečnim gnojivom i polako špricam sa špricom(ona mala od tekućine za prozore) i miješam dok ne ofarba svako zrno i onada na sušenje u hladovinu da ne lapi.ponekad i ventilatore upalim da bolje suši jer ga tretiram dan prije sjetve radi toga da ne lapi ali i da se osuši da se može sijati.
    bolje biti malo lud nego malo pametan

26. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku prnjavor3 na ovoj poruci:

bojan 27 (14-03-13)

Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja